Aktualności

Opowiedzą o współpracy z polskim przemysłem lotniczo-obronnym na MSPO
Do najważniejszych tematów, które Raytheon Technologies zaprezentuje podczas MSPO należą:
Współpraca z polskim przemysłem w sektorze obronnym i lotniczym
Raytheon Technologies zatrudnia w Polsce 8 tys. pracowników w 3 działach biznesowych – Collins Aerospace, Pratt & Whitney, Raytheon Missiles & Defense. Firma od lat prowadzi w Polsce działalność wytwórczą w branży lotniczej oraz związaną z obroną narodową. Collins Aerospace specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i usługach dla lotnictwa wojskowego i cywilnego. Pratt & Whitney produkuje głównie komponenty i silniki dla samolotów komercyjnych i wojskowych. Raytheon Missiles & Defense (RMD) angażuje się w rozwój i produkcję sprzętu i rozwiązań militarnych. Dziewięć polskich firm ma obecnie umowy z RMD na produkcję komponentów związanych z systemem Patriot w ramach fazy 1. programu „Wisła”. Firmy te stanowią część globalnego łańcucha dostaw RMD i mają możliwość konkurowania o sprzedaż swoich rozwiązań na zagranicznych rynkach. Do grona partnerów przemysłowych RMD należą: Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 (WZŁ-1), Demarko, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej, Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. (WZE), Zakłady Mechaniczne Tarnów (ZMT), Huta Stalowa Wola S.A. (HSW), Agregaty PEX-POOL PLUS, TELDAT i PIT-RADWAR.
Ponadto w sierpniu br zostały podpisane umowy z PGZ, których celem jest realizacja zobowiązań RMD w ramach offsetu 1. fazy programu Wisła. W rezultacie PGZ oraz spółki należące do konsorcjum PGZ-Wisła uzyskają wiedzę, pomoc techniczną i szkolenia podnoszące ich kompetencje technologiczne, produkcyjne i w zakresie zarządzania projektami, które pozwolą im kontynuować modernizację Sił Zbrojnych R.P.
Raytheon Technologies przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki - wytwarzane w Polsce podzespoły silnika F-135 są stosowane w samolotach F-35 na całym świecie, a podzespoły do systemu Patriot, takie jak anteny IFF identyfikacji „swój-obcy” i routery, są już eksportowane do innych krajów korzystających z tego rozwiązania.
Podczas MSPO Kielce zostanie zaprezentowana pierwsza wyrzutnia systemu Patriot wyprodukowana w Polsce. Wyrzutnia będzie elementem wystawy PGZ.
Oferta najnowocześniejszych rozwiązań do obrony Polski
Raytheon Technologies jest zaufanym partnerem Ministerstwa Obrony Narodowej i współpracuje z Polskimi Siłami Zbrojnymi w zakresie dostarczania najnowocześniejszych rozwiązań, które zagwarantują Polsce bezpieczeństwo, suwerenność i będą chronić obywateli i infrastrukturę państwa przed agresją. Raytheon Missiles & Defense oferuje kluczowe rozwiązania w najważniejszych programach modernizacji polskich sił zbrojnych:
- System obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™ – Polska i 16 innych państw powierza swoją obronę powietrzną i przeciwrakietową sprawdzonemu w boju systemowi Patriot firmy Raytheon.
- Uzbrojenie do myśliwców F-35, które wkrótce staną się częścią polskiego systemu obronnego w ramach programu Harpia. Spółki Raytheon Technologies produkują wiele ważnych komponentów F-35.
- Oferta innych produktów i rozwiązań Raytheon Technologies m.in. Coyote Block 2 A, Pike, SkyHunter®, C-UAS HEL czy eJPALS.
- Ważnym tematem na tegorocznych targach MSPO będzie także współpraca z firmą Kongsberg w kontekscie programu „Narew”.
Działania na rzecz społeczności lokalnej
Działalność Raytheon Technologies wykracza poza działalność biznesową i obejmuje szereg programów i inicjatyw na rzecz społeczności lokalnych. Firma promuje edukację w dziedzinie nauk ścisłych by inspirować kolejne pokolenie inżynierów i współpracuje w tym obszarze z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (RMD). Współpracuje z uczelniami wyższymi np. Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Politechniką Wrocławską (CA). Jest strategicznym partnerem Stowarzyszenia „Dolina Lotnicza” i w ramach partnerskiej współpracy jest inicjatorem szeregu wydarzeń edukacyjnych (P&W).
Ponadto RMD jest zaangażowany w pomoc Stowarzyszeniu Pamięć i Przyszłość, które wspiera rodziny poległych żołnierzy.
Zapraszamy na stoisko Raytheon Technologies, które znajduje się w hali E i oznaczone jest numerem 42.