IMG-9644.jpg

Branżowe spotkania i prelekcje podczas NECROEXPO

03 czerwca 2022
Nowoczesne prosektorium w zakładzie pogrzebowym - to tytuł jednej z wielu konferencji i prelekcji odbywających się w ramach IX Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO.

Jej prowadzącym był Cezary Świtkowski – dyrektor firmy Pathomed, który w swoim wystąpieniu opowiadał o nowoczesnych urządzeniach wykorzystywanych w prosektoriach. Jednym z poruszanych podczas spotkania tematów były produkty wykorzystywane w prowadzeniu tego typu działalności. Są nimi m.in. komory chłodnicze. Te, jak można było usłyszeć podczas prelekcji, dzielą się na wiele rodzajów. Ich wykorzystanie zależne jest od miejsca wykorzystania. Jedne nadają się do prosektoriów przyszpitalnych, inne do zakładów pogrzebowych, a jeszcze inne do zakładów medycyny sądowej.

Firma Pathomed Sp. z o.o. działa nieprzerwanie na polskim rynku od 1996 roku . Do 2019 roku funkcjonowała pod nazwą HYGECO POLSKA. Ponad 25 lat doświadczenia sprawiło, że Pathomed jako pierwsza instytucja w Polsce zaczęła organizować specjalistyczne szkolenia kierowane do przedsiębiorców pogrzebowych. W Polsce firma, podobnie jak grupa Hygeco we Francji, jest dostawcą specjalistycznego wyposażenia dla branży pogrzebowej i sektora medycznego.

(ŁK)

Polecane aktualności
24 kwietnia 2023
BHP na cmentarzu oraz odpowiedzialność zarządców cmentarzy za wypadki na nich - to tematy, które zostały poruszone podczas szkolenia dla zarządców cmentarzy z województwa świętokrzyskiego.
30 marca 2023
Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe zaprasza na kolejne Częstochowskie Konsultacje Funeralne.
12 stycznia 2023
Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe rozpoczęło zbieranie podpisów pod petycją w sprawie podniesienia zasiłku pogrzebowego w Polsce. Jak argumentuje stowarzyszenie, podniesienie zasiłku pomoże szczególnie tym, dla których zorganizowanie godnego pochówku przekracza ich możliwości finansowe.
07 grudnia 2022
Dostępny jest zimowy numer magazynu branży funeralnej Thanos. Zachęcamy do przeczytania obszernego wywiadu z managerem targów NECROEXPO, Marcinem Musiałem.
21 listopada 2022
220 uczestników i obecność Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów Pana Wojciecha Labudy. Sobotnia konferencja o ustawie pogrzebowej 2023 przykuła uwagę branży pogrzebowej. Patronem medialnym tego wydarzenia były Targi Kielce, organizujące targi funeralne NECROEXPO.
18 listopada 2022
Ustawa pogrzebowa 2023 będzie tematem konferencji branży pogrzebowej, która odbędzie się w Warszawie 19 listopada w Airport Hotel Okęcie. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Branży Pogrzebowej i Cmentarnej. Targi Kielce jako organizator targów pogrzebowych NECROEXPO są partnerem medialnym spotkania.
18 listopada 2022
27 i 28 maja 2023 roku w Targach Kielce odbędzie się Pierwsze ogólnopolskie forum branży funeralnej.
17 sierpnia 2022
Przedstawiciele targów funeralnych NECROEXPO gościli podczas ostatnich targów pogrzebowych Tanexpo w Bolonii. Podczas trzech dni stoisko NECROEXPO odwiedzane było przez zainteresowanych z całej Europy.