IMG-1191.jpg
Poletka uprawowe na TSW

Poletka uprawowe po raz pierwszy na TSW

17 stycznia 2024
Nowością tegorocznej wystawy, której bacznie przyglądają się zwiedzający, są poletka pokazowe drzewne i owocowe. Na pierwszym z sadzonkami jabłoni, gruszek i czereśni zamontowano najnowocześniejsze technologie do nawadniania, pomiaru i ochrony przed szkodnikami oraz niesprzyjającą pogodą. Na drugim poletku goście TSW mogą zobaczyć w tunelach sadzonki borówki amerykańskiej, malin i truskawek w nietypowych formach uprawy.

– Założeniem tego projektu było pokazanie, jak od podstaw założyć plantację i jak ją z sukcesem prowadzić. Zastosowano w nim wiele różnych rozwiązań, które mają wskazać potencjalnym producentom konkretne działania i technologie – mówił Przemysław Sarbinowski z firmy iGrow, zajmującej się przygotowaniem infrastruktury do tego typu projektów. W pokazowych poletkach przedstawiono m.in. konstrukcje tunelowe, które wpływają na produktywność danych upraw. – Tego typu przestrzeń stanowi najlepszy sposób prezentacji technologii uprawy. W jednym miejscu można dowiedzieć się jak przygotować teren pod uprawę, co jest idealnym źródłem wiedzy dla plantatorów – dodaje ekspert podkreślając, że – Jest to pionierski projekt, który ujrzał światło dzienne i  myślę, że będzie on powielany również w kolejnych edycjach tych targów.

Przygotowane poletka uprawowe powstały dzięki współpracy kilkunastu firm, które wspólnie przygotowały konstrukcje, teren obsadziły sadzonkami, drzewkami, obudowały  najnowszą technologią. Są zamontowane urządzenia do nawadniania, pomiaru wilgotności, czy siatki chroniące przed szkodnikami i gradem. Są stacje meteo, najnowsze maszyny do pracy przy uprawach, jak piła konturowa z oknami tarczowymi, która precyzyjnie przycina gałęzie. Efekt obrazuje zwiedzającym, jak zbudować nowoczesną uprawę.

(ŁK)

 

Polecane aktualności
18 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to nie tylko niezwykle ciekawa ekspozycja. Odwiedzający mogą także wziąć udział w branżowych konferencjach.
17 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbywające się w Targach Kielce przyciągają tłum zwiedzających z różnych stron Polski. W halach przyglądają się innowacyjnym maszynom i poznają ciekawostkami z dziedziny ogrodnictwa.
17 stycznia 2024
Eksperci przekazują mnóstwo potrzebnej wiedzy i wyjaśniają wiele kwestii ważnych dla branży ogrodniczej w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. W halach Targów Kielce trwają konferencje sadownicza i jagodowa, oraz trzy premierowe - maszynowa, dotycząca odnawialnych źródeł energii i pod hasłem "Przyszłość polskiego ogrodnictwa - strategia zamiast gaszenia pożarów".
17 stycznia 2024
– Mamy rekordową liczbę 424 wystawców, ponad 100 więcej niż przed rokiem, co pokazuje, że niełatwa decyzja o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Kielc, okazała się trafna. Kielce są w centrum produkcji owocowo-warzywniczej, a Targi Kielce są dla nas bardzo gościnne i czujemy się tu bardzo dobrze – mówił podczas oficjalnego otwarcia Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW ich dyrektor Jacek Kłudka.
17 stycznia 2024
Małżeństwo znane z programu "Rolnik szuka żony" oraz popularnych w kraju sadowników można spotkać na stoisku Uni-Farmy podczas dwóch dni Targów Sadownictwa i Warzywnictwa.
16 stycznia 2024
Nowatorskie maszyny, takie jak ciągnik autonomiczny czy kompaktowe ciągniki o unikatowych kształtach kabin, już wjeżdżają do hal Targów Kielce. 424 firmy z 18 krajów zagospodarowuje przestrzeń. Trwa budowa pięciu scen, na których prowadzone będą konferencje w ramach Kongresu TSW. Praca wre, by już rankiem wystawa błyszczała. Targi trwają w środę i czwartek, 17 i 18 stycznia. Bilety na tsw.pl, tu także interaktywna mapa.
08 stycznia 2024
Firma PRO CNC podczas wydarzenia w Targach Kielce zaprezentuje kompleksowe maszyny, które dysponują nawet pięcioma rozwiązaniami. Targi TSW potrwają 17 i 18 stycznia.
03 stycznia 2024
W dobie cyfrowej transformacji także uprawy warzywnicze i sadownicze doświadczają technologicznej rewolucji, która nieustannie przekształca metody pracy. Zmieniają się także okoliczności do prowadzenia gospodarstw – także polityczne i gospodarcze. Te wszystkie kwestie będą poruszone podczas Kongresu w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach. W dwa dni, 17 i 18 stycznia 2024, zostanie omówionych szereg kwestii nurtujących plantatorów.