Podczas-Sacroexpo-prezentowano-rzezbe-sakralna-o-wysokosci-prawie-8-metrow.jpg
Wystawa Sacroexpo odbędzie się od 10 do 12 czerwca 2024 roku.

Ćwierćwiecze Sacroexpo z sukcesami

23 lutego 2024
Organizowana od 25. lat Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo przyciąga do Kielc producentów i dystrybutorów produktów sakralnych niemal z całej Europy. Od pierwszej edycji Wystawy Sacroexpo, jej organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby odpowiadać na potrzeby zwiedzających, zapewniając im możliwość zapoznania się z ofertami artystów oraz firm z szerokim asortymentem produktów.

W ciągu minionych lat Wystawy Sacroexpo wzrosła liczba wystawców biorących udział w targach, a także zwiększyła się powierzchnia wystawy oraz liczba wydarzeń towarzyszących targom. Trzydniowa wystawa to prezentacja wszystkiego, co jest przydatne w sprawnym funkcjonowaniu parafii i nowoczesnym duszpasterstwie oraz przegląd dorobku architektury i sztuki sakralnej. To miejsce, gdzie obok dewocjonaliów, akcesoriów liturgicznych i elementów wyposażenia kościołów, prezentowane są najnowsze technologie i rozwiązania informatyczne. W czerwcu na Sacroexpo do Targów Kielce przyjeżdża czołówka polskich i zagranicznych wytwórców i dystrybutorów produktów sakralnych. Podczas dotychczasowych edycji wydarzenia, kielecki ośrodek gościł firmy m.in. z Włoch, Hiszpanii, Słowacji, Słowenii, USA, Portugalii, Ukrainy, Litwy, Czech, Chorwacji, Węgier, Austrii, Niemiec, Izraela, Grecji, Francji, Rumunii czy Macedonii. Ekspozycja stanowi więc idealne miejsce do tego, aby poznać światowe trendy sztuki sakralnej.

Od lat w służbie kościołowi

Wystawa Sacroexpo od lat jest miejscem prezentacji  oferty dla wszystkich wiernych i osób związanych z kościołem. Na stoiskach można zobaczyć m.in. rzeźby i figurki, witraże, obrazy oraz ikony, zakupić szeroki asortyment gadżetów i pamiątek religijnych, a także zapoznać się z najnowszymi propozycjami najlepszych wydawnictw katolickich i ofertą pielgrzymek do najdalszych zakątków świata. Nie brakuje najmodniejszych wzorów szat liturgicznych, monstrancji i tabernakulów, nowoczesnych organów oraz sprzętu do nagłośnienia czy ogrzewania kościołów. Coraz częściej w ofercie Wystawców pojawiają się również nowoczesne produkty i rozwiązania technologiczne takie jak: maszyny do drukowania obrazów na ścianie, konfesjonały z poduszkami powietrznymi, aplikacje do zamawiania mszy online, kwestomaty czy interaktywne tablice cmentarne.

Wystawa w towarzystwie sztuki

Odwiedzający Sacroexpo doceniają oprawę targów i towarzyszące im wydarzenia kulturalne. Stałymi punktami w programie wystawy są konferencje i seminaria, występy artystyczne oraz ekspozycje pełne sztuki. Niemalże od początku istnienia, Sacroexpo jest miejscem prezentacji wielu z jej dziedzin. Targom od lat towarzyszy uroczystość przyznania medalu Per Artem Ad Deum - prestiżowej nagrody o międzynarodowym charakterze, którą dotychczas uhonorowano 31 wybitnych osób m.in. artystów, teologów, reżyserów, kompozytorów czy architektów. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Ennio Morricone, Wojciech Killar, Leszek Mądzik, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Penderecki i Giuseppe Tornatore. Kolejne wyróżnienie Per Artem Ad Deum przyznane zostanie w ramach 25. edycji Wystawy Sacroexpo od 10 do 12 czerwca 2024 roku w Targach Kielce. Dużym zainteresowaniem odwiedzających kieleckie spotkanie branży sakralnej cieszy się także organizowana z Domem Aukcyjnym Art In House wyjątkowa Strefa Sztuki. To wystawa ponad dwustu dzieł, obrazów, ikon oraz rzeźb autorstwa ponad stu artystów z Polski i zagranicy. Część z prezentowanych prac można wylicytować w trakcie prowadzonej podczas Sacroexpo aukcji Sacrum.

