MCM-600-mining-app-06-CI20-300-dpi-jpg.jpg
Firma Kärcher Wystawcą targów Ekotech.

Innowacyjne rozwiązania dla branży komunalnej od firmy Kärcher

14 stycznia 2022
Solidne zamiatarki miejskie oraz nośniki narzędzi mające szerokie spektrum zastosowań – to część oferty kolejnego Wystawcy targów EKOTECH. Podczas spotkania branży komunalnej firma zaprezentuje aż pięć swoich maszyn!

Firma Kärcher została założona w 1935 roku przez wynalazcę Alfreda Kärcher. Szeroka gama urządzeń naszej marki pozwoli na dobranie odpowiedniego rozwiązania dla różnorodnych wymagań klientów w branży komunalnej.

Podczas targów EKOTECH zaprezentowanych zostanie aż pięć maszyn z bogatej oferty firmy. Największą przedstawioną maszyną będzie MCM 600 - wyjątkowe urządzenie, polecane zarówno do zastosowań komunalnych, jak i do zamiatania w szeroko pojętym przemyśle, w tym w przemyśle wydobywczym. MCM 600 to klasa sama w sobie. Nieistotne, czy ma dbać o teren w mieście czy na przedmieściu, czy też o zakład przemysłowy, jak choćby: odlewnie, cementownie czy kopalnie. Mechaniczno-podciśnieniowy system zbierający oraz innowacyjny system filtrujący to jej cechy rozpoznawcze. MC 250 to kolejne urządzenie, które zachwyca skutecznością i wydajnością pracy. Jak wszystkie komunalne zamiatarki firmy Kärcher, MC 250 łączy kompaktowe wymiary z wysoką jakością i wydajnym, przyjaznym dla środowiska napędem. Dzięki dużej prędkości jazdy do 60 km/h, hydropneumatycznemu zawieszeniu i szybkiemu dostępowi do wszystkich elementów serwisowych, MC 250 jest zawsze gotowe do wydajnej, oszczędnej i komfortowej pracy. Zamiatarka miejska MC 130 może pełnić rolę wielosezonowego pojazdu komunalnego, przycinać żywopłoty oraz myć ulice, dbać o zieleń w mieście, usuwać chwasty. Jest ona doskonałym narzędziem dla samorządów terytorialnych, firm świadczących usługi komunalne i utrzymania zieleni  oraz zarządzających nieruchomościami. MIC 35 to wielosezonowy nośnik narzędzi, który także zaprezentuje się na targach. Na co dzień posłuży jako lekka i zwrotna zamiatarka chodnikowa, zimą sprawnie odśnieży i posypie nawierzchnie, latem poradzi sobie z koszeniem i zbieraniem trawy. Potrafi także myć i szorować, więc sprawdza się tam, gdzie w mieście są przestrzenie reprezentacyjne, które powinny lśnić czystością. To urządzenie bez trudu zapewni taki efekt. Ostatnia propozycja - MC 50 to zwinna, komfortowa i gotowa do pracy cały rok maszyna. To rozwiązanie idealne dla dbałości o czystość w nowoczesnym mieście. Bogata gama akcesoriów sprawia, że ma bardzo szerokie, całoroczne spektrum zastosowań.

Z ofertą firmy Kärcher będzie nożna zapoznać się już od 23 do 24 lutego 2022 roku podczas targów EKOTECH! Zapraszamy do Targów Kielce.

(MCh)

 

Polecane aktualności
30 maja 2022
Naukowcy z Tokio opracowali papier o właściwościach podobnych do tworzyw sztucznych, a w Niemczech odkryto enzym rozkładający tworzywa PET w ciągu doby. Te innowacyjne i ekologiczne rozwiązania z pewnością zrewolucjonizują system recyklingu odpadów.
24 maja 2022
Podczas konferencji "Recykling tworzyw sztucznych - jeden cel, wiele możliwości" organizowanej podczas targów PLASTPOL omawiano m.in. wykorzystanie platform do śledzenia obiegu surowców i recyrkulatów na przykładzie platformy RecoTrace.
11 maja 2022
W kwietniu br. podpisano umowę, na mocy której polsko-tajwańskie konsorcjum zrealizuje projekt polegający na budowie statku, który będzie zbierał odpady z wody i innych statków
22 kwietnia 2022
Z danych statystycznych Eurostatu wynika, że w ciągu ostatniej dekady znacząco wzrósł poziom recyklingu w Polsce. W 2020 roku wyniósł 38,7 proc. Zgodnie z unijnymi dyrektywami ten poziom powinien wzrosnąć do co najmniej 55 proc. Czy przy obecnych nawykach Polaków jest to osiągalne?
12 kwietnia 2022
Powstaje nowy projekt dotyczący rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP). Polska ma obowiązek wdrożyć rozszerzoną odpowiedzialność producentów najpóźniej do początku 2023 roku.
30 marca 2022
Następstwem kryzysu energetycznego w Europie i efektem skutków wojny na Ukrainie, może być szybszy rozwój biogazownictwa w krajach unijnych. W Polsce ten proces może dotyczyć zwłaszcza instalacji przy oczyszczalniach ścieków, które można wyposażyć w biogazownie. Obecnie w naszym kraju istnieje ponad 100 instalacji biogazowych przy oczyszczalniach.
15 marca 2022
Z powodu wojny, wielu obywateli opuściło Ukrainę i osiedliło się w Polsce, gdzie otrzymali pomoc w różnej postaci. Branża komunalna również wspiera uchodźców wprowadzając odpowiednie świadczenia i regulacje w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi.
08 marca 2022
Projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami oraz odpadami opakowaniowymi zawiera ustalenia dot. systemu kaucyjnego mającego wspierać selektywne zbieranie opakowań. Swoje uwagi do Ministerstwa Klimatu i Środowiska skierowali Pracodawcy RP, których zdaniem konieczne jest stworzenie systemu, który wpłynie na zwiększenie poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu.