PRZEMYSŁOWA WIOSNA (25-28.03.2025)
STOM-TOOL - BLECH & CUTTING - LASER - ROBOTICS - FIX, Spawalnictwo, Expo-Surface, Fluid Power, Control-Stom, Dni Druku 3D, TEiA

3DARTECH Sp. z o.o.
- ul. Malików 150D, 25-639 KIELCE, Polska
- +48 793 070 053
- janusz.wojcik@3dartech.com
- www.3dartech.com
Opis
Na stoisku firmy w czasie Dni Druku 3D będzie prezentowana autorska technologia ARCUS - drukowania prefabrykatów betonowych o złożonych geometriach. Elementy wyprodukowane w technologii ARCUS tworzą konstrukcyjną i estetyczną całość. To nowa jakość w materializowaniu projektów architektonicznych.
Drukarka 3d ARCUS będzie drukowała, z betonu podczas targów.
Firma wdraża u klienta, produkcję prefabrykatów betonowych, szczególnie w nietypowych, krótkich seriach oraz druk ogrodzeń, murów oporowych o złożonych kształtach oraz szalunków traconych o wysokich walorach estetycznych. ARCUS to nowe narzędzie rozwiązujące dotychczasowe problemy szczególnie związane z trudnymi geometriami (parametrycznymi, podwójnie zakrzywionymi, krzywoliniowymi), a także z produkcją pojedynczych zamówień.
Wydruki mogą być realizowane na podstawie plików dostarczonych przez projektanta. Istnieje możliwość wykonania obliczeń MES. Obliczenia te są coraz szerzej stosowane w procesie przygotowania projektów budowlanych. Jest to możliwe dla technologii ARCUS z uwagi na znane i powtarzalne parametry tj. grubość ścian wydruku, a także parametry wytrzymałościowe betonu.
Technologia druku 3d ARCUS umożliwia w wielu przypadkach rezygnację z kosztownych i pracochłonnych prac ciesielskich oraz produkcji stalowych form.
Można drukować:
- szalunki zwykłe i parametryczne, w tym tracone,
- bloczki do ścian działowych o złożonych kształtach
- filary, słupy i kolumny
- podpory i przypory
- okładziny elewacyjne do suchego montażu
- elementy małej architektury i ogrodów (murków oporowych, kaskad i ścieżek)
W wyniku postprodukcji można uzyskać ciekawe i niepowtarzalne efekty wynikające z geometrii ścieżki druku, barwy betonu i jego składu.
Drukarka ARCUS po wydrukowaniu prefabrykatu o maksymalnych rozmiarach 2,5 m X 2.5 m X 1,3m pozostawia wyrób do momentu związania betonu i przejeżdża do następnego stanowiska roboczego. Drukarka zasilana jest betonem ze zwykłej betoniarki wzbogaconym akceleratorami wiązania w ostatniej fazie przed wydrukiem.
