P2270004.JPG
ENEX 2002 w Centrum Targowym Kielce.

ENEX 2002 otwiera sezon wystawienniczy w branży energetycznej - historia targów

16 listopada 2022
V Międzynarodowe Targi Energetyki ENEX i ENEX „Nowa Energia” zorganizowano w Centrum Targowym Kielce od 26 do 28 lutego 2002 roku. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa Ciepłownictwo Sieciowe, Targi Technologii Wytwarzania, Przesyłu i Dystrybucji Ciepła. Patronat honorowy nad targami sprawuje Stowarzyszenie Elektryków Polskich, a najlepsze wyroby i usługi prezentowane na targach otrzymują Medal Prezesa SEP.

#25latenex #historiatargów

Targi ENEX 2002 służą popularyzacji nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych i efektywnych technologii stosowanych w branży energetycznej oraz prezentacji osiągnięć w dziedzinie dystrybucji i oszczędności energii. Międzynarodowe Targi Energetyki mają na celu nawiązanie nowych kontaktów między specjalistami z branży energetycznej, przedsiębiorcami, władzami samorządowymi i organizacjami społecznymi. Wydarzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Targom towarzyszy dwudniowa konferencja „Rozwój energetyki wiatrowej w Polsce – konieczność czy idealizm”, której organizatorem są: Europejskie Centrum Energii Odnawialnej, VIS SENTI Towarzystwo Wspierania Elektrowni Wiatrowych oraz Centrum Targowe Kielce. W trakcie dwóch dni omówiono m.in. skuteczne sposoby poszukiwania inwestorów dla projektów energetyki wiatrowej,  standardy światowe w projektowaniu farm wiatrowych oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii informatycznych w energetyce odnawialnej. Przy Okrągłym Stole rozmawiano o stymulacji rynku energetyki wiatrowej, o mechanizmach rynkowych i politycznych. Kolejną konferencję pn. „Nowoczesne Rozwiązania Techniczne – źródłem finansowania, modernizacji ciepłownictwa sieciowego” poświęcono automatyzacji węzłów ciepłych i systemów ciepłowniczych oraz modernizacji ciepła jako źródła oszczędności.

Nie zabrakło pokazów premierowych m.in. komputerowo wspomaganego systemu znakowania aparatury łączeniowej.

Jubileuszowa, 25. Edycja Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX odbędzie się od 8 do 9 marca 2023 roku. Targom ENEX towarzyszyć będą Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Zapraszamy do Targów Kielce!

Udział bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

(MS)

Polecane aktualności
18 stycznia 2023
Jubileuszowe Targi ENEX zorganizowane w marcu 2012 roku zaowocowały pomysłami wprowadzającymi energię odnawialną coraz szerzej do codziennego życia. Nie zabrakło najnowszych rozwiązań branżowych.
17 stycznia 2023
Wśród wystawców jubileuszowych targów ENEX nie brakuje firm oferujących produkty, które pozwalają na wydłużenie żywotności rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii. Jedną z nich jest przedsiębiorstwo Lehmann KG z systemem QLEEN.
16 stycznia 2023
W imieniu Menlo już od 8 do 9 marca 2023 roku serdecznie zapraszamy do Targów Kielce na stoisko firmy, gdzie na odwiedzających będą czekały specjalne rabaty, upominki oraz team ekspertów zawsze gotowych do pomocy! Do zobaczenia na jubileuszowych Targach ENEX.
16 stycznia 2023
W Targach ENEX 2011 uczestniczyło 160 wystawców z 6 krajów m.in. z Niemiec, Szwecji i Włoch. W Kielcach spotkali się eksperci, przedstawiciele administracji publicznej i czołowi uczestnicy polskiego rynku energii, producenci urządzeń, systemów, dystrybutorzy energii, projektanci, operatorzy sieci, wytwórcy energii konwencjonalnej oraz firmy zajmujące się produkcją energii ze źródeł odnawialnych.
11 stycznia 2023
Od 3 do 5 marca 2010 roku w Targach Kielce podczas Targów ENEX/ENEX Nowa Energia prezentowało się ponad 160 firm, które przyjechały do Kielc z Polski, ale również z Niemiec, Włoch, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Targom towarzyszyło kilkanaście konferencji, szkoleń i warsztatów z zakresu odnawialnych źródeł energii, energetyki jądrowej, biopaliw i ekologicznych zastosowań technologicznych w przemyśle.
10 stycznia 2023
W ramach szóstego odcinka z cyklu "Energetyczne Poranki" rozmawialiśmy z Grzegorzem Burkiem, redaktorem naczelnym w serwisie GLOBEnergia. Tematem spotkania były m.in. zmiany cen instalacji fotowoltaicznych, rosnąca liczba prosumentów i mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz "boom" na fotowoltaikę firmową i pompy ciepła. Nie zabrakło także informacji, jakie atrakcje dla Zwiedzających Targi ENEX przygotowuje GLOBEnergia. Odcinek powstał we współpracy z Mercedes-Benz Nobile Motors Kielce.
09 stycznia 2023
12. edycja Targów ENEX, która odbyła się od 3 do 5 marca 2009 roku przyciągnęła do Kielc ponad 120 Wystawców prezentujących najnowsze urządzenia i technologie energetyczne i elektroenergetyczne, maszyny opalane biomasą i na biopaliwa oraz najnowocześniejszy sprzęt związany z odnawialnymi źródłami energii – jej wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją. W tym samym czasie odbywały się Targi EKOTECH oraz PNEUMATICON.
05 stycznia 2023
Elegancki wygląd, ekologiczny czynnik R32, dokładna izolacja termiczna elementów chłodniczych - to tylko kilka z wielu zalet pomp ciepła z serii VGE Eco Air, która została zaprojektowana z myślą o pracy w polskich warunkach klimatycznych. Takie rozwiązania zaprezentuje firma Solgen podczas jubileuszowej edycji Targów ENEX.