logo-pibr-02.png

MKBR z patronatem Polskiej Izby Biegłych Rewidentów

16 sierpnia 2021
Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych to wydarzenie, które przyciąga specjalistów z branży finansów i rachunkowości. Wśród partnerów spotkania nie może więc zabraknąć instytucji i stowarzyszeń, które na co dzień pełnią funkcje doradcze i zrzeszające. Należy do jednych z najważniejszych w świecie ekonomii należy Polska Izba Biegłych Rewidentów.

Polska Izba Biegłych Rewidentów jest organizacją samorządową zrzeszającą wszystkich biegłych rewidentów w Polsce. Istnieje od 1992 roku (do 2017 r. pod nazwą Krajowa Izba Biegłych Rewidentów) i jest członkiem International Federation of Accountants. Organizacja działa na mocy ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym z 2017 r. Główna siedziba PIBR mieści się w Warszawie, dodatkowo funkcjonuje 26 regionalnych oddziałów Polskiej Izby Biegłych Rewidentów.

Misją PIBR jest dbanie o wiarygodność informacji finansowej oraz bezpieczeństwo obrotu gospodarczego, a członkowie samorządu realizują tę misję poprzez świadczenie usług audytorskich i doradczych najwyższej jakości. Rewidenci w pracy kierują się wysokimi standardami i zasadami etyki zawodowej. Dodatkową gwarancją jakości jest nadzór nad wykonywaniem zawodu biegłego rewidenta sprawowany przez samorząd oraz stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez biegłych. Polska Izba Biegłych Rewidentów zapewnia swoim członkom dostęp do wiedzy zarówno poprzez materiały informacyjno-edukacyjne, jak i poprzez szkolenia organizowane przez regionalne oddziały oraz Centrum Edukacji PIBR.

Więcej o działalności  działalności PIBR można przeczytać na stronie https://www.pibr.org.pl. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną CE PIBR na stronie https://ce.pibr.org.pl/pl/kursy

(MBr)

Polecane aktualności
27 października 2021
Wsparcie procesów księgowych przez programy i aplikacje to temat, który niezwykle interesuje sektor księgowo- podatkowy. Podczas Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych prelegenci przedstawiali możliwości systemów szybkiego księgowania czy digitalizacji dokumentów.
26 października 2021
„Technologia wspierająca zmiany. Informatyk nie jest wrogiem. Pomaga zmniejszyć niechęć do zmian” – to hasło panelu dyskusyjnego, podejmującego temat informatyzacji w świecie prawa rachunkowego. Prelekcja odbyła się podczas Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce.
26 października 2021
Blisko 300 księgowych z całej Polski bierze udział w Międzynarodowym Kongresie Biur Rachunkowych. Uczestnicy przed dwa konferencyjne dni będą poszerzać swoją wiedzę nie tylko z zakresu rachunkowości, ale także marketingu, handlu i nowych technologii. Wydarzenie odbywa się po raz drugi w formie stacjonarnej; w zeszłorocznej konferencji można było uczestniczyć jedynie on-line.
22 października 2021
Symfonia jest producentem oprogramowania dla biznesu. Od 25 lat wspiera transformację cyfrową polskich przedsiębiorstw z sektora MŚP. Z rozwiązań partnera MKBR korzysta dziś kilkadziesiąt tysięcy firm w całej Polsce.
20 października 2021
Fakturownia.pl to doceniony przez przedsiębiorców program ułatwiający codzienne prowadzenie biznesu. Zapewnia zarówno najprostszy interfejs do wystawiania faktur, jak i obsługę magazynową, dostęp do księgowości on-line z możliwością generowania i wysyłania plików JPK oraz szereg dodatków i integracji e-commerce. Całość programu oparta jest na modelu SaaS, dzięki któremu można używać go za pomocą dowolnej przeglądarki, z dowolnego urządzenia oraz dowolnej lokalizacji.
20 października 2021
SaldeoSMART to wielofunkcyjna aplikacja dla biur rachunkowych, odpowiadającą na potrzeby księgowych.
20 października 2021
Ponad 20 lat na rynku i przynależność do Grupy Polsat Plus zaowocowały szerokim portfolio kompleksowych usług teleinformatycznych, które partner Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych zapewnia Klientom. Dopasowanych do każdej branży i do każdego przedsiębiorstwa, przydatnych zarówno użytkownikom biznesowym, jak i indywidualnym.
20 października 2021
OSCBR to jedna z największych sieci biur rachunkowych w Polsce. Jak podkreślają przedstawiciele instytucji, OSCBR to ludzie i kontakty, ale także stałe poszerzenie wiedzy na temat biznesu księgowego, zarządzania, nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz rozwoju osobistego.