315051905-8299775080096862-2652506178439821018-n.jpg

Enex i Soltec na Regionalnym Forum Ekonomicznym Nowa Energia w Kielcach. Jaka przyszłość magazynowania energii?

23 listopada 2022
Nowa Energia - Regionalne Forum Ekonomiczne, które odbędzie się w czwartek i piątek, 24 i 25 listopada w Kielcach, zostanie poświęcone sprawom energii przyszłości. W części prezentującej innowacyjne pomysły, o magazynach energii mówił będzie Krzysztof Bukała z firmy Soltec, która jest Partnerem największych w Polsce targów odnawialnych źródeł energii Enex w Targach Kielce. Prelekcja będzie transmitowana na żywo.

Wydarzenie, organizowane przez "Echo Dnia" przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, trwać będzie dwa dni - 24 i 25 listopada. W piątek o godzinie 12 rozpocznie się panel główny na temat innowacji, które zmienią nasze życie w najbliższej przyszłości.

Krzysztof Bukała z firmy Soltec, która jest Partnerem największych w Polsce targów odnawialnych źródeł energii Enex w Targach Kielce, skupi się na magazynach energii, które mogą całkowicie odmienić dostępność i sposób korzystania z prądu.

 - Podejmę temat zachodzących zmian na rynku. Prosument, czyli wytwórca,  coraz częściej staje się fleksumentem, czyli właścicielem magazynu energii. Jak zatem prezentuje się nowy model rozproszonego rynku energii? Jakie są szanse i zagrożenia dla rynku, w którym energię mogą magazynować mieszkańcy i przedsiębiorstwa? Czy dojdzie do handlu energią? Czy energia staje się towarem luksusowym? Zapraszam do śledzenia panelu. Padnie wiele potrzebnych informacji – zachęca ekspert firmy Soltec - Partnera targów Enex. 

 

Do udziału w Forum Nowa Energia wciąż można się zarejestrować, szczegóły na echodnia.eu . Panel  „Innowacje, które w najbliższym czasie zmienią nasze życie” będzie można oglądać na żywo na portalu echodnia.eu/swietokrzyskie/ oraz na profilu https://www.facebook.com/echoswi w piątek, 25 listopada od godziny 12.

 

 

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.