TARGI KIELCE HACKATHON (10-11.04.2024)

Biogospodarczy Świętokrzyski Hackathon Targi Kielce

Targi Kielce Hackathon, czyli międzynarodowe zawody w biogospodarczej innowacyjności wiosną 2024 w Kielcach!

Pierwszy Świętokrzyski Biogospodarczy Hackathon „BioBoosters” odbędzie się w kwietniu 2024 w Targach Kielce. Jego celem będzie opracowanie oraz wdrożenie bardziej ekonomicznego i ekologicznego rozwiązania dla powierzchni hal wystawienniczych kieleckiego ośrodka. Finał wydarzenia, który zaplanowano 10-11 kwietnia 2024 r., towarzyszyć będzie Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Wydarzenie pozwoli Targom Kielce zrobić kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i ekologii. Międzynarodowe hackathony biogospodarcze „BioBoosters” to zawody w innowacyjności nakierowane na znalezienie rozwiązań dla wyzwań o charakterze gospodarczym lub technologicznym, które wspomagają zieloną transformację działalności gospodarczej dużych i uznanych przedsiębiorstw. – Targi Kielce to firma odpowiedzialna społecznie i troszcząca się o środowisko. Właśnie dla tych idei postanowiliśmy opracować i wdrożyć nowe rozwiązania produktowe realizujące zasady biogospodarki cyrkularnej. Naszą ambicją jest być wśród tych europejskich ośrodków targowych, które potrafią aktywnie i skutecznie włączyć się w nurt zielonej transformacji gospodarczej – mówi o idei stworzenia Targi Kielce Hackathon prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń.

– Mam nadzieję, że nasze fundacyjne projekty w zakresie biogospodarki i gospodarki obiegu zamkniętego, zarówno te o charakterze innowacyjno-przedsiębiorczym, jak i te badawczo-rozwojowe, stanowią wartość dodaną na drodze zielonej transformacji – dodawał prezes fundacji Pro Civis Tadeusz Pęczek. Podmioty, które zgłoszą się do udziału w wydarzeniu pracować będą nad pomysłami pozwalającymi zastąpić dotychczas stosowane wykładziny dywanowe i wdrożyć bardziej ekonomiczne i przyjazne środowisku rozwiązania.

Targi Kielce Hackathon poprzedzi webinar zaplanowany na 1 lutego 2024 roku, w trakcie którego w sposób bardziej szczegółowy przedstawione zostanie samo wyzwanie technologiczne. Jego przedmiotem jest zaproponowanie innowacyjnych i bardziej ekologicznych rozwiązań produktowych i/lub technologicznych w zakresie pokrycia powierzchni różnego rodzaju posadzek dla branży targowej, realizujących zasady obiegu zamkniętego.

Do udziału w hackathonie zaproszeni są wszyscy polscy innowatorzy, w tym przedsiębiorcy, podmioty naukowo – badawcze, zespoły akademickie i studenckie oraz osoby fizyczne. Celem Organizatorów wydarzenia jest także dotarcie do jak największej liczby podmiotów zainteresowanych wydarzeniem z całego Regionu Morza Bałtyckiego (państwa skandynawskie, państwa bałtyckie oraz Niemcy). Zwycięzcy hackathonu otrzymają perspektywę współpracy rozwojowej i produktowej z kieleckim ośrodkiem wystawienniczym.

Targi Kielce Hackathon zostanie zrealizowany w ramach projektu „BioBoosters – boosting the circular transition” (https://interreg-baltic.eu/project/bioboosters/) przez międzynarodowe konsorcjum renomowanych uczelni wyższych, hubów innowacyjności oraz podmiotów społecznych i gospodarczych. Polskim reprezentantem w projekcie jest Fundacja PRO CIVIS, organizator Targi Kielce Hackathon. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału. Szczegółowe informacje już wkrótce na stronach www.procivis.org.pl oraz www.targikielce.pl.

 

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR

Aktualności
12 kwietnia 2024
W czwartek, 11 kwietnia odbył się finał Targi Kielce Hackathon, w którym zaprezentowano najlepsze rozwiązania w dziedzinie recyklingu wykładzin. Najlepszy projekt przygotowało Vive Innovation i właśnie kielecka firma będzie miała możliwość współpracy z ośrodkiem i wdrożenia technologii recyklingu i ponownego wykorzystania zużytych wykładzin.
09 kwietnia 2024
W czwartek, 11 kwietnia w Targach Kielce wyłoniony zostanie najlepszy projekt biorący udział w wyzwaniu polegającym na stworzeniu biocyrkularnych rozwiązań, które zastąpią tradycyjne wykładziny lub przedstawieniu technologii recyklingu tych wykładzin ze wskazaniem zastosowania dla produktów powstałych w trakcie ich przetwarzania.
27 lutego 2024
Ośrodki targowe w Polsce i wielu krajach, a także liczni organizatorzy wszelakich eventów troszczący się o środowisko oczekują ekologicznego rozwiązania dla wykładzin. Przedsiębiorstwo, które zaprezentuje najkorzystniejszą technologię w Targach Kielce 10 i 11 kwietnia, znajdzie odbiorców na całym świecie. Czas na zgłoszenia do Targi Kielce Hackathon mija 29 lutego.
01 lutego 2024
Ponad 50 osób wzięło udział w webinarze poświęconym wyzwaniu, jakie czeka uczestników Targi Kielce Hackathon już w kwietniu tego roku! W spotkaniu online szczegółowo omówiono zadanie polegające na stworzeniu biocyrkularnych rozwiązań, które zastąpią tradycyjne wykładziny lub przedstawieniu technologii recyklingu tych wykładzin ze wskazaniem zastosowania dla produktów powstałych w trakcie ich przetwarzania.
10-11.04.2024
    10-11.04.2024