MiastOZE-1.png
Miasto z Energią - MiastOZE na Targach ENEX.

Miasto z Energią pełne atrakcji i niespodzianek dla Zwiedzających podczas jubileuszowych Targów ENEX

03 lutego 2023
MiastOZE to wielka strefa wystawiennicza GLOBENERGIA, do której będzie można wybrać się podczas Targów ENEX. Zwiedzający Targi Kielce będą mieli okazję poznać liderów z branży z najnowszymi technologiami energooszczędnymi i urządzeniami OZE, wziąć udział w merytorycznych forach i konferencjach oraz grze miejskiej z atrakcyjnymi nagrodami.

W strefie stoisk MiastOZE na blisko 2 tys. mkw zaprezentuje się ponad 30 wiodących firm w branży oferujących najnowocześniejsze urządzenia dostępne na rynku. Wśród nich są m.in. NIBE-BIAWAR, Grupa GARO, LG Electronics, Galmet, Immergas, Fronius, PRAWTECH Polska. W trakcie dwóch dni targów na arenie nie zabraknie premier produktowych najnowszych rozwiązań, które zaprezentują firmy: Corab, SolarEdge, Panasonic, Viessmann czy Mitsubishi Electric.

Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła oraz Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR +

W trakcie pierwszego dnia Targów ENEX w strefie MiastOZE zaplanowano XVI Forum Pomp Ciepła, które będzie okazją do poznania nowości technicznych i produktowych z branży pomp ciepła i techniki grzewczej, możliwości dofinansowań na ten rodzaj technologii oraz wymiany doświadczeń branży instalacyjnej. Spotkanie zakończy się rozstrzygnięciem konkursu „Dobre Praktyki w Dobrych Rękach”. Przedstawiciele branży fotowoltaicznej i kolektorów słonecznych, inwestorzy, przedstawiciele władz samorządowych oraz pasjonaci energetyki słonecznej mogą wziąć udział w Forum Fotowoltaicznym Solar+, które odbędzie się 9 marca 2023 roku. To ogólnopolska konferencja poświęcona branży PV, kwestiom związanym z przyszłością fotowoltaiki w Polsce, czy dynamicznym rozwojem magazynów energii. Udział w forum jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

DOBRE PRAKTYKI W DOBRYCH RĘKACH – edycja 2023

Instalatorów pomp ciepła, fotowoltaiki i kolektorów słonecznych zapraszamy do udziału w konkursie: „Dobre praktyki w dobrych rękach”! Celem projektu jest znalezienie pomysłodawców innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz ekologicznych i energooszczędnych inwestycji. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 17 lutego 2023 roku, a rozstrzygnięcie odbędzie pierwszego dnia Targów ENEX.

Gra Miejska MiastOZE – wygrywa każdy kto ukończy zadanie!

Pierwszego dnia Targów ENEX, w  strefie MiastOZE będzie można wziąć udział w grze miejskiej, polegającej na znalezieniu ukrytych na stoiskach znaków i sylab, które dadzą rozwiązanie. Cenne nagrody wygrywa każdy uczestnik, który w określonym czasie rozwiąże zadanie konkursowe. O możliwości wzięcia udziału w grze zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji o strefie MiastOZE na stronie

W tym samym czasie co jubileuszowa edycja Targów ENEX odbędą się Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH – kompleksowe spotkanie branży komunalnej. Zapraszamy od 8 do 9 marca 2023 roku do Targów Kielce!

Wstęp na targi jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja dostępna na stronie www.targikielce.pl/enex

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.