PRZEMYSŁOWA WIOSNA (19-22.03.2024)

STOM-TOOL - BLECH & CUTTING - LASER - ROBOTICS - FIX, Spawalnictwo, Expo-Surface, Fluid Power, Control-Stom, Dni Druku 3D, TEiA

Organizator: Targi Kielce S.A.

Data: I, II, III, IV Dzień Targów - 19-22.03.2024, godz. 11.00-14.00

Program:

Seminarium INNOWACJE i NOWE TECHNOLOGIE  – miejsce: Speech Arena w hali „I”

W trakcie seminarium poruszane będą m.in. tematy związane z nowoczesnymi technologiami przemysłu, robotyzacją i automatyzacją produkcji. Odbiorcami treści seminarium są prezesi, dyrektorzy, szefowie działów rozwoju, produkcji i działów technologicznych. Nie zabraknie także instytucji finansowych, które zaprezentują ofertę finansowania.

W programie m.in.:

  • seminarium spawalnicze,
  • seminarium obróbki laserowej,
  • technologie fotoniczne mające zastosowanie w laserach,
  • ulgi podatkowe, ulgi na rozwój,
  • Fundusze Europejskie / możliwości pozyskania środków z Funduszy Europejskich na rozwój podmiotów produkcyjnych i przemysłu,
  • badania i wdrożenie innowacji, 
  • efektywność energetyczna,
  • internacjonalizacja - wprowadzanie produktów na rynki zagraniczne,
  • robotyzacja i automatyzacja produkcji,
  • inteligentna automatyka fabryk, robotyzacja procesów, cyfryzacja produkcji,
  • technologie przemysłu 4.0.

Wszystkich zainteresowanych wystąpieniem i promowaniem nowych technologii serdecznie zapraszamy do prezentacji oferowanych przez Państwa produktów, rozwiązań oraz możliwości technologicznych w formie 10-30 minutowych wystąpień. Ilość wystąpień jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zainteresowanych prosimy o kontakt do dnia 12 marca 2024 r., 

 

Tematyka seminarium / prelegenci

 

19 marca -  Piotr Placha, Wsparcia eksporterów przez PAIH

piotr-placha.jpg [181.88 KB]

 

 

 

 

 

 

 

 


Piotr Placha

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

Kluczowy Ekspert w Departamencie Analiz i Strategii Rynkowych PAIH, analityk strategiczny i doradca biznesowy. W ramach Zespołu Ekspertów Branżowych PAIH wspiera polskich eksporterów w internacjonalizacji działalności we współpracy z ekspertami rynkowymi w Zagranicznych Biurach Handlowych PAIH, innymi publicznymi instytucjami wsparcia biznesu oraz organizacjami branżowymi. Wspiera eksporterów z branży budowlanej oraz branży wysokich technologii w obszarze bezpieczeństwa i produktów podwójnego zastosowania. Ze względu na rosnące znaczenie tematyki zrównoważonego rozwoju, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz raportowania ESG dla konkurencyjności polskich eksporterów, angażuje się w inicjatywy mające na celu zdobywanie i dzielenie się wiedzą na ten temat wśród firm sektora MŚP. Członek Rady Innowatorów ESG przy Polskim Stowarzyszeniu ESG. Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. jako publiczna instytucja wsparcia biznesu pomaga polskim eksporterom w umiędzynarodowieniu działalności, promuje Markę Polskiej Gospodarki na rynkach międzynarodowych zarówno wśród kontrahentów oraz wśród inwestorów pod hasłem „Poland. Business Forward”. Działamy zarówno w Polsce, jak i poprzez Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) na ponad 70ciu rynkach na całym świecie.

 

19 marca 2024 - Trendy w robotyzacji z wykorzystaniem Cobotów

  olaf-parasiewicz.png [268.15 KB]
  leo-cho.png [162.58 KB]
 
Olaf Parasiewicz – CoRobotics
 Leo Cho – Hanwha Corporation
 
 

 

 

 

19 marca 2024 - Radosław Grabowski, Rosnąca rola robotyzacji i innowacyjnych technologii w polskim sektorze produkcyjnym, ROBOTPOL ROBOTYZACJA PRZEMYSŁU

  radoslaw-grabowski.jpg [130.73 KB]
 






robotpol-logo.png [26.13 KB]

 
Radosław Grabowski
 
 
 


Polski przedsiębiorca i wizjoner w dziedzinie robotyki, uznany ekspert w zakresie automatyzacji przemysłowej. Absolwent Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, wykorzystał swoją pasję i wiedzę do założenia firmy ROBOTPOL, która jako integrator robotów przemysłowych współpracuje z czołowymi globalnymi producentami zaawansowanych technologii. Jest aktywnie zaangażowany w propagowanie idei Przemysłu 4.0, koncentrując swoje wysiłki na edukowaniu polskich przedsiębiorstw o korzyściach płynących z wdrożenia robotyzacji w ich produkcji. Jego doświadczenie i wiedza sprawiają, że jest częstym prelegentem na najważniejszych wydarzeniach gospodarczych w Polsce, co dodatkowo umacnia jego pozycję jako eksperta w dziedzinie robotyki przemysłowej. Ponadto pełni funkcję wykładowcy w programie szkoleniowym Ministra Edukacji i Nauki, gdzie przekazuje swoją wiedzę na temat obsługi i programowania robotów, kształcąc nowe pokolenie specjalistów w tej dynamicznie rozwijającej się branży.

ROBOTPOL to dynamicznie rozwijająca się firma o ogólnopolskim zasięgu, która prężnie działa na polu automatyzacji i robotyzacji przemysłu. Specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych i innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu wspieranie przedsiębiorstw na ich drodze do większej efektywności. Misja firmy skupia się na pomocy w zwiększaniu jakości produkowanych wyrobów, optymalizacji procesów produkcyjnych oraz redukcji kosztów operacyjnych. Dzięki zaawansowanym systemom automatyzacji, dąży do przekształcenia przemysłowego krajobrazu Polski, umożliwiając klientom osiągnie nowych poziomów wydajności i konkurencyjności na rynku.

 

 

20 marca 2024, 14:00 - Praktyczne zastosowania danych produkcyjnych – integracja parku maszynowego z Comarch IoT MES

  rafal-brzozowski.jpg [106.43 KB]
  szymon-klimkowski.jpg [188.59 KB]





 
comarch-industry-4-0-logo.png [30.58 KB]
 
Rafał Brzozowski, Product Manