OSKAR-A01-4.JPG
Oskar A01 to najnowsza wersja kombajnu całorzędowego zaczepianego do ciągnika zaprojektowanego do zbioru owoców jagodowych.

Kombajn Oskar A01 firmy Jagoda nowością Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach

14 grudnia 2023
17 i 18 stycznia 2024 przestrzeń Targów Kielce wypełnią najnowsze rozwiązania do efektywnego prowadzenia upraw warzyw i owoców. Liczni z blisko 400 wystawców zapowiadają prezentację nowatorskich technologii. Jedną z nich jest polska firma Jagoda JPS.

Nowością będzie kombajn Oskar A01. To wersja kombajnu całorzędowego zaczepianego do ciągnika zaprojektowanego do zbioru owoców jagodowych takich jak czarna, czerwona i biała porzeczka, aronia, agrest, jagoda kamczacka, malina jesienna, świdośliwa, dzika róża na plantacjach dostosowanych do zbioru mechanicznego. Dostosowanie kombajnu do potrzeb zbioru różnych owoców jagodowych wymagało zastosowania różnych parametrów pracy otrząsaczy, w tym amplitudy wytwarzanych drgań. Niższe amplitudy stosuje się np. podczas zbioru agrestu, wyższe podczas zbioru porzeczek. Maszynę cechuje wysoka jakość wykonania oraz budowa modułowa, która umożliwia kompletację według potrzeb klienta. Kombajn posiada cechy zapewniające wydajną pracę. To m.in. hydrauliczna oś skrętna, która zapewnia mniejszy promień skrętu gwarantując swobodne operowanie maszyną, zdalne sterowanie za pomocą pilota, które pozwala sterować funkcjami hydraulicznymi z ciągnika lub tylnego podestu kombajnu na odległość 30 metrów. W plantacjach dostosowanych do zbioru mechanicznego dokładność zbioru sięga 95%-99%, a ilość zanieczyszczeń nie przekracza 1%, co stanowi rewelacyjny wynik.

Na stoisku firmy Jagoda podczas targów w Kielcach wyróżni się także najwyższej klasy, pełnorzędowy, ciągniony kombajn do zbioru borówki Jagoda 300. Z plantacji przygotowanych do zbioru mechanicznego zbierze także maliny, jagody kamczackie, porzeczki, a także młode drzewka, takie jak wiśnie i śliwki. Został zaprojektowany do pracy ciągłej, nawet w środowiskach o wysokiej temperaturze, dzięki wydajnemu systemowi chłodzenia oleju. Kombajn cechuje skuteczny i wysoce wydajny system czyszczenia owoców, zapewniający zbiór owoców wysokiej jakości przy jednoczesnej minimalizacji zanieczyszczeń.


Kolejnymi maszynami wartymi uwagi i przydatnymi w pracy w uprawach warzyw będą pielniki. Pielnik hydrauliczny Zuza 3 przeznaczony jest do mechanicznego niszczenia chwastów w uprawach rosnących rzędowo w rozstawie umożliwiającym przejazd ciągnikiem nad uprawianym szpalerem. Pielnik doskonale sprawdza się w uprawach ekologicznych i umożliwia ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie zabiegów herbicydowych, co w konsekwencji przekłada się na zmniejszenie kosztów uprawy i ułatwia ich prowadzenie. 

 

Maszyna jest przystosowana do upraw rosnących rzędowo takich jak: rabarbar, lawenda, sałata, szparagi, truskawki, młode porzeczki, młode konopie i inne, których wysokość nie przekracza 55 cm. Wyposażona jest w hydrauliczny lub mechaniczny rozsuw ułatwiający pracę na różnych odległościach między rzędami.
Wielu producentów warzyw zainteresują także jednorzędowy pielnik do warzyw ZUZA 3 oraz dwurzędowy pielnik do warzyw ZUZA 3.

 

Szczegóły dotyczące wszystkich maszyn będzie można poznać podczas Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Targach Kielce, 17 i 18 stycznia 2024. Bilety na tsw.pl/

/MŚ/

 

Polecane aktualności
18 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to nie tylko niezwykle ciekawa ekspozycja. Odwiedzający mogą także wziąć udział w branżowych konferencjach.
17 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbywające się w Targach Kielce przyciągają tłum zwiedzających z różnych stron Polski. W halach przyglądają się innowacyjnym maszynom i poznają ciekawostkami z dziedziny ogrodnictwa.
17 stycznia 2024
Nowością tegorocznej wystawy, której bacznie przyglądają się zwiedzający, są poletka pokazowe drzewne i owocowe. Na pierwszym z sadzonkami jabłoni, gruszek i czereśni zamontowano najnowocześniejsze technologie do nawadniania, pomiaru i ochrony przed szkodnikami oraz niesprzyjającą pogodą. Na drugim poletku goście TSW mogą zobaczyć w tunelach sadzonki borówki amerykańskiej, malin i truskawek w nietypowych formach uprawy.
17 stycznia 2024
Eksperci przekazują mnóstwo potrzebnej wiedzy i wyjaśniają wiele kwestii ważnych dla branży ogrodniczej w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. W halach Targów Kielce trwają konferencje sadownicza i jagodowa, oraz trzy premierowe - maszynowa, dotycząca odnawialnych źródeł energii i pod hasłem "Przyszłość polskiego ogrodnictwa - strategia zamiast gaszenia pożarów".
17 stycznia 2024
– Mamy rekordową liczbę 424 wystawców, ponad 100 więcej niż przed rokiem, co pokazuje, że niełatwa decyzja o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Kielc, okazała się trafna. Kielce są w centrum produkcji owocowo-warzywniczej, a Targi Kielce są dla nas bardzo gościnne i czujemy się tu bardzo dobrze – mówił podczas oficjalnego otwarcia Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW ich dyrektor Jacek Kłudka.
17 stycznia 2024
Małżeństwo znane z programu "Rolnik szuka żony" oraz popularnych w kraju sadowników można spotkać na stoisku Uni-Farmy podczas dwóch dni Targów Sadownictwa i Warzywnictwa.
16 stycznia 2024
Nowatorskie maszyny, takie jak ciągnik autonomiczny czy kompaktowe ciągniki o unikatowych kształtach kabin, już wjeżdżają do hal Targów Kielce. 424 firmy z 18 krajów zagospodarowuje przestrzeń. Trwa budowa pięciu scen, na których prowadzone będą konferencje w ramach Kongresu TSW. Praca wre, by już rankiem wystawa błyszczała. Targi trwają w środę i czwartek, 17 i 18 stycznia. Bilety na tsw.pl, tu także interaktywna mapa.
08 stycznia 2024
Firma PRO CNC podczas wydarzenia w Targach Kielce zaprezentuje kompleksowe maszyny, które dysponują nawet pięcioma rozwiązaniami. Targi TSW potrwają 17 i 18 stycznia.