IMG-9644.jpg

Branżowe spotkania i prelekcje podczas NECROEXPO

03 czerwca 2022
Nowoczesne prosektorium w zakładzie pogrzebowym - to tytuł jednej z wielu konferencji i prelekcji odbywających się w ramach IX Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO.

Jej prowadzącym był Cezary Świtkowski – dyrektor firmy Pathomed, który w swoim wystąpieniu opowiadał o nowoczesnych urządzeniach wykorzystywanych w prosektoriach. Jednym z poruszanych podczas spotkania tematów były produkty wykorzystywane w prowadzeniu tego typu działalności. Są nimi m.in. komory chłodnicze. Te, jak można było usłyszeć podczas prelekcji, dzielą się na wiele rodzajów. Ich wykorzystanie zależne jest od miejsca wykorzystania. Jedne nadają się do prosektoriów przyszpitalnych, inne do zakładów pogrzebowych, a jeszcze inne do zakładów medycyny sądowej.

Firma Pathomed Sp. z o.o. działa nieprzerwanie na polskim rynku od 1996 roku . Do 2019 roku funkcjonowała pod nazwą HYGECO POLSKA. Ponad 25 lat doświadczenia sprawiło, że Pathomed jako pierwsza instytucja w Polsce zaczęła organizować specjalistyczne szkolenia kierowane do przedsiębiorców pogrzebowych. W Polsce firma, podobnie jak grupa Hygeco we Francji, jest dostawcą specjalistycznego wyposażenia dla branży pogrzebowej i sektora medycznego.

(ŁK)

Polecane aktualności
17 sierpnia 2022
Przedstawiciele targów funeralnych NECROEXPO gościli podczas ostatnich targów pogrzebowych Tanexpo w Bolonii. Podczas trzech dni stoisko NECROEXPO odwiedzane było przez zainteresowanych z całej Europy.
05 czerwca 2022
Wspaniałe stoiska, innowacyjne produkty i fantastyczni ludzie - tak w krótkich słowach można opisać tegoroczne targi pogrzebowe NECROEXPO w Targach Kielce. Kulminacją tegorocznej edycji była gala, podczas której rozdane zostały nagrody za najlepszy produkt i stoisko. Przekazane zostały także podkowy Targów Kielce dla firm obchodzących w tym roku jubileusz swojej działalności.
04 czerwca 2022
Wizję cmentarzy wpisanych w krajobraz i realizujących politykę zrównoważonego rozwoju roztoczyła doktor inżynier Anna Długozima z Instytutu Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego podczas prelekcji na targach NECROEXPO w Kielcach.
04 czerwca 2022
Wszyscy jesteśmy młodzi, zdrowi i nie musimy myśleć o śmierci, a zwłaszcza o własnym pogrzebie. A może jednak powinniśmy? Odpowiedź na to pytanie gwarantowało spotkanie z Małgorzatą Węglarz, autorką książki "Wszystko co powinieneś wiedzieć zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej".
04 czerwca 2022
Agnieszka Beczek, na co dzień pracuje w warszawskim zakładzie pogrzebowym, na Instagramie znana jest jednak jako Pani z domu pogrzebowego. Jej konto każdego dnia odwiedzają dziesiątki tysięcy osób, szukając dobrej rady i wsparcia, ale przede wszystkim dawki informacji z branży pogrzebowej.
04 czerwca 2022
Bardzo duże zainteresowanie zgromadziło szkolenie „Zimne zwłoki przemienione w czyste piękno na wieki”, które prowadził Jacek Szymański z Działu Szkoleń Funeralnych Pathomed podczas targów NECROEXPO w Kielcach. Celem działań takich  jak wykonywanie makijażu jest pozytywy widok zmarłej osoby w czasie ostatniego pożegnania.
04 czerwca 2022
Zakład pogrzebowy także może być modny - przekonuje firma Carmen, specjalizująca się w strojach dla pracowników firm funeralnych. Podczas Targów NECROEXPO w Targach Kielce przedstawili najnowszą kolekcję 2022 oraz pokazali jak kształtują się obecne trendy w branży.
03 czerwca 2022
Pod takim tytułem odbyło się kolejne spotkanie i prezentacja, którego autorem był dyrektor Instytutu Branży Pogrzebowej i Cmentarnej Dariusz Dutkiewicz.