7S5A2868.jpg
Prelekcjom przysłuchuje się wielu producentów warzyw i owoców.

Ekspercka wiedza podczas konferencji TSW. Wielu ogrodników przysłuchuje się prelekcjom

17 stycznia 2024
Eksperci przekazują mnóstwo potrzebnej wiedzy i wyjaśniają wiele kwestii ważnych dla branży ogrodniczej w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. W halach Targów Kielce trwają konferencje sadownicza i jagodowa, oraz trzy premierowe - maszynowa, dotycząca odnawialnych źródeł energii i pod hasłem "Przyszłość polskiego ogrodnictwa - strategia zamiast gaszenia pożarów".

Eksperci radzą, jak walczyć z chorobami i szkodnikami, wykorzystywać do tego maszyny, a nawet środki biologiczne. Omawiane są  innowacyjne metody, które mogą radykalnie zmienić oblicze upraw owocowych i warzywniczych, czyniąc je bardziej zrównoważonym i przyjaznym dla środowiska. Specjaliści radzą także, jak przygotować produkty do sprzedaży i jak współpracować z kupującymi, w tym z sieciami handlowymi.

 

Podczas Konferencji Maszynowej specjaliści omawiają zastosowanie m.in. automatycznych pielników mechanicznych, manipulatorów i robotów sadowniczych oraz czujników dojrzałości owoców i warzyw, a także systemu zdalnego monitoringu upraw. Wiedzą dzielą się eksperci w dziedzinie automatyzacji i robotyzacji rolnictwa. Prowadzone są dyskusje o układach hybrydowych, robotach polowych do upraw warzywniczych  i sadowniczych.

 

Podczas konferencji dotyczącej odnawialnych źródeł energii specjaliści mówią o redukcji wysokich kosztów energii ponoszonych przez gospodarstwa sadownicze i warzywnicze. Doświadczeni w branży OZE specjaliści wyjaśniają przede wszystkim, czy korzystanie z zielonej energii się opłaca. Radzą, jak optymalizować koszty i prowadzić zrównoważony rozwój gospodarstwa.

 

W czwartek, 18 stycznia kolejna porcja wiedzy. Czekają konferencje: truskawkowa, warzywnicza i Sadownicze Forum Ekonomiczne oraz po raz pierwszy odbędzie się Konferencja Szkółkarska.

 

Kongres TSW odbywa się 17 i 18 stycznia 2024 w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Targach Kielce. Bilety na targi na https://tsw.pl/ oraz w kasach w hali E. 

 

 

 

Polecane aktualności
18 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to nie tylko niezwykle ciekawa ekspozycja. Odwiedzający mogą także wziąć udział w branżowych konferencjach.
17 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbywające się w Targach Kielce przyciągają tłum zwiedzających z różnych stron Polski. W halach przyglądają się innowacyjnym maszynom i poznają ciekawostkami z dziedziny ogrodnictwa.
17 stycznia 2024
Nowością tegorocznej wystawy, której bacznie przyglądają się zwiedzający, są poletka pokazowe drzewne i owocowe. Na pierwszym z sadzonkami jabłoni, gruszek i czereśni zamontowano najnowocześniejsze technologie do nawadniania, pomiaru i ochrony przed szkodnikami oraz niesprzyjającą pogodą. Na drugim poletku goście TSW mogą zobaczyć w tunelach sadzonki borówki amerykańskiej, malin i truskawek w nietypowych formach uprawy.
17 stycznia 2024
– Mamy rekordową liczbę 424 wystawców, ponad 100 więcej niż przed rokiem, co pokazuje, że niełatwa decyzja o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Kielc, okazała się trafna. Kielce są w centrum produkcji owocowo-warzywniczej, a Targi Kielce są dla nas bardzo gościnne i czujemy się tu bardzo dobrze – mówił podczas oficjalnego otwarcia Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW ich dyrektor Jacek Kłudka.
17 stycznia 2024
Małżeństwo znane z programu "Rolnik szuka żony" oraz popularnych w kraju sadowników można spotkać na stoisku Uni-Farmy podczas dwóch dni Targów Sadownictwa i Warzywnictwa.
16 stycznia 2024
Nowatorskie maszyny, takie jak ciągnik autonomiczny czy kompaktowe ciągniki o unikatowych kształtach kabin, już wjeżdżają do hal Targów Kielce. 424 firmy z 18 krajów zagospodarowuje przestrzeń. Trwa budowa pięciu scen, na których prowadzone będą konferencje w ramach Kongresu TSW. Praca wre, by już rankiem wystawa błyszczała. Targi trwają w środę i czwartek, 17 i 18 stycznia. Bilety na tsw.pl, tu także interaktywna mapa.
08 stycznia 2024
Firma PRO CNC podczas wydarzenia w Targach Kielce zaprezentuje kompleksowe maszyny, które dysponują nawet pięcioma rozwiązaniami. Targi TSW potrwają 17 i 18 stycznia.
03 stycznia 2024
W dobie cyfrowej transformacji także uprawy warzywnicze i sadownicze doświadczają technologicznej rewolucji, która nieustannie przekształca metody pracy. Zmieniają się także okoliczności do prowadzenia gospodarstw – także polityczne i gospodarcze. Te wszystkie kwestie będą poruszone podczas Kongresu w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach. W dwa dni, 17 i 18 stycznia 2024, zostanie omówionych szereg kwestii nurtujących plantatorów.