BIZNES-I-EKO.png
Jubileusz 25-lecia Partnera Medialnego Targów EKOTECH.

Jubileusz Magazynu Biznes i Ekologia oraz mnóstwo niespodzianek podczas targów Ekotech

18 lutego 2022
Partner Medialny Targów EKOTECH – Magazyn Biznes i Ekologia świętuje w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji na stoisku nr C-58 w Targach Kielce czeka na Was mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Zapraszamy już od 23 do 24 lutego do Targów Kielce.

Magazyn Biznes i Ekologia to czasopismo i portal www.biznesiekologia.com, które funkcjonuje na rynku już 25 lat. To Partner Medialny targów Ekotech.

Z okazji jubileuszu,  odwiedzających stoisko Magazynu Biznes i Ekologia czeka mnóstwo atrakcji i niespodzianek.

Pierwszego dnia targów gośćmi specjalnymi na stoisku targów będą modelki: GABRIELA BARWINEK - II Wicemiss Nastolatek Województwa Świętokrzyskiego 2019 oraz OLIWIA FRAŃCZAK - I Wicemiss Nastolatek Województwa Małopolskiego 2021.

W trakcie targów będzie można zgłosić hasło promujące program Eco Dziecko. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się pod koniec maja 2022 na profilu FB Magazynu.

Zapraszamy już od 23 do 24 lutego na Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech do Targów Kielce! Zachęcamy do rejestracji na targi: https://www.targikielce.pl/ekotech/rejestracja-zwiedzajacych

Polecane aktualności
11 maja 2022
W kwietniu br. podpisano umowę, na mocy której polsko-tajwańskie konsorcjum zrealizuje projekt polegający na budowie statku, który będzie zbierał odpady z wody i innych statków
22 kwietnia 2022
Z danych statystycznych Eurostatu wynika, że w ciągu ostatniej dekady znacząco wzrósł poziom recyklingu w Polsce. W 2020 roku wyniósł 38,7 proc. Zgodnie z unijnymi dyrektywami ten poziom powinien wzrosnąć do co najmniej 55 proc. Czy przy obecnych nawykach Polaków jest to osiągalne?
12 kwietnia 2022
Powstaje nowy projekt dotyczący rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP). Polska ma obowiązek wdrożyć rozszerzoną odpowiedzialność producentów najpóźniej do początku 2023 roku.
30 marca 2022
Następstwem kryzysu energetycznego w Europie i efektem skutków wojny na Ukrainie, może być szybszy rozwój biogazownictwa w krajach unijnych. W Polsce ten proces może dotyczyć zwłaszcza instalacji przy oczyszczalniach ścieków, które można wyposażyć w biogazownie. Obecnie w naszym kraju istnieje ponad 100 instalacji biogazowych przy oczyszczalniach.
15 marca 2022
Z powodu wojny, wielu obywateli opuściło Ukrainę i osiedliło się w Polsce, gdzie otrzymali pomoc w różnej postaci. Branża komunalna również wspiera uchodźców wprowadzając odpowiednie świadczenia i regulacje w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi.
08 marca 2022
Projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami oraz odpadami opakowaniowymi zawiera ustalenia dot. systemu kaucyjnego mającego wspierać selektywne zbieranie opakowań. Swoje uwagi do Ministerstwa Klimatu i Środowiska skierowali Pracodawcy RP, których zdaniem konieczne jest stworzenie systemu, który wpłynie na zwiększenie poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu.
01 marca 2022
W pomoc obywatelom Ukrainy angażują się nie tylko osoby fizyczne, ale również organizacje branżowe. Udzielane wsparcie obejmuje nie tylko zbiórkę potrzebnych rzeczy, leków oraz żywności, ale również przygotowanie miejsc pobytu dla uchodźców.
24 lutego 2022
„Wyzwania dla branży recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji w roku 2022” i „Jak otworzyć skup złomu lub stację demontażu pojazdów?” – to tematy konferencji, jakie odbyły się w trakcie dwóch dni trwania targów EKOTECH.