NecroExpo-1100.jpg

„Najważniejsza jest szczerość i prostota przekazu”. Instagramerka pogrzebowa Agnieszka Beczek gościem NECROEXPO

04 czerwca 2022
Agnieszka Beczek, na co dzień pracuje w warszawskim zakładzie pogrzebowym, na Instagramie znana jest jednak jako Pani z domu pogrzebowego. Jej konto każdego dnia odwiedzają dziesiątki tysięcy osób, szukając dobrej rady i wsparcia, ale przede wszystkim dawki informacji z branży pogrzebowej.

Agnieszka Beczek spotkała się ze zwiedzającymi targów NECROEXPO, aby porozmawiać na temat skutecznej promocji zakładu pogrzebowego, ale też propagowania branży w mediach społecznościowych. Jak mówi, najważniejsza jest szczerość i otwartość. Wspomina, że pod jej każdym postem na Instagramie pojawiają się, oprócz zwyczajowych komentarzy zdziwionych i niekiedy zniesmaczonych osób, wzruszające wyznania na temat śmierci bliskich osób, wspominających o tym, jak bardzo konto Agnieszki pomogło im w przebrnięciu przez trudny okres. Nie brakuje oczywiście hejtu, szczególnie, że branża pogrzebowa jest wyjątkowo łatwym celem. Radzi jednak, aby nie przejmować się złośliwymi komentarzami.

- Jeśli wierzymy w to co robimy, jesteśmy z tego dumni i mamy potrzebę, żeby podzielić się naszą wiedzą ze światem, to róbmy to. Hejterzy będą zawsze i należy się z tym pogodzić.

Agnieszka Beczek widzi w social mediach okazję nie tylko do promocji, ale także do edukowania opinii publicznej.

- Ogromna większość osób nie ma pojęcia na co składa się praca w zakładzie pogrzebowym. Przekonałam się o tym prowadząc swojego Instagrama. To nic dziwnego, w końcu przeciętny człowiek, statystycznie odwiedzi zakład pogrzebowy dwa razy w życiu. Niewiedza ta spowodowała jednak, że wokół naszej pracy narosło wiele mitów, na czele z tymi, że grabarze to pijaki, a pracownicy kostnic śmierdzą trupem. Branża pogrzebowa przyzwyczajona jest jednak do skrytości i bardzo niechętna do zdradzania jakichkolwiek tajników zawodu. Niepotrzebnie. To właśnie mówiąc o naszym fachu możemy ocieplić wizerunek branży pogrzebowej oraz oswoić ludzi z myślą o śmierci i związanych z nią czynnościach – mówi Agnieszka.

Influenserka wspomniała również o problemie wystroju domów pogrzebowych.

- Wiele firm ma problem z przestarzałym i co gorsza upiornym wystrojem lokali. Dominują fiolety i czernie oraz wszechobecne trumny. Dla pracowników nie ma nic dziwnego w widoku akcesoriów pogrzebowych. Przeciętny człowiek jednak, mając na głowie niedawną śmierć bliskiej osoby, wchodząc do zakładu pogrzebowego w którym na wejściu wita go kolekcja trumien i urn oraz manekin z garniturem dla zmarłego czuje się przytłoczona i często wychodzi z takiego miejsca w większej depresji, niż przedtem.

Przekonuje, że nowoczesny dom pogrzebowy nie powinien straszyć, a uspokajać.

- Warto sięgnąć do najnowszych trendów we wnętrzarstwie. Upodobnić się do nowoczesnego, np. loftowego biura. To pozwoli uniknąć szoku. Warto też przemyśleć kolorystykę wnętrza. Ciemne odcienie wymienić na pastele, a fiolet na krem.

Po spotkaniu zainteresowani mogli porozmawiać z Agnieszką Beczek i wymienić się swoimi spostrzeżeniami, na temat promowania branży pogrzebowej w mediach społecznościowych.

Targi NECROEXPO w Targach Kielce potrwają do niedzieli, 5 czerwca.

Polecane aktualności
17 sierpnia 2022
Przedstawiciele targów funeralnych NECROEXPO gościli podczas ostatnich targów pogrzebowych Tanexpo w Bolonii. Podczas trzech dni stoisko NECROEXPO odwiedzane było przez zainteresowanych z całej Europy.
05 czerwca 2022
Wspaniałe stoiska, innowacyjne produkty i fantastyczni ludzie - tak w krótkich słowach można opisać tegoroczne targi pogrzebowe NECROEXPO w Targach Kielce. Kulminacją tegorocznej edycji była gala, podczas której rozdane zostały nagrody za najlepszy produkt i stoisko. Przekazane zostały także podkowy Targów Kielce dla firm obchodzących w tym roku jubileusz swojej działalności.
04 czerwca 2022
Wizję cmentarzy wpisanych w krajobraz i realizujących politykę zrównoważonego rozwoju roztoczyła doktor inżynier Anna Długozima z Instytutu Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego podczas prelekcji na targach NECROEXPO w Kielcach.
04 czerwca 2022
Wszyscy jesteśmy młodzi, zdrowi i nie musimy myśleć o śmierci, a zwłaszcza o własnym pogrzebie. A może jednak powinniśmy? Odpowiedź na to pytanie gwarantowało spotkanie z Małgorzatą Węglarz, autorką książki "Wszystko co powinieneś wiedzieć zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej".
04 czerwca 2022
Bardzo duże zainteresowanie zgromadziło szkolenie „Zimne zwłoki przemienione w czyste piękno na wieki”, które prowadził Jacek Szymański z Działu Szkoleń Funeralnych Pathomed podczas targów NECROEXPO w Kielcach. Celem działań takich  jak wykonywanie makijażu jest pozytywy widok zmarłej osoby w czasie ostatniego pożegnania.
04 czerwca 2022
Zakład pogrzebowy także może być modny - przekonuje firma Carmen, specjalizująca się w strojach dla pracowników firm funeralnych. Podczas Targów NECROEXPO w Targach Kielce przedstawili najnowszą kolekcję 2022 oraz pokazali jak kształtują się obecne trendy w branży.
03 czerwca 2022
Pod takim tytułem odbyło się kolejne spotkanie i prezentacja, którego autorem był dyrektor Instytutu Branży Pogrzebowej i Cmentarnej Dariusz Dutkiewicz.
03 czerwca 2022
Wizerunek dużych podziałów ciąży na branży pogrzebowej w całym kraju. Mówiono o tym, podczas prelekcji pod hasłem Quo Vadis branżo funeralna – nowe wyzwania „Razem czy Osobno”, jaka została przeprowadzona podczas targów NECROEXPO w Kielcach.