099A6235.jpg
12,5 tysiąca osób z różnych stron Polski i nie tylko w styczniu 2023 zwiedziło targi TSW w Kielcach.

Nowy sezon warzywniczy i sadowniczy ruszy w Targach Kielce. TSW już 17 i 18 stycznia!

29 listopada 2023
350 wystawców Targów Sadownictwa i Warzywnictwa zaprezentuje najnowsze technologie do prowadzenia upraw. - Podczas dziewięciu branżowych konferencji eksperci przeprowadzą 80 wykładów, paneli dyskusyjnych i debat. Nowością będą poletka pokazowe i poligon, na którym będą pracować urządzenia napędzane elektrycznie i drony. 17 i 18 stycznia w Kielcach wspólnie otworzymy sezon ogrodniczy 2024 – zaprasza Jacek Kłudka, dyrektor targów TSW.

Nowością XIV edycji TSW jest strefa, w której będą pracowały zdobycze technologii – maszyny napędzane elektrycznie oraz drony, coraz popularniejsze wśród producentów warzyw i owoców. Będzie się można przekonać, jak działają i dowiedzieć się wszystkiego o ich wykorzystaniu w gospodarstwach.

Premierą Targów Sadownictwa i Warzywnictwa są poletka pokazowe. W hali Targów Kielce zostaną zaaranżowane uprawy zgodnie z najnowszymi wytycznymi. Każdy na żywo będzie mógł przyjrzeć się dokładnie, jak wyglądają wzorcowe plantacje roślin ziarnkowych i jagodowych.  

Nowości na stoiskach wystawców targów TSW

Na tym nie koniec innowacji. Wystawcy XIV edycji TSW zapowiadają prezentacje najnowszych maszyn. Nie braknie ciągników z systemami precyzyjnego rolnictwa, które umożliwiają dokładne zarządzanie uprawami i optymalizację procesów pracy. Pojawią się m.in. modele marek New Holland, Landini, Iseki, Lovol, Massey Ferguson, John Deere, Tym, LS.  

Nie zabraknie innowacyjnych maszyn do pielęgnacji drzew i zbioru owoców, które zwiększają efektywność przy jednoczesnym zmniejszeniu nakładu pracy fizycznej. Green Sort zaproponuje maszyny służące do sortowania owoców. Grunner, Dom-Wid i Jagoda zaprezentują m.in. najnowsze kombajny do zbioru owoców. Ważne miejsce zajmą także opryskiwacze do plantacji sadowniczych i warzywniczych. Zaprezentuje je m.in. Dominiak, Agrola, ACS Rolnik,  Agro Perfect, Husar, Lisicki, Bury, BAB Poland. Nowości nie braknie wśród maszyn do uprawy i obsługi gospodarstw.

Targi Kielce ponownie staną się areną dla rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój, takich jak systemy nawadniania oszczędzające wodę, a po raz pierwszy także dla odnawialnych źródeł energii. Te przełomowe technologie nie tylko podnoszą konkurencyjność gospodarstw, ale również pomagają w adaptacji do zmieniających się warunków klimatycznych.

Pełna lista wystawców na tsw.pl/wystawcy-th

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbędą się 17 i 18 stycznia w Targach Kielce. Bilety już można kupować na tsw.pl/

/MŚ/

 

 

Polecane aktualności
18 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to nie tylko niezwykle ciekawa ekspozycja. Odwiedzający mogą także wziąć udział w branżowych konferencjach.
17 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbywające się w Targach Kielce przyciągają tłum zwiedzających z różnych stron Polski. W halach przyglądają się innowacyjnym maszynom i poznają ciekawostkami z dziedziny ogrodnictwa.
17 stycznia 2024
Nowością tegorocznej wystawy, której bacznie przyglądają się zwiedzający, są poletka pokazowe drzewne i owocowe. Na pierwszym z sadzonkami jabłoni, gruszek i czereśni zamontowano najnowocześniejsze technologie do nawadniania, pomiaru i ochrony przed szkodnikami oraz niesprzyjającą pogodą. Na drugim poletku goście TSW mogą zobaczyć w tunelach sadzonki borówki amerykańskiej, malin i truskawek w nietypowych formach uprawy.
17 stycznia 2024
Eksperci przekazują mnóstwo potrzebnej wiedzy i wyjaśniają wiele kwestii ważnych dla branży ogrodniczej w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. W halach Targów Kielce trwają konferencje sadownicza i jagodowa, oraz trzy premierowe - maszynowa, dotycząca odnawialnych źródeł energii i pod hasłem "Przyszłość polskiego ogrodnictwa - strategia zamiast gaszenia pożarów".
17 stycznia 2024
– Mamy rekordową liczbę 424 wystawców, ponad 100 więcej niż przed rokiem, co pokazuje, że niełatwa decyzja o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Kielc, okazała się trafna. Kielce są w centrum produkcji owocowo-warzywniczej, a Targi Kielce są dla nas bardzo gościnne i czujemy się tu bardzo dobrze – mówił podczas oficjalnego otwarcia Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW ich dyrektor Jacek Kłudka.
17 stycznia 2024
Małżeństwo znane z programu "Rolnik szuka żony" oraz popularnych w kraju sadowników można spotkać na stoisku Uni-Farmy podczas dwóch dni Targów Sadownictwa i Warzywnictwa.
16 stycznia 2024
Nowatorskie maszyny, takie jak ciągnik autonomiczny czy kompaktowe ciągniki o unikatowych kształtach kabin, już wjeżdżają do hal Targów Kielce. 424 firmy z 18 krajów zagospodarowuje przestrzeń. Trwa budowa pięciu scen, na których prowadzone będą konferencje w ramach Kongresu TSW. Praca wre, by już rankiem wystawa błyszczała. Targi trwają w środę i czwartek, 17 i 18 stycznia. Bilety na tsw.pl, tu także interaktywna mapa.
08 stycznia 2024
Firma PRO CNC podczas wydarzenia w Targach Kielce zaprezentuje kompleksowe maszyny, które dysponują nawet pięcioma rozwiązaniami. Targi TSW potrwają 17 i 18 stycznia.