logo.png
Inicjatywa skierowana jest do przedsiębiorstw, które z powodzeniem przeprowadziły cyfryzację w ciągu ostatnich dwóch lat.

Polska Fabryka Przyszłości pilnie poszukiwana

30 czerwca 2021
To ostatnia szansa na wzięcie udziału w konkursie Fabryka Przyszłości. Inicjatywa skierowana jest do przedsiębiorstw, które z powodzeniem przeprowadziły cyfryzację w ciągu ostatnich dwóch lat.

Uczestnictwo w konkursie to promocja na rynku krajowym, udział w badaniu stopnia dojrzałości przedsiębiorstw wykonywanym metodyką ADMA,
a dla najlepszych tytuł Fabryki Przyszłości. Organizatorem kampanii jest Platforma Przemysłu Przyszłości (PPP). Konkurs Fabryka Przyszłości to propozycja dla małych, średnich i dużych firm, w których wdrożenie rozwiązań z zakresu przemysłu 4.0, przeprowadzone w ostatnich dwóch latach przyniosło wymierne korzyści. Inicjatywa wchodzi w ostatnią fazę przyjmowania zgłoszeń – można je składać za pośrednictwem strony www.przemyslprzyszlosci.gov.pl/fabryka-przyszlosci/ jeszcze przez 21 dni.

Fabryki uczestniczące w konkursie zostaną poddane skanom ADMA (ADvanced Manufacturing), które  zbadają stopień dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstw, w którym eksperci analizują stopień realizacji koncepcji zaawansowanej produkcji w oparciu o siedem elementów:

  1. Zaawansowanie technologii produkcyjnych – minimalizacja kosztów, zwiększona wydajność pracy maszyn, wyższa jakość produktu, poprawa niezawodności, zmniejszenie zapasów części, krótsze czasy realizacji i szybsza produkcja,
  2. Cyfryzacja fabryki – zakład produkcyjny, w którym ludzie, maszyny, produkty (nawet surowce wsadowe) współdzielą w czasie rzeczywistym informacje o wszystkich etapach procesu produkcyjnego,
  3. Ekologiczność fabryki – metody wytwarzania powinny uwzględniać aspekty ekologiczne zgodnie z wytycznymi gospodarki o obiegu zamkniętym,
  4. Inżynieria skupiona na kliencie – proces zaprojektowany tak, aby kompleksowo realizować oczekiwania klientów w odniesieniu do produktów w całym cyklu życia towarów,
  5. Organizacja skupiona na człowieku – założenia zgodne z ISO 27500:2016 i ISO 27501:2019. W normach zdefiniowano kluczowe kryteria, wiedzę z zakresu ergonomii i czynników ludzkich oraz uzasadnienie i wytyczne dla członków zarządów,
  6. Inteligentna produkcja – definiowana jest jako grupa systemów, które są w pełni zintegrowanymi, współpracującymi jednostkami produkcyjnymi, reagującymi w czasie rzeczywistym na zmienne wymagania i warunki w fabryce, sieci dostaw i w zakresie potrzeb klientów.
  7. Otwartość fabryki jako część łańcucha wartości – podejście oparte na łańcuchu wartości, mające na celu zrozumienie potrzeb firm oraz podmiotów w ramach danej branży.

Na najlepsze zakłady czeka tytuł Fabryki Przyszłości. Dodatkowo przyznane zostaną nagrody specjalne i wyróżnienia, a laureaci będą uprawnieni do oznakowania nagrodzonego przedsiębiorstwa oraz umieszczenia logo konkursu w materiałach promocyjnych. Zwycięzcy mogą liczyć na promocję w branżowym magazynie Przemysł Przyszłości oraz podczas debat i konferencji organizowanych przez PPP.

Inicjatorem kampanii jest Platforma Przemysłu Przyszłości, inspirująca rozwój przemysłu 4.0 w Polsce. PPP pomaga w procesie modernizacji i transformacji biznesu, tak aby krajowe firmy stawały się jak najbardziej konkurencyjne na rynku globalnym. Organizatorzy chcą docenić te przedsiębiorstwa, które mimo przeszkód bardzo dobrze radzą sobie na rynku i wpływają na konkurencyjność krajowej gospodarki.

Źródło: www.magazynprzemyslowy.pl

(MB)

Polecane aktualności
23 listopada 2021
Tegoroczne święto odlewników połączone będzie z jubileuszem 85-lecia Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich.
20 października 2021
W trakcie uroczystej gali uhonorowano firmy obchodzące jubileusze obecności na rynku
20 października 2021
W trakcie uroczystej gali m.in. wyróżniono najlepsze produkty prezentowane podczas targów oraz najlepszy sposób wystąpienia targowego.
19 października 2021
Komisja Odlewnictwa PAN rozstrzygnęła kolejną edycję konkursu im. prof. Wacława Sakwy na najlepszą magisterską i inżynierską pracę dyplomową z zakresu odlewnictwa. Nagrody za rok 2019/2020 oraz 2020/2021 przyznano podczas targów Metal.
19 października 2021
Połączone: Salon Technologii Obróbki Metali STOM oraz Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL od pierwszych minut gromadzą tłumy branżowych zwiedzających.
07 października 2021
Jesteś zwiedzającym – przeczytaj i dowiedz się, co czeka na Ciebie podczas „Przemysłowej Jesieni”. Jeszcze nie zdecydowałeś czy przyjechać do Targów Kielce – przeczytaj i dowiedz się, dlaczego nie może Cię tu zabraknąć.
01 października 2021
W tym roku Amafond świętuje 75 rocznicę swojego powstania i czyni to z wieloma nowymi funkcjami. W sieci pojawiła się nowa strona internetowa, całkowicie odnowiona pod względem graficznym i merytorycznym, dostępna w kilku językach, a także w wersji niemieckiej i hiszpańskiej, aby dotrzeć do coraz większej liczby klientów i potencjalnych klientów naszych współpracowników.
16 września 2021
Abas Business Solutions Poland - jeden z  czołowych światowych dostawców oprogramowania pozwalającego zarządzać i usprawniać wszystkie procesy produkcji w odlewniach - to jeden z tegorocznych wystawców targów METAL.