Zdjeci-Krzysztof-Wolicki-a.jpg

Omówią przyszłość branży na NECROEXPO 2022

11 maja 2022
Czy mnogość organizacji branżowych służy poprawie całej branży, czy jak niektórzy mówią zaspokojeniu własnych ambicji czy też własnych interesów? To temat spotkania, które odbędzie się 3 czerwca, w Sali G Targów Kielce, podczas targów NECROEXPO 2022. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Wolicki – Redaktor Naczelny magazynu MEMENTO i prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego.

Zapraszamy wszystkich którym na sercu leży dobro branży funeralnej na spotkanie. Wymieńmy się poglądami w którą stronę iść? Czy razem, tworząc jedną silną organizację, czy tak, jak na chwilę obecną, osobno, ale np. tworząc wspólny front działania?

Prowadzący, Krzysztof Wolicki opisuje spotkanie, jako rozmowę na temat przyszłości branży: „Jeżeli razem proponuję powrócić do idei Witolda Skrzydlewskiego byłego prezesa Polskiej Izby Pogrzebowej stworzenia w strukturach organizacji departamentów (np. prywatnych firm pogrzebowych, miejskich firm pogrzebowych, zarządców cmentarzy, producentów i dystrybutorów akcesoriów funeralnych, właścicieli i zarządców krematoriów) z zastrzeżeniem, że do władz organizacji obligatoryjnie wchodzi szef danego departamentu a prezesa organizacji wybiera walne zgromadzenie. Takie rozwiązanie moim zdaniem da możliwość udziału i głosu każdej z grup zawodowych. Proponuję aby była to Izba Gospodarcza ale już bez wielkich zadęć w nazwie typu „Polska” „Narodowa”. Proponuję nazwę Funeralna Izba Gospodarcza”.

 

Spotkanie odbędzie się w piątek, 3 czerwca, 15.00, Sala G3 w hali G, Targi NECROEXPO

 

Polecane aktualności
17 sierpnia 2022
Przedstawiciele targów funeralnych NECROEXPO gościli podczas ostatnich targów pogrzebowych Tanexpo w Bolonii. Podczas trzech dni stoisko NECROEXPO odwiedzane było przez zainteresowanych z całej Europy.
05 czerwca 2022
Wspaniałe stoiska, innowacyjne produkty i fantastyczni ludzie - tak w krótkich słowach można opisać tegoroczne targi pogrzebowe NECROEXPO w Targach Kielce. Kulminacją tegorocznej edycji była gala, podczas której rozdane zostały nagrody za najlepszy produkt i stoisko. Przekazane zostały także podkowy Targów Kielce dla firm obchodzących w tym roku jubileusz swojej działalności.
04 czerwca 2022
Wizję cmentarzy wpisanych w krajobraz i realizujących politykę zrównoważonego rozwoju roztoczyła doktor inżynier Anna Długozima z Instytutu Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego podczas prelekcji na targach NECROEXPO w Kielcach.
04 czerwca 2022
Wszyscy jesteśmy młodzi, zdrowi i nie musimy myśleć o śmierci, a zwłaszcza o własnym pogrzebie. A może jednak powinniśmy? Odpowiedź na to pytanie gwarantowało spotkanie z Małgorzatą Węglarz, autorką książki "Wszystko co powinieneś wiedzieć zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej".
04 czerwca 2022
Agnieszka Beczek, na co dzień pracuje w warszawskim zakładzie pogrzebowym, na Instagramie znana jest jednak jako Pani z domu pogrzebowego. Jej konto każdego dnia odwiedzają dziesiątki tysięcy osób, szukając dobrej rady i wsparcia, ale przede wszystkim dawki informacji z branży pogrzebowej.
04 czerwca 2022
Bardzo duże zainteresowanie zgromadziło szkolenie „Zimne zwłoki przemienione w czyste piękno na wieki”, które prowadził Jacek Szymański z Działu Szkoleń Funeralnych Pathomed podczas targów NECROEXPO w Kielcach. Celem działań takich  jak wykonywanie makijażu jest pozytywy widok zmarłej osoby w czasie ostatniego pożegnania.
04 czerwca 2022
Zakład pogrzebowy także może być modny - przekonuje firma Carmen, specjalizująca się w strojach dla pracowników firm funeralnych. Podczas Targów NECROEXPO w Targach Kielce przedstawili najnowszą kolekcję 2022 oraz pokazali jak kształtują się obecne trendy w branży.
03 czerwca 2022
Pod takim tytułem odbyło się kolejne spotkanie i prezentacja, którego autorem był dyrektor Instytutu Branży Pogrzebowej i Cmentarnej Dariusz Dutkiewicz.