konf.jpg

Branżowe konferencje na targach EKOTECH

24 lutego 2022
„Wyzwania dla branży recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji w roku 2022” i „Jak otworzyć skup złomu lub stację demontażu pojazdów?” – to tematy konferencji, jakie odbyły się w trakcie dwóch dni trwania targów EKOTECH.

Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO, organizator pierwszej konferencji, przedstawiło prezentację dotyczącą m.in. procesu inwestycyjnego na stacji demontażu pojazdów, wszelkiego rodzaju pozwoleń i sprawozdań niezbędnych w prowadzeniu tego typu działalności i planowanych zmian przepisów w systemie recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Organizatorem konferencji, która drugiego dnia również przyciągnęła sporą grupę słuchaczy była firma Ekolog Sp. z o.o. W jej trakcie, właściciele skupów złomu, zakładów przetwarzania odpadów, komisów handlujących autami oraz zainteresowani otwarciem stacji demontażu pojazdów, czy skupu złomu, mogli wysłuchać informacji o procesach uzyskiwania zezwoleń i prowadzenia dokumentacji oraz sposobów magazynowania odpadów.

Idealnym miejscem do wymiany zdań między przedsiębiorcami była specjalna strefa rozmów „Złom Kawiarnia”. Na odwiedzających, każdego dnia imprezy, czekały punkty konsultacyjne, w których eksperci udzielali porad z zakresu funkcjonowania stacji demontażu pojazdów oraz skupów złomu.

(ŁK)

IMG-8703.jpg [2.39 MB] IMG-8706.jpg [1.42 MB]

Polecane aktualności
11 maja 2022
W kwietniu br. podpisano umowę, na mocy której polsko-tajwańskie konsorcjum zrealizuje projekt polegający na budowie statku, który będzie zbierał odpady z wody i innych statków
22 kwietnia 2022
Z danych statystycznych Eurostatu wynika, że w ciągu ostatniej dekady znacząco wzrósł poziom recyklingu w Polsce. W 2020 roku wyniósł 38,7 proc. Zgodnie z unijnymi dyrektywami ten poziom powinien wzrosnąć do co najmniej 55 proc. Czy przy obecnych nawykach Polaków jest to osiągalne?
12 kwietnia 2022
Powstaje nowy projekt dotyczący rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP). Polska ma obowiązek wdrożyć rozszerzoną odpowiedzialność producentów najpóźniej do początku 2023 roku.
30 marca 2022
Następstwem kryzysu energetycznego w Europie i efektem skutków wojny na Ukrainie, może być szybszy rozwój biogazownictwa w krajach unijnych. W Polsce ten proces może dotyczyć zwłaszcza instalacji przy oczyszczalniach ścieków, które można wyposażyć w biogazownie. Obecnie w naszym kraju istnieje ponad 100 instalacji biogazowych przy oczyszczalniach.
15 marca 2022
Z powodu wojny, wielu obywateli opuściło Ukrainę i osiedliło się w Polsce, gdzie otrzymali pomoc w różnej postaci. Branża komunalna również wspiera uchodźców wprowadzając odpowiednie świadczenia i regulacje w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi.
08 marca 2022
Projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami oraz odpadami opakowaniowymi zawiera ustalenia dot. systemu kaucyjnego mającego wspierać selektywne zbieranie opakowań. Swoje uwagi do Ministerstwa Klimatu i Środowiska skierowali Pracodawcy RP, których zdaniem konieczne jest stworzenie systemu, który wpłynie na zwiększenie poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu.
01 marca 2022
W pomoc obywatelom Ukrainy angażują się nie tylko osoby fizyczne, ale również organizacje branżowe. Udzielane wsparcie obejmuje nie tylko zbiórkę potrzebnych rzeczy, leków oraz żywności, ale również przygotowanie miejsc pobytu dla uchodźców.
24 lutego 2022
Trwa konferencja "Razem tworzymy Ekoświętokrzyskie"