Sacroexpo także na Słowacji

Z roku na rok, kielecka Wystawa Sacroexpo nabiera coraz większego znaczenia w całej Europie, a oferta targów dociera do większej liczby wiernych oraz nowych regionów. W związku z tym, we wrześniu 2023 roku po raz pierwszy z powodzeniem zorganizowano spotkanie branży sakralnej w Słowacji. W ośrodku wystawienniczym Incheba Expo Bratislava na targach Sacroexpo Slovakia zaprezentowali się wystawcy nie tylko ze Słowacji, ale również z Czech, Chorwacji, a nawet Holandii. Wśród polskich firm nie zabrakło wieloletnich wystawców kieleckiego spotkania branży sakralnej. Dopełnieniem targów była wystawa sztuki sakralnej oraz koncert religijnej grupy muzycznej. Sukces słowackich targów był impulsem do tego, aby planować drugą, wrześniową edycję wydarzenia w Słowacji.

Jubileuszowa, 25. Wystawa Sacroexpo odbędzie się od 10 do 12 czerwca 2024 roku w Targach Kielce.

/MSi/

Polecane aktualności
20 maja 2024
Sacroexpo wspólnie z Domem Aukcyjnym Art. In House z Warszawy wyeksponują na targach nowoczesne i oryginalne prace o tematyce religijnej. Od 10 do 12 czerwca po raz drugi już w Targach Kielce powstanie Strefa Sztuki z dziełami stworzonymi wedle nowoczesnych trendów religijnych. Drugiego dnia targów prezentowane dzieła można będzie wylicytować w trakcie Aukcji Sacrum.
13 maja 2024
Kolejne bezpłatne spotkanie w ramach Akademii Wiara-Kultura-Nauka odbędzie się w kieleckim Muzeum Diecezjalnym już 16 maja. W tym samym czasie zaplanowano także wernisaż nowej wystawy. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi propozycjami.
30 kwietnia 2024
Na Sacroexpo najnowsze technologie znajdują swoje miejsce w służbie sakralnej. Oferowane rozwiązania nie tylko ułatwiają codzienne funkcjonowanie kościołów, ale również przekształcają sposób, w jaki wierni uczestniczą w życiu religijnym. Wystawcy oferują od aplikacji mobilnych po zaawansowane systemy zarządzania parafią. Stałym elementem wystawy są oryginalne obrazy oraz ikony, a także gadżety i pamiątki religijne dla wierzących.
15 kwietnia 2024
Czterodniowe Targi Wydawców Katolickich zorganizowane od 11 do 14 kwietnia w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich to obowiązkowy punkt w kalendarzu zespołu Wystawy Sacroexpo, Na wydarzeniu obecni są wieloletni Partnerzy Medialni Sacroexpo, w tym m.in. Jedność, Tygodnik Katolicki Niedziela, Wydawnictwo w Drodze czy Homo Dei.
09 kwietnia 2024
Cykl spotkań dla osób młodych pod szyldem Sala Rozpraw, to nowa inicjatywa Akademii Wiara-Kultura-Nauka w Kielcach. Pierwsze spotkanie które odbędzie się już 11 kwietnia o 18:00 w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach poświęcone zostanie doskonałości.
25 marca 2024
Wielka postać literatury, poezji i dziennikarstwa, Ernest Bryll uhonorowany został w 2021 roku nagrodą Per Artem Ad Deum. Artysta podkreślał wtedy ogromne znaczenie kontaktu z Bogiem, który wyrażał w swojej twórczości, w swoich wierszach.
18 marca 2024
Dr hab. prof. UJK, ksiądz Rafał Dudała, twórca Centrum Duszpasterskiego Wesoła54 to wieloletni przyjaciel Wystawy Sacroexpo. O dotychczasowej współpracy z nami i ciekawej propozycji konferencji jaką przygotowuje na tegoroczną edycję targów opowiedział w trakcie krótkiej rozmowy.
15 marca 2024
Abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański został nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi zdecydowali o tym podczas drugiego dnia obrad 397. zebrania plenarnego w czwartek, 14 marca. Duchowny uczestniczył w Wystawie Sacroexpo w Targach Kielce.