NecroExpo-1100.jpg

„Najważniejsza jest szczerość i prostota przekazu”. Instagramerka pogrzebowa Agnieszka Beczek gościem NECROEXPO

04 czerwca 2022
Agnieszka Beczek, na co dzień pracuje w warszawskim zakładzie pogrzebowym, na Instagramie znana jest jednak jako Pani z domu pogrzebowego. Jej konto każdego dnia odwiedzają dziesiątki tysięcy osób, szukając dobrej rady i wsparcia, ale przede wszystkim dawki informacji z branży pogrzebowej.

Agnieszka Beczek spotkała się ze zwiedzającymi targów NECROEXPO, aby porozmawiać na temat skutecznej promocji zakładu pogrzebowego, ale też propagowania branży w mediach społecznościowych. Jak mówi, najważniejsza jest szczerość i otwartość. Wspomina, że pod jej każdym postem na Instagramie pojawiają się, oprócz zwyczajowych komentarzy zdziwionych i niekiedy zniesmaczonych osób, wzruszające wyznania na temat śmierci bliskich osób, wspominających o tym, jak bardzo konto Agnieszki pomogło im w przebrnięciu przez trudny okres. Nie brakuje oczywiście hejtu, szczególnie, że branża pogrzebowa jest wyjątkowo łatwym celem. Radzi jednak, aby nie przejmować się złośliwymi komentarzami.

- Jeśli wierzymy w to co robimy, jesteśmy z tego dumni i mamy potrzebę, żeby podzielić się naszą wiedzą ze światem, to róbmy to. Hejterzy będą zawsze i należy się z tym pogodzić.

Agnieszka Beczek widzi w social mediach okazję nie tylko do promocji, ale także do edukowania opinii publicznej.

- Ogromna większość osób nie ma pojęcia na co składa się praca w zakładzie pogrzebowym. Przekonałam się o tym prowadząc swojego Instagrama. To nic dziwnego, w końcu przeciętny człowiek, statystycznie odwiedzi zakład pogrzebowy dwa razy w życiu. Niewiedza ta spowodowała jednak, że wokół naszej pracy narosło wiele mitów, na czele z tymi, że grabarze to pijaki, a pracownicy kostnic śmierdzą trupem. Branża pogrzebowa przyzwyczajona jest jednak do skrytości i bardzo niechętna do zdradzania jakichkolwiek tajników zawodu. Niepotrzebnie. To właśnie mówiąc o naszym fachu możemy ocieplić wizerunek branży pogrzebowej oraz oswoić ludzi z myślą o śmierci i związanych z nią czynnościach – mówi Agnieszka.

Influenserka wspomniała również o problemie wystroju domów pogrzebowych.

- Wiele firm ma problem z przestarzałym i co gorsza upiornym wystrojem lokali. Dominują fiolety i czernie oraz wszechobecne trumny. Dla pracowników nie ma nic dziwnego w widoku akcesoriów pogrzebowych. Przeciętny człowiek jednak, mając na głowie niedawną śmierć bliskiej osoby, wchodząc do zakładu pogrzebowego w którym na wejściu wita go kolekcja trumien i urn oraz manekin z garniturem dla zmarłego czuje się przytłoczona i często wychodzi z takiego miejsca w większej depresji, niż przedtem.

Przekonuje, że nowoczesny dom pogrzebowy nie powinien straszyć, a uspokajać.

- Warto sięgnąć do najnowszych trendów we wnętrzarstwie. Upodobnić się do nowoczesnego, np. loftowego biura. To pozwoli uniknąć szoku. Warto też przemyśleć kolorystykę wnętrza. Ciemne odcienie wymienić na pastele, a fiolet na krem.

Po spotkaniu zainteresowani mogli porozmawiać z Agnieszką Beczek i wymienić się swoimi spostrzeżeniami, na temat promowania branży pogrzebowej w mediach społecznościowych.

Targi NECROEXPO w Targach Kielce potrwają do niedzieli, 5 czerwca.

Polecane aktualności
24 kwietnia 2023
BHP na cmentarzu oraz odpowiedzialność zarządców cmentarzy za wypadki na nich - to tematy, które zostały poruszone podczas szkolenia dla zarządców cmentarzy z województwa świętokrzyskiego.
30 marca 2023
Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe zaprasza na kolejne Częstochowskie Konsultacje Funeralne.
12 stycznia 2023
Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe rozpoczęło zbieranie podpisów pod petycją w sprawie podniesienia zasiłku pogrzebowego w Polsce. Jak argumentuje stowarzyszenie, podniesienie zasiłku pomoże szczególnie tym, dla których zorganizowanie godnego pochówku przekracza ich możliwości finansowe.
07 grudnia 2022
Dostępny jest zimowy numer magazynu branży funeralnej Thanos. Zachęcamy do przeczytania obszernego wywiadu z managerem targów NECROEXPO, Marcinem Musiałem.
21 listopada 2022
220 uczestników i obecność Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów Pana Wojciecha Labudy. Sobotnia konferencja o ustawie pogrzebowej 2023 przykuła uwagę branży pogrzebowej. Patronem medialnym tego wydarzenia były Targi Kielce, organizujące targi funeralne NECROEXPO.
18 listopada 2022
Ustawa pogrzebowa 2023 będzie tematem konferencji branży pogrzebowej, która odbędzie się w Warszawie 19 listopada w Airport Hotel Okęcie. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Branży Pogrzebowej i Cmentarnej. Targi Kielce jako organizator targów pogrzebowych NECROEXPO są partnerem medialnym spotkania.
18 listopada 2022
27 i 28 maja 2023 roku w Targach Kielce odbędzie się Pierwsze ogólnopolskie forum branży funeralnej.
17 sierpnia 2022
Przedstawiciele targów funeralnych NECROEXPO gościli podczas ostatnich targów pogrzebowych Tanexpo w Bolonii. Podczas trzech dni stoisko NECROEXPO odwiedzane było przez zainteresowanych z całej Europy.