P3230037.JPG
Targi ENEX w Centrum Targowym Kielce.

„Energetyka dla kraju”, czyli ENEX 2000 - historia targów

02 listopada 2022
Ponad 100 Wystawców z sześciu krajów, liczne wydarzenia towarzyszące i konferencje, a także prezentacja najnowszych osiągnięć w branży energetycznej – tak w skrócie można podsumować odbywające się od 17 do 19 października 2000 roku Targi ENEX.

#25latenex #historiatargów

W III edycji Międzynarodowych Targów Energetyki ENEX 2000 w Centrum Targowym Kielce wzięły udział silne firmy z sektora energetycznego w Europie w tym m.in. Sparx UK i Davidson Tyne Metal z Wielkiej Brytanii, Phoenix Contact z Niemiec, SAIA Burgess Electronics ze Szwajcarii, Vertesz Elektronika z Węgier oraz OMAC Engineering z Włoch. Targi ENEX 2000 odbyły się pod hasłem „Energetyka dla kraju”.

Trzecia edycja Targów ENEX powstała z myślą o umożliwieniu przedstawicielom branży energetycznej popularyzacji nowoczesnych technologii i osiągnięć w zakresie dystrybucji i oszczędności energii, nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych i efektywnych technologii stosowanych w energetyce , a co za tym idzie-prezentacji polskich firm energetycznych. Targom towarzyszyła konferencja „Kierunki rozwoju rynku energii w Polsce” pod patronatem Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki dr Leszka Juchniewicza poświęcona m.in. zmianom w prawie energetycznym, a także przekształceniom własnościowym w sektorze energetycznym.

W tym samym terminie co Targi ENEX 2000 zorganizowano debiutujące targi CONTROL-TECH TARGI PRZEMYSŁOWEJ TECHNIKI POMIAROWEJ – kolejną specjalistyczną imprezę w kalendarium kieleckiego ośrodka wystawienniczego, połączona z dużym sympozjum naukowych.

Jubileuszową 25. edycję Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX zaplanowano od 8 do 9 marca 2023 roku. Wydarzeniu towarzyszyć będą Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH i wiele jubileuszowych atrakcji przygotowanych dla Zwiedzających.

(MS)

 

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.