AA4-7200.DOBRE.JPG

Opowiedzą o współpracy z polskim przemysłem lotniczo-obronnym na MSPO

06 września 2021
Podczas 29. edycji MSPO w Kielcach, Raytheon Technologies, koncern lotniczo-obronny powstały w wyniku fuzji United Technologies i firmy Raytheon, skupi się na następujących aspektach swojej obecności w Polsce: partnerskiej współpracy z polskim przemysłem w sektorze obronnym i lotniczym, szerokiej ofercie rozwiązań służących bezpieczeństwu Polski, oraz działaniach na rzecz społeczności lokalnej, w tym wspieraniu edukacji w dziedzinie nauk ścisłych i kompetencji technologicznych.

Do najważniejszych tematów, które Raytheon Technologies zaprezentuje podczas MSPO należą:

Współpraca z polskim przemysłem w sektorze obronnym i lotniczym

Raytheon Technologies zatrudnia w Polsce 8 tys. pracowników w 3 działach biznesowych – Collins Aerospace, Pratt & Whitney, Raytheon Missiles & Defense. Firma od lat prowadzi w Polsce działalność wytwórczą w branży lotniczej oraz związaną z obroną narodową. Collins Aerospace specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i usługach dla lotnictwa wojskowego i cywilnego. Pratt & Whitney produkuje głównie komponenty i silniki dla samolotów komercyjnych  i wojskowych. Raytheon Missiles & Defense (RMD) angażuje się w rozwój i produkcję sprzętu i rozwiązań militarnych. Dziewięć polskich firm ma obecnie umowy z RMD na produkcję komponentów  związanych z systemem Patriot w ramach fazy 1. programu „Wisła”. Firmy te stanowią część globalnego łańcucha dostaw RMD i mają możliwość konkurowania o sprzedaż swoich rozwiązań na zagranicznych rynkach. Do grona partnerów przemysłowych RMD należą: Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 (WZŁ-1),  Demarko, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej, Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. (WZE), Zakłady Mechaniczne Tarnów (ZMT), Huta Stalowa Wola S.A. (HSW), Agregaty PEX-POOL PLUS, TELDAT i PIT-RADWAR.

Ponadto w sierpniu br zostały podpisane umowy z PGZ, których celem jest realizacja zobowiązań RMD w ramach offsetu 1. fazy programu Wisła. W rezultacie PGZ oraz spółki należące do konsorcjum PGZ-Wisła uzyskają wiedzę, pomoc techniczną i szkolenia podnoszące ich kompetencje technologiczne, produkcyjne i w zakresie zarządzania projektami, które pozwolą im kontynuować modernizację Sił Zbrojnych R.P.

Raytheon Technologies przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki - wytwarzane w Polsce podzespoły silnika F-135 są stosowane w samolotach F-35 na całym świecie, a podzespoły do systemu Patriot, takie jak anteny IFF identyfikacji „swój-obcy” i routery, są już eksportowane do innych krajów korzystających z tego rozwiązania.

Podczas MSPO Kielce zostanie zaprezentowana pierwsza wyrzutnia systemu Patriot wyprodukowana w Polsce. Wyrzutnia będzie elementem wystawy PGZ.

Oferta najnowocześniejszych rozwiązań do obrony Polski

Raytheon Technologies jest zaufanym partnerem Ministerstwa Obrony Narodowej i współpracuje z Polskimi Siłami Zbrojnymi w zakresie dostarczania najnowocześniejszych rozwiązań, które zagwarantują Polsce bezpieczeństwo, suwerenność i będą chronić obywateli i infrastrukturę państwa  przed agresją. Raytheon Missiles & Defense  oferuje kluczowe rozwiązania w najważniejszych programach modernizacji polskich sił zbrojnych: 
 

  1. System obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™ – Polska i 16 innych państw powierza swoją obronę powietrzną i przeciwrakietową sprawdzonemu w boju systemowi Patriot firmy Raytheon. 
  2. Uzbrojenie do myśliwców F-35, które wkrótce staną się częścią polskiego systemu obronnego w ramach programu Harpia. Spółki Raytheon Technologies produkują wiele ważnych komponentów F-35.
  3. Oferta innych produktów i rozwiązań Raytheon Technologies m.in. Coyote Block 2 A, Pike, SkyHunter®, C-UAS HEL czy eJPALS.
  4. Ważnym tematem na tegorocznych targach MSPO będzie także współpraca z firmą Kongsberg w kontekscie programu „Narew”.

Działania na rzecz społeczności lokalnej

Działalność Raytheon Technologies wykracza poza działalność biznesową i obejmuje szereg programów i inicjatyw na rzecz społeczności lokalnych. Firma promuje edukację w dziedzinie nauk ścisłych by inspirować kolejne pokolenie inżynierów i współpracuje w tym obszarze z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (RMD). Współpracuje z uczelniami wyższymi np. Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Politechniką Wrocławską (CA). Jest strategicznym partnerem Stowarzyszenia „Dolina Lotnicza” i w ramach partnerskiej współpracy jest inicjatorem szeregu wydarzeń edukacyjnych (P&W).

Ponadto RMD jest zaangażowany w pomoc Stowarzyszeniu Pamięć i Przyszłość, które wspiera rodziny poległych żołnierzy.

  Zapraszamy na stoisko Raytheon Technologies, które znajduje się w hali E i oznaczone    jest numerem 42.

Polecane aktualności
13 września 2021
Tradycją Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jest przyznawanie nagród Defender. Wyróżnienie otrzymują firmy, który produkty i usługi znajdą uznanie w oczach Komisji Konkursowej złożonej m.in. z Członków Rady Programowej kieleckich targów obronnych. Podczas wydarzenia przyznawane są także nagrody Ministra Obrony Narodowej, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, a także wyróżnienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
09 września 2021
Urządzenia przeznaczone są m.in. do szkoleń taktycznych, treningu właściwych reakcji na drodze czy do szkolenia żołnierzy w różnych środowiskach walki.
09 września 2021
Podczas MSPO2021 Prezes Zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń odebrał nagrodę Niebieskiej Wstęgi od Grupy WB oraz dowód uznania zasług od spółki PCO
08 września 2021
Kontrakty, porozumienia, debaty i nagrody – tak można podsumować drugi dzień obecności Polskiej Grupy Zbrojeniowej na 29. MSPO. Obchodząca swoje 45-lecie PCO S.A. zawarła dwa ważne porozumienia dot. ekspansji na rynki zagraniczne, WZL-2 postawiło kolejne kroki na drodze do rozwoju zdolności serwisowania samolotów F-16 zaś Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. utworzyły Konsorcjum do realizacji dostaw sprzętu do zestawów „Wisła”.
08 września 2021
Wyróżnienia wręczono podczas trwającego XXIX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego
08 września 2021
Jak co roku podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego Wojsko Polskie prezentuje nowości. Jaki sprzęt i wyposażenie dla żołnierzy można zobaczyć tym razem w Targach Kielce?
07 września 2021
Podczas 29. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego nastąpiło uroczyste podpisanie listu intencyjnego, potwierdzającego dalszą współpracę pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową a Targami Kielce.
07 września 2021
Czołem Kadeci! Czołem Panie Ministrze! Takimi okrzykami przywitali się Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak oraz ok. 80 uczniów klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych, podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego