DSC-8720.JPG
Nagrody i wyróżnienia EKOTECH.

Medale i wyróżnienia Targów EKOTECH rozdane!

23 lutego 2022
Pierwszego dnia targów XXII Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH uhonorowano medalami i wyróżnieniami wybranych Wystawców.

Komisja konkursowa uhonorowała następujące firmy:

MEDALE TARGÓW KIELCE:

 • MARSEPLAST SP. Z O.O. za biologiczną oczyszczalnię ścieków serii SilverFLOW w technologii SBR
 • R3 Polska Sp. z o.o. za Recomat SMART RVM - butelkomat na puszki aluminiowe oraz opakowania PET, który wspólnie z systemem lojalnościowym RecomApp, oprogramowaniem do zarządzania i raportowania oraz serwisem gwarancyjnym tworzy System SMART RVM, wspierającego proces odzysku opakowań po napojach.
 • GLOBTRAK POLSKA za Tematykę komunalną Globtrak

 WYRÓŻNIENIA TARGÓW KIELCE:

 • W. BARTESKO BARTŁOMIEJ SKOWROŃSKI za Elektryczne Pojazdy Transportowe BARTESKO
 • EKORUM za Pakiet edukacyjny - Jak segregować odpady?
 • IDEALBIN Sp. z o.o. za inteligentny pojemnik do selektywnej zbiórki odpadów
 • INTEREKO za domowy komposter resztek kuchennych SmartBucket - EcoCara
 • Testcom za klasyfikator odpadów

WYRÓŻNIENIA TOP DESIGN targów EKOTECH za atrakcyjny i nowoczesny styl wystąpienia targowego:

 • BERGMANN POLSKA C-41
 • Brigade Electronics (Polska) Sp. z o.o. C-39

NAGRODY TOP DESIGN za nowatorską, elegancką i kompleksową prezentację targową:

 • GoodWe Europe GmbH, Niemcy F-2

NAGRODA TOP DESIGN za prezentację zbiorową stoisk

 • 4 ECO Sp. z o.o. G-12

 

Nagrody i wyróżnienia wręczono również Wystawcom targów ENEX oraz 4Insulation!

(MCh)

Polecane aktualności
30 maja 2022
Naukowcy z Tokio opracowali papier o właściwościach podobnych do tworzyw sztucznych, a w Niemczech odkryto enzym rozkładający tworzywa PET w ciągu doby. Te innowacyjne i ekologiczne rozwiązania z pewnością zrewolucjonizują system recyklingu odpadów.
24 maja 2022
Podczas konferencji "Recykling tworzyw sztucznych - jeden cel, wiele możliwości" organizowanej podczas targów PLASTPOL omawiano m.in. wykorzystanie platform do śledzenia obiegu surowców i recyrkulatów na przykładzie platformy RecoTrace.
11 maja 2022
W kwietniu br. podpisano umowę, na mocy której polsko-tajwańskie konsorcjum zrealizuje projekt polegający na budowie statku, który będzie zbierał odpady z wody i innych statków
22 kwietnia 2022
Z danych statystycznych Eurostatu wynika, że w ciągu ostatniej dekady znacząco wzrósł poziom recyklingu w Polsce. W 2020 roku wyniósł 38,7 proc. Zgodnie z unijnymi dyrektywami ten poziom powinien wzrosnąć do co najmniej 55 proc. Czy przy obecnych nawykach Polaków jest to osiągalne?
12 kwietnia 2022
Powstaje nowy projekt dotyczący rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP). Polska ma obowiązek wdrożyć rozszerzoną odpowiedzialność producentów najpóźniej do początku 2023 roku.
30 marca 2022
Następstwem kryzysu energetycznego w Europie i efektem skutków wojny na Ukrainie, może być szybszy rozwój biogazownictwa w krajach unijnych. W Polsce ten proces może dotyczyć zwłaszcza instalacji przy oczyszczalniach ścieków, które można wyposażyć w biogazownie. Obecnie w naszym kraju istnieje ponad 100 instalacji biogazowych przy oczyszczalniach.
15 marca 2022
Z powodu wojny, wielu obywateli opuściło Ukrainę i osiedliło się w Polsce, gdzie otrzymali pomoc w różnej postaci. Branża komunalna również wspiera uchodźców wprowadzając odpowiednie świadczenia i regulacje w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi.
08 marca 2022
Projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami oraz odpadami opakowaniowymi zawiera ustalenia dot. systemu kaucyjnego mającego wspierać selektywne zbieranie opakowań. Swoje uwagi do Ministerstwa Klimatu i Środowiska skierowali Pracodawcy RP, których zdaniem konieczne jest stworzenie systemu, który wpłynie na zwiększenie poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu.