cyberbezpieczenstwo.png

Polsecure z branżowymi konferencjami

02 grudnia 2021
Cyberbezpieczeństwo, logistyka i bezpieczeństwo publiczne: to tematy, które podejmą przedstawiciele służb mundurowych podczas konferencji w trakcie I Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE. Wydarzenie organizowane w Targach Kielce, pod Honorowym Patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z Komendą Główną Policji potrwa od 27 do 29 kwietnia 2022 r.

Konferencje rozpocznie wystąpienie nadinspektora Pawła Dobrodzieja, Zastępcy Komendanta Głównego Policji. W pierwszym dniu konferencji uczestnicy pochylą się między innymi nad tematami phishingu, przejęcia tożsamości i międzynarodowej współpracy w kontekście cyberprzestępczości. Eksperci dostrzegają także konieczność dyskusji o wpływie pandemii Covid-19 na bezpieczeństwo cyfrowe. Paneliści porozmawiają zatem o bezpieczeństwie danych organizacji w kontekście pracy zdalnej, wielopoziomowej ochronie organizacji czy zabezpieczeniach sieci WI-FI.  

Drugi dzień konferencji otworzy nadinspektor Dariusz Augustyniak - Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji, który podejmie temat modernizacji i rozwój Policji. Panele dyskusyjne będą zaś dotyczyć logistyki dla policji. Uczestnicy porozmawiają o standaryzacji, ale także o tym, jakie ekologiczne rozwiązania można wprowadzić w polskiej Policji. Uczestnikom zaprezentowane zostaną innowacyjne rozwiązania OZE, samochody elektryczne, ale także nowoczesne możliwości budowlane.  Nie zabraknie także dyskusji o umundurowaniu.

29 kwietnia, w ostatni dzień targów Polscecure odbędzie  się panel dedykowany przedstawicielom samorządów. Konferencja pt. „Monitoring przestrzeni publicznej w inteligentnym mieście - Smart City”  poświęcona zagadnieniom bezpieczeństwa publicznego, organizowana jest pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kielce Bogdana Wenty oraz  Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego, we współpracy
z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego UM Kielce.

 

Polecane aktualności
04 listopada 2021
Podczas konferencji prasowej, w środę, 27 października minister Mariusz Kamiński ogłosił czteroletni program modernizacji służb podległych MSWiA. – To niezwykle ważny projekt, wielka inwestycja w bezpieczeństwo Polaków, realne wzmocnienie naszych służb odpowiedzialnych za losy obywateli – powiedział minister.
17 czerwca 2021
Nagroda została ustanowiona przez dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego, a przyświecają jej słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego nad: Męstwo nie polega na noszeniu broni, bo męstwo nie trzyma się żelaza, lecz serca. Nagroda przyznana jest w dwóch kategoriach: nagroda indywidualna i instytucjonalna.
15 czerwca 2021
Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego Polsecure to wydarzenie, które debiutuje w kalendarzu Targów Kielce. W kieleckim ośrodku spotkają się przedstawiciele służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Mariusz Kamiński.
03 marca 2021
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przedstawiło projekt rozporządzenia, w którym możemy przeczytać o nowych kolorach mundurów polskich policjantów. Granatowe ubiory nawiązujące do okresu dwudziestolecia międzywojennego, zastąpią niebiesko-szare.
04 lutego 2021
Tegoroczny budżet przewiduje, że dochody państwa wyniosą 404,4 mld zł, a wydatki 486,7 mld zł. W porównaniu w rokiem ubiegłym, mniej pieniędzy przewidziano dla służb. Mundurowi będą mogli korzystać z tzw. „wydatków niewygasających” to oszczędności nie ominęły także tych resortów.
27 stycznia 2021
Funkcjonariusze Straż Granicznej otrzymają 60 nowych Jeppów Wrangler Sahara. Łączny koszt zakupu to 14,5 mln zł.
17 grudnia 2020
Targi policyjne POLSECURE odbędą się między 22 a 24 listopada 2021. Jesienny termin wydarzenia jest powrotem do pierwotnych ustaleń między Organizatorami Wydarzenia.
06 października 2020
Blisko 98 tysięcy policjantów i policjantek na co dzień strzeże bezpieczeństwa państwa. To właśnie im dedykowane jest wydarzenie, które Komenda Główna Policji organizuje wspólnie z Targami Kielce. POLSECURE to wystawa w pełni dedykowana bezpieczeństwu publicznemu i służbom mundurowym.