11898825ba9dba141419.jpg
Prof. dr hab. inż. Józef Suchy Członek WFO

Profesor Józef Suchy o targach METAL w Kielcach

25 września 2018
XXII Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL w Kielcach od 25 do 27 września 2018

"Organizatorzy międzynarodowych targów METAL przyzwyczaili nas do tego, że każda ich edycja powiązana jest z wydarzeniami ważnymi dla sektora odlewniczego i to nie tylko w skali krajowej. Doskonała współpraca z ośrodkami naukowymi i organizacjami branżowymi pozwala ugruntować pozycję targów jako platformy kontaktów branżowych i biznesowych. Rok 2018 jest jednak wyjątkowy. Dzięki wieloletnim staraniom udało się pozyskać dla Polski prawo zorganizowania 73. Światowego Kongresu Odlewnictwa, jednej z najważniejszych imprez poświęconych w całości wymianie wiedzy i dyskusji nad stanem i rozwojem przemysłu odlewniczego i badań naukowych jemu dedykowanych. Od samego początku prac nad tym przedsięwzięciem zakładano powiązanie go z przypadającą na ten rok edycją targów METAL. Nie bez trudności ale dzięki ogromnemu wkładowi pracy wielu ludzi i instytucji skupionych wokół Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich udało się doprowadzić ten zamiar do finału. (...) Podczas wizyty na targach odbędzie się także najważniejsze zebranie World Foundry Organization czyli jego walne zgromadzenie, w którym uczestniczą oficjalni delegaci wszystkich organizacji członkowskich WFO." 

- tak o targach w liście przewodnim do katalogu targów METAL napisał prof. dr hab. inż. Józef S. Suchy

(JL)

Polecane aktualności
23 listopada 2021
Tegoroczne święto odlewników połączone będzie z jubileuszem 85-lecia Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich.
20 października 2021
W trakcie uroczystej gali uhonorowano firmy obchodzące jubileusze obecności na rynku
20 października 2021
W trakcie uroczystej gali m.in. wyróżniono najlepsze produkty prezentowane podczas targów oraz najlepszy sposób wystąpienia targowego.
19 października 2021
Komisja Odlewnictwa PAN rozstrzygnęła kolejną edycję konkursu im. prof. Wacława Sakwy na najlepszą magisterską i inżynierską pracę dyplomową z zakresu odlewnictwa. Nagrody za rok 2019/2020 oraz 2020/2021 przyznano podczas targów Metal.
19 października 2021
Połączone: Salon Technologii Obróbki Metali STOM oraz Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL od pierwszych minut gromadzą tłumy branżowych zwiedzających.
07 października 2021
Jesteś zwiedzającym – przeczytaj i dowiedz się, co czeka na Ciebie podczas „Przemysłowej Jesieni”. Jeszcze nie zdecydowałeś czy przyjechać do Targów Kielce – przeczytaj i dowiedz się, dlaczego nie może Cię tu zabraknąć.
01 października 2021
W tym roku Amafond świętuje 75 rocznicę swojego powstania i czyni to z wieloma nowymi funkcjami. W sieci pojawiła się nowa strona internetowa, całkowicie odnowiona pod względem graficznym i merytorycznym, dostępna w kilku językach, a także w wersji niemieckiej i hiszpańskiej, aby dotrzeć do coraz większej liczby klientów i potencjalnych klientów naszych współpracowników.
16 września 2021
Abas Business Solutions Poland - jeden z  czołowych światowych dostawców oprogramowania pozwalającego zarządzać i usprawniać wszystkie procesy produkcji w odlewniach - to jeden z tegorocznych wystawców targów METAL.