DSC00051.JPG

Aplikacja Parafio rewolucjonizuje zarządzanie księgami intencji

10 czerwca 2024
Już ponad 50 tysięcy intencji złożyli wierni za pomocą aplikacji Parafio. Innowacyjna platforma pozwala parafiom na zarządzanie mszami oraz organizację zbiórek darowizn całkowicie online. Więcej technologicznych nowinek dla wspólnot religijnych zobaczycie na Sacroexpo.

W odpowiedzi na rosnące potrzeby współczesnych parafii, powstała aplikacja Parafio, która oferuje nowoczesne rozwiązania w zarządzaniu parafialnymi działaniami, intencjami mszalnymi oraz zbieraniem darowizn – wszystko to bez dodatkowych kosztów dla parafii.

– Dzięki naszej aplikacji wierni z całego świata mogą zamówić mszę czy wpłacić darowiznę w wybranej przez siebie parafii – mówi Krzysztof Sobczak, jeden z twórców aplikacji. To doskonałe rozwiązanie, które ułatwia pracę także samym duchownym, którzy nie muszą zabierać ze sobą ksiąg intencyjnych np. na wizyty domowe. Co istotne, aplikacja została stworzona tak, aby jej używanie nie generowało żadnych kosztów dla parafii. Dzięki temu, proboszcz mogą skupić swoje zasoby na działalności duszpasterskiej i społecznej, nie martwiąc się o dodatkowe obciążenia finansowe.

Parafio oferuje szerokie możliwości integracji z innymi systemami, używanymi przez parafie, co umożliwia jeszcze bardziej kompleksowe zarządzanie działalnością parafialną. Możliwość integracji z systemami księgowymi, kalendarzami liturgicznymi czy nawet mediów społecznościowych, otwiera nowe możliwości dla parafii, które chcą wykorzystać nowoczesne technologie do lepszego zarządzania swoimi zasobami i lepszej komunikacji z parafianami.

- Duchowni pytają, jak seniorzy radzą sobie z płatnościami – już teraz ponad 40% osób po 70 roku życia używa płatności bezgotówkowych. – mówi Krzysztof Sobczak - Możemy śmiało powiedzieć, że 65% wiernych preferuje szybkie przelewy bankowe - dodaje.

Aplikacja Parafio jest odpowiedzią na rosnące potrzeby nowoczesnej administracji parafialnej oraz wyzwanie, jakim jest utrzymanie ciągłości życia duchowego w czasach, gdy tradycyjne metody komunikacji stają się niewystarczające. To przykład, jak technologia może wspierać fundamenty wiary, dostosowując je do wymagań współczesnego świata.

Dzięki takim inicjatywom jak Parafio, Kościół może nie tylko efektywnie zarządzać swoimi zasobami, ale przede wszystkim utrzymywać żywą i dynamiczną relację z wiernymi, niezależnie od okoliczności zewnętrznych. To pokazuje, że tradycja i nowoczesność mogą iść w parze, przynosząc korzyści na wielu płaszczyznach życia wspólnoty.

(MBrz)

Polecane aktualności
24 czerwca 2024
Podczas jubileuszowej edycji Wystawy Sacroexpo powstał jeden z odcinków programu "Sól Ziemi" Telewizji Trwam. Poświęcono go szeroko pojętej sztuce sakralnej, a także opowieści o wybranych wystawcach, którzy sztukę tę pielęgnują już od wielu lat. Zachęcamy do obejrzenia materiału.
12 czerwca 2024
Trzeciego dnia targów Sacroexpo odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono prestiżowe nagrody targowe, medale honorowe oraz nagrody Top Design. Spotkanie było pełne emocji, radości i uznania dla tych, którzy wnoszą wyjątkowy wkład w rozwój branży sakralnej.
12 czerwca 2024
Siostry Zofia Sadło i Iwona Paluch oraz księża Michał Paśnik i Bartosz Prusiewicz zostali laureatami w konkursie wiedzy, przygotowanym przez franciszkanskie biuro Patron Travel. Zwycięzcy pojadą na pięciodniową wycieczkę do Rzymu, Neapolu i Pompejów.
12 czerwca 2024
Pełne emocjonalnych i duchowych wyznań było spotkanie z Krzysztofem Sokołowskim, uznanym artystą zajmującym się współczesną sztuką sakralną. Podczas wystawy SacroExpo w Targach Kielce rozmowę prowadziła Julia Maciejewska z ART In House.
12 czerwca 2024
Podczas tegorocznych targów Sacroexpo, odbyła się sesja skierowana do administratorów i zarządców obiektów sakralnych „Jak ustrzec się pożarów i innych zdarzeń – bezpieczeństwo przeciwpożarowe i nie tylko”. Celem spotkania była edukacja i wymianę doświadczeń w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych i innych aspektów bezpieczeństwa w miejscach sakralnych.
11 czerwca 2024
Podczas 25. Międzynarodowej Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów, artysta i plastyk, urodzony w Białymstoku, podzielił się z gośćmi wydarzenia historią o początkach swojej twórczości. Podczas autorskiego opowiedział także o swoich dokonaniach artystycznych oraz o tym, jak wygląda jego warsztat, oraz skąd czerpie inspiracje.
11 czerwca 2024
Tegoroczna edycja targów Sacroexpo owocuje w wiele spotkań z autorami książek i publikacji. Jednym z nich było wyjątkowa rozmowa z księdzem Witoldem Kaweckim, autorem książki "Podróże po Włoszech z Artemizją Gentileschi". Książka ta jest nie tylko przewodnikiem po malowniczych zakątkach Włoch, ale również opowieścią o życiu i twórczości jednej z najbardziej znaczących, ale nieznanych artystek baroku.
11 czerwca 2024
Wyjątkowe spotkanie branży sakralnej jest okazją do poznania najnowszych trendów, technologii oraz twórczości związanej z kościołem i szeroko pojętą kulturą religijną. Drugi dzień targów obfituje w interesujące wydarzenia i spotkania, które z pewnością przyciągną uwagę zarówno osób konsekrowanych, jak i wszystkich zainteresowanych tematyką sakralną. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.