cafar-1.jpg
Cafar to najnowsza maszyna wyprodukowana przez polską firmę Grunner.

Grunner z unikatowymi maszynami na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach

13 grudnia 2023
Polska firma Grunner 17 i 18 stycznia w Targach Kielce zaprezentuje jedyną na świecie maszynę do wbijania betonowych słupów oraz wyjątkową na polskim rynku piłę poziomą.

Targi TSW w Kielcach będą obfitować w nowości. Liczni z 400 wystawców zapowiadają prezentację nowatorskich technologii do upraw warzywniczych i sadowniczych. Wśród nich jest polska firma Grunner. 

Najnowszą propozycją, która dopiero wejdzie do produkcji jest maszyna do wbijania słupów betonowych Cafar - jedyna taka na świecie.

To innowacyjna maszyna nie tylko usprawnia, ale wręcz rewolucjonizuje proces wbijania słupów betonowych. Dzięki unikalnej głowicy, wbijanie słupów staje się szybsze, bardziej precyzyjne i bardziej efektywne niż kiedykolwiek wcześniej.

Główną zaletą Cafara jest możliwość transportu słupów betonowych oraz wbijanie ich za pomocą wbijającej głowicy. To rozwiązanie pozwala na oszczędność czasu i zasobów, eliminując konieczność korzystania z dodatkowych maszyn czy narzędzi.

Dzięki precyzyjnej głowicy i zoptymalizowanemu procesowi wbijania, maszyna pozwala na wbicie około 900 słupów betonowych w ciągu jednego dnia przy obsłudze zaledwie dwóch osób. To ogromna przewaga w porównaniu z tradycyjnymi metodami, co pozwala na znaczne skrócenie czasu pracy i zwiększenie efektywności całego procesu.

Cafar wyróżnia się również możliwością dostosowania częstotliwości drgań głowicy do rodzaju podłoża. Płynna regulacja częstotliwości drgań umożliwia optymalne wbijanie słupów betonowych, niezależnie od warunków terenowych. Maszyna została również wyposażona w żuraw sterowany za pomocą joysticków, co sprawia, że obsługa jest intuicyjna i precyzyjna. System samopoziomowania słupów dodatkowo ułatwia pracę, a dodatkowa możliwość wbijania słupów pod różnym kątem daje użytkownikowi pełną kontrolę nad procesem.

Maszyna umożliwia wbijanie słupów o długości od 4 do 6 metrów, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem do różnego rodzaju prac. Dodatkowo, kopiujący dyszel poprawia zwrotność pojazdu, umożliwiając precyzyjne manewry.

Stosowanie maszyny Cafar to krok w stronę efektywności, oszczędności czasu i zasobów, a także zwiększenia precyzji prac.

 

Na stoisku Grunner uwagę przyciągnie także piła pozioma GRIZZLY, która redefiniuje standardy w dziedzinie przycinania drzew. Jest to wyjątkowa maszyna tego typu dostępna na polskim rynku, zdolna do tworzenia ukierunkowanych obszarów przerzedzania drzew, sprzyjając przenikaniu powietrza i światła słonecznego we wszystkich ich częściach.

Maszyna aplikowana z przodu ciągnika, wyposażona jest od jednego do czterech zespołów tnących. Grizzly obsługiwany jest za pomocą niezależnego zespołu hydraulicznego z 80-litrowym zbiornikiem, pompą z multiplikatorem, filtrem wewnętrznym i chłodnicą do efektywnego chłodzenia.

Proces cięcia gałęzi o średnicy od 1 do 7 cm opiera się na zastosowaniu tarcz tnących, które można łatwo i szybko wymieniać. Każda piła Grizzly jest również wyposażona w dodatkowe tarcze dystansowe, chroniące pnie drzew przed przypadkowym odcięciem.

Wykorzystanie maszyny Grizzly niesie ze sobą szereg korzyści dla sadowników. Mechaniczne przycinanie piłą Grunner znacznie redukuje czynnik ludzki - do zaledwie 20%, co przekłada się na oszczędność czasu i zasobów.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa potrwają 17 i 18 stycznia 2024 w Targach Kielce. Bilety na tsw.pl/

 

Polecane aktualności
18 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to nie tylko niezwykle ciekawa ekspozycja. Odwiedzający mogą także wziąć udział w branżowych konferencjach.
17 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbywające się w Targach Kielce przyciągają tłum zwiedzających z różnych stron Polski. W halach przyglądają się innowacyjnym maszynom i poznają ciekawostkami z dziedziny ogrodnictwa.
17 stycznia 2024
Nowością tegorocznej wystawy, której bacznie przyglądają się zwiedzający, są poletka pokazowe drzewne i owocowe. Na pierwszym z sadzonkami jabłoni, gruszek i czereśni zamontowano najnowocześniejsze technologie do nawadniania, pomiaru i ochrony przed szkodnikami oraz niesprzyjającą pogodą. Na drugim poletku goście TSW mogą zobaczyć w tunelach sadzonki borówki amerykańskiej, malin i truskawek w nietypowych formach uprawy.
17 stycznia 2024
Eksperci przekazują mnóstwo potrzebnej wiedzy i wyjaśniają wiele kwestii ważnych dla branży ogrodniczej w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. W halach Targów Kielce trwają konferencje sadownicza i jagodowa, oraz trzy premierowe - maszynowa, dotycząca odnawialnych źródeł energii i pod hasłem "Przyszłość polskiego ogrodnictwa - strategia zamiast gaszenia pożarów".
17 stycznia 2024
– Mamy rekordową liczbę 424 wystawców, ponad 100 więcej niż przed rokiem, co pokazuje, że niełatwa decyzja o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Kielc, okazała się trafna. Kielce są w centrum produkcji owocowo-warzywniczej, a Targi Kielce są dla nas bardzo gościnne i czujemy się tu bardzo dobrze – mówił podczas oficjalnego otwarcia Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW ich dyrektor Jacek Kłudka.
17 stycznia 2024
Małżeństwo znane z programu "Rolnik szuka żony" oraz popularnych w kraju sadowników można spotkać na stoisku Uni-Farmy podczas dwóch dni Targów Sadownictwa i Warzywnictwa.
16 stycznia 2024
Nowatorskie maszyny, takie jak ciągnik autonomiczny czy kompaktowe ciągniki o unikatowych kształtach kabin, już wjeżdżają do hal Targów Kielce. 424 firmy z 18 krajów zagospodarowuje przestrzeń. Trwa budowa pięciu scen, na których prowadzone będą konferencje w ramach Kongresu TSW. Praca wre, by już rankiem wystawa błyszczała. Targi trwają w środę i czwartek, 17 i 18 stycznia. Bilety na tsw.pl, tu także interaktywna mapa.
08 stycznia 2024
Firma PRO CNC podczas wydarzenia w Targach Kielce zaprezentuje kompleksowe maszyny, które dysponują nawet pięcioma rozwiązaniami. Targi TSW potrwają 17 i 18 stycznia.