P2270004.JPG
ENEX 2002 w Centrum Targowym Kielce.

ENEX 2002 otwiera sezon wystawienniczy w branży energetycznej - historia targów

16 listopada 2022
V Międzynarodowe Targi Energetyki ENEX i ENEX „Nowa Energia” zorganizowano w Centrum Targowym Kielce od 26 do 28 lutego 2002 roku. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa Ciepłownictwo Sieciowe, Targi Technologii Wytwarzania, Przesyłu i Dystrybucji Ciepła. Patronat honorowy nad targami sprawuje Stowarzyszenie Elektryków Polskich, a najlepsze wyroby i usługi prezentowane na targach otrzymują Medal Prezesa SEP.

#25latenex #historiatargów

Targi ENEX 2002 służą popularyzacji nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych i efektywnych technologii stosowanych w branży energetycznej oraz prezentacji osiągnięć w dziedzinie dystrybucji i oszczędności energii. Międzynarodowe Targi Energetyki mają na celu nawiązanie nowych kontaktów między specjalistami z branży energetycznej, przedsiębiorcami, władzami samorządowymi i organizacjami społecznymi. Wydarzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Targom towarzyszy dwudniowa konferencja „Rozwój energetyki wiatrowej w Polsce – konieczność czy idealizm”, której organizatorem są: Europejskie Centrum Energii Odnawialnej, VIS SENTI Towarzystwo Wspierania Elektrowni Wiatrowych oraz Centrum Targowe Kielce. W trakcie dwóch dni omówiono m.in. skuteczne sposoby poszukiwania inwestorów dla projektów energetyki wiatrowej,  standardy światowe w projektowaniu farm wiatrowych oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii informatycznych w energetyce odnawialnej. Przy Okrągłym Stole rozmawiano o stymulacji rynku energetyki wiatrowej, o mechanizmach rynkowych i politycznych. Kolejną konferencję pn. „Nowoczesne Rozwiązania Techniczne – źródłem finansowania, modernizacji ciepłownictwa sieciowego” poświęcono automatyzacji węzłów ciepłych i systemów ciepłowniczych oraz modernizacji ciepła jako źródła oszczędności.

Nie zabrakło pokazów premierowych m.in. komputerowo wspomaganego systemu znakowania aparatury łączeniowej.

Jubileuszowa, 25. Edycja Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX odbędzie się od 8 do 9 marca 2023 roku. Targom ENEX towarzyszyć będą Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Zapraszamy do Targów Kielce!

Udział bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

(MS)

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.