agbot.jpg
Ciągnik Agbot 5.115 T2 wyprodukowany przez holenderską firmę AgXeed już jest w Targach Kielce, na stoisku firmy AgriHandler.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa już od środy w Targach Kielce!

16 stycznia 2024
Nowatorskie maszyny, takie jak ciągnik autonomiczny czy kompaktowe ciągniki o unikatowych kształtach kabin, już wjeżdżają do hal Targów Kielce. 424 firmy z 18 krajów zagospodarowuje przestrzeń. Trwa budowa pięciu scen, na których prowadzone będą konferencje w ramach Kongresu TSW. Praca wre, by już rankiem wystawa błyszczała. Targi trwają w środę i czwartek, 17 i 18 stycznia. Bilety na tsw.pl, tu także interaktywna mapa.

Na terenie hal wystawę organizuje warszawska Oficyna Wydawnicza Oikos. Ustawiane są wszelkie maszyny do pracy w sadzie i ogrodnictwie, do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw, urządzenia do chłodni i przechowalni. Stoiska zajmują też producenci materiału szkółkarskiego, nawozów, biostymulatorów, środków ochrony – także biologicznej, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie. 

Ustawiane są wszelkie maszyny do pracy w sadzie i ogrodnictwie, do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw, urządzenia do chłodni i przechowalni. Stoiska zajmują też producenci materiału szkółkarskiego, nawozów, biostymulatorów, środków ochrony – także biologicznej, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie. 

Już wyróżniają się maszyny autonomiczne, jak ciągnik Agbot 5.115 T2 wyprodukowany przez holenderską firmę AgXeed. Ten 156-konny robot polowy na dwóch gąsienicach pokaże polski dystrybutor Agrihandler. Są kombajny do zbioru owoców, także napędzane elektrycznie, mnóstwo maszyn uprawowych do warzyw. Opryskiwacze ustawiają Bury, Dominiak, Hardi, Husar. Wjeżdżają unikatowe technologie do pracy w sadach, m.in. jedyna na świecie maszyna do wbijania słupów betonowych Cafar od firmy Grunner. PRO-CNC ustawia piły konturowe z oknami tarczowymi do formowania gałęzi drzew oraz specjalistyczne maszyny do winnic. Okazałe stoisko zagospodarowuje Green Sort, który pokaże wiele rozwiązań, w tym stół pakerski z czterema stanowiskami. 

Specjalistyczne ciągniki do sadów i upraw warzyw na TSW 2024 w Targach Kielce 

Miejsca zajmują ciągniki – są modele marek Case IH, New Holland, Landini, Iseki, Lovol, Massey Ferguson, John Deere, Tym, LS. Zwraca uwagę ich kompaktowość, nietypowy wygląd kabin, wyróżnia zwrotność i przeszklone kabiny zapewniające komfort prac. 

Poletka pokazowe „rosną” w halach Targów Kielce! Pierwszy raz w halach budowane są plantacje drzewek i krzewów owocowych! Na pierwszym „montowane” są sadzonki jabłoni, gruszek i czereśni, obudowane zostają w najnowocześniejsze technologie nawadniania, pomiaru i ochrony przed szkodnikami i niesprzyjającą pogodą. Na drugim poletku ustawiane są tunele z sadzonkami borówki amerykańskiej, malin i truskawek. Rośliny znajdą się nie tylko w gruncie, ale i w donicach i w rynnach. Eksperci będą radzili, jak przygotować takie plantacje. 

Równocześnie trwają przygotowania do Kongresu TSW. Powstaje aż pięć scen. Przez dwa dni, 17 i 18 stycznia, odbędzie się 9 konferencji. Eksperci poruszą problemy każdej gałęzi produkcji ogrodniczej – m.in. nawożenia, nowych odmian, chorób i szkodników, będzie mowa także o możliwościach obniżenia kosztów produkcji i o organizacji handlu. 

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2024 trwają w środę i czwartek, 17 i 18 stycznia w Targach Kielce.

Polecane aktualności
18 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to nie tylko niezwykle ciekawa ekspozycja. Odwiedzający mogą także wziąć udział w branżowych konferencjach.
17 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbywające się w Targach Kielce przyciągają tłum zwiedzających z różnych stron Polski. W halach przyglądają się innowacyjnym maszynom i poznają ciekawostkami z dziedziny ogrodnictwa.
17 stycznia 2024
Nowością tegorocznej wystawy, której bacznie przyglądają się zwiedzający, są poletka pokazowe drzewne i owocowe. Na pierwszym z sadzonkami jabłoni, gruszek i czereśni zamontowano najnowocześniejsze technologie do nawadniania, pomiaru i ochrony przed szkodnikami oraz niesprzyjającą pogodą. Na drugim poletku goście TSW mogą zobaczyć w tunelach sadzonki borówki amerykańskiej, malin i truskawek w nietypowych formach uprawy.
17 stycznia 2024
Eksperci przekazują mnóstwo potrzebnej wiedzy i wyjaśniają wiele kwestii ważnych dla branży ogrodniczej w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. W halach Targów Kielce trwają konferencje sadownicza i jagodowa, oraz trzy premierowe - maszynowa, dotycząca odnawialnych źródeł energii i pod hasłem "Przyszłość polskiego ogrodnictwa - strategia zamiast gaszenia pożarów".
17 stycznia 2024
– Mamy rekordową liczbę 424 wystawców, ponad 100 więcej niż przed rokiem, co pokazuje, że niełatwa decyzja o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Kielc, okazała się trafna. Kielce są w centrum produkcji owocowo-warzywniczej, a Targi Kielce są dla nas bardzo gościnne i czujemy się tu bardzo dobrze – mówił podczas oficjalnego otwarcia Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW ich dyrektor Jacek Kłudka.
17 stycznia 2024
Małżeństwo znane z programu "Rolnik szuka żony" oraz popularnych w kraju sadowników można spotkać na stoisku Uni-Farmy podczas dwóch dni Targów Sadownictwa i Warzywnictwa.
08 stycznia 2024
Firma PRO CNC podczas wydarzenia w Targach Kielce zaprezentuje kompleksowe maszyny, które dysponują nawet pięcioma rozwiązaniami. Targi TSW potrwają 17 i 18 stycznia.
03 stycznia 2024
W dobie cyfrowej transformacji także uprawy warzywnicze i sadownicze doświadczają technologicznej rewolucji, która nieustannie przekształca metody pracy. Zmieniają się także okoliczności do prowadzenia gospodarstw – także polityczne i gospodarcze. Te wszystkie kwestie będą poruszone podczas Kongresu w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach. W dwa dni, 17 i 18 stycznia 2024, zostanie omówionych szereg kwestii nurtujących plantatorów.