DSC03573.JPG
Najnowsze rozwiązania branży energetycznej i komunalnej prezentowane w Targach Kielce.

Jak świat powinien wykorzystywać źródła energii? Odpowiedź na Targach ENEX! Historia targów.

04 stycznia 2023
W marcu 2008 roku w Targach Kielce zorganizowano trzydniowe spotkanie przedstawicieli kilku branż: energetycznej, komunalnej oraz pneumatycznej i hydraulicznej. Po raz pierwszy oprócz Targów ENEX i EKOTECH, w jednym czasie miały miejsce również Targi PNEUMATICON. W wydarzeniu wzięło udział ponad 130 Wystawców z Polski, Anglii, Szwecji i Niemiec.

#25latenex #historiatargów

Targom ENEX w 2008 roku towarzyszyły liczne wydarzenia dodatkowe m.in. spotkanie „Odnawialne Źródła Energii – ENEX 2008” nt. udziału źródeł odnawialnych w wytwarzaniu i zużyciu energii elektrycznej oraz ciepła w Polsce, a także krajowa konferencja Renesans Energetyki Jądrowej 2008 pod hasłem „Ekologiczne aspekty eksploatacji elektrowni jądrowej”, która była okazją do uzyskania informacji na temat energetyki jądrowej. W 9. edycji Targów EKOTECH wzięli udział liderzy wśród dostawców usług i rozwiązań dla sektora ochrony środowiska oraz zarządzania odpadami. Targi PNEUMATICON, organizowane po raz pierwszy w Targach Kielce były okazją do spotkania specjalistów reprezentujących przemysł spożywczy, maszynowy, motoryzacyjny i budowlany oraz inżynierów specjalizujących się w produkcji, projektowaniu oraz kontroli jakości.

Głównymi tematami rozmów w trakcie spotkań podczas targów były m.in. odnawialne źródła energii, działania proekologiczne w gospodarce odpadami, oszczędność energii oraz rozwój pomp ciepła, geotermii i biogazowni w Polsce.

Jubileuszową 25. edycję Targów ENEX zaplanowano od 8 do 9 marca 2023 roku. Wydarzeniu towarzyszyć będą Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH i wiele jubileuszowych atrakcji przygotowanych dla Zwiedzających.


Aby wziąć udział w targach, wystarczy się wcześniej zarejestrować: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

 

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.