Industria.png
Na stoisku ŚGP Industria zaprezentują się również firmy: Enervigo, Rolls Royce, ML System oraz SBB Energy.

Model małych reaktorów modułowych, elektrolizer oraz makieta kopalni z infrastrukturą wodorową na stoisku ŚGP Industria podczas Targów Enex

02 marca 2023
W tegorocznych Targach ENEX weźmie udział Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria - lider Centralnego Klastra Wodorowego, która wspólnie z członkami Klastra zaprezentuje najnowsze technologie i rozwiązania. W trakcie targów zaprezentowane zostaną m.in. model reaktorów modułowych SMR od Rolls Royce SMR oraz elektrolizer od firmy ML System. Zapraszamy od 8 do 9 marca do Targów Kielce.

Pierwszego dnia jubileuszowych Targów Enex odbędzie się kolejne spotkanie Centralnego Klastra Wodorowego, w trakcie którego nowe podmioty i firmy podpiszą deklarację dołączenia do klastra.

Rolls-Royce-SMR-high-res.jpg W Sali Lambda i Kappa Centrum Kongresowego Targów Kielce o godz. 12 zaplanowano spotkanie z firmą Rolls-Royce SMR i prezentację oferowanej technologii SMR. Zaprojektowany przez brytyjski modułowy reaktor jądrowy zapewni 470 MW czystej energii elektrycznej – wystarczającej do zasilenia miliona domów. Każdy SMR firmy Rolls-Royce będzie gwarantował nieprzerwane wytwarzanie energii elektrycznej przez co najmniej 60 lat – wspierając dekarbonizację sieci i przemysłu w celu osiągnięcia zerowej emisji netto.

 

Na stoisku nr F11 Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria – lidera Centralnego Klastra Wodorowego, pod wspólnym szyldem pojawią się również firmy należące do klastra m.in.: Rolls Royce, Enervigo, SBB Energy, ML System. Na jednym stoisku będzie można zobaczyć model małych reaktorów modułowych SMR od Rolls-Royce, ML System zaprezentuje elektrolizer, zaś na części punktu Industrii pojawi się makieta kopalni Jaźwica z infrastrukturą wodorową.

Współwystawcy ŚGP Industria:

 

enervigo-logo-simple.png [26.87 KB] Enervigo, to grupa firm, która wdraża nowatorski na polskim rynku kompleksowy proces transformacji energetycznej przedsiębiorstw. Dla naszych Klientów jesteśmy partnerem, który w modelu end-to-end pomaga sprostać wyzwaniom związanym z energią oferując usługę pn. Program Transformacji Energetycznej.

ML-SYSTEM-logo-RGB.png [9.83 KB]

 

ML System S.A. to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna z własnym zakładem produkcyjnym oraz silnym zapleczem B+R wyposażonym w nowoczesny sprzęt laboratoryjny. Od 2006 r. dostarcza tradycyjne i innowacyjne rozwiązania energetyki odnawialnej.

 

SBB-logo-pion-rgb.jpg [76.07 KB]

Firma SBB ENERGY S.A. od 1992 roku prowadzi działalność w sektorach energetyki i przemysłu, świadcząc usługi w zakresie rozruchu, montażu mechanicznego, instalacji elektrycznych i AKPiA oraz kompleksowych prac specjalistycznych. Ponadto, SBB ENERGY S.A. dostarcza szereg nowoczesnych technologii w obszarze oczyszczania spalin.

 

 

Zapraszamy do Targów Kielce od 8 do 9 marca na jubileuszową edycję Targów Enex.

Wstęp na targi jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

(MSi)

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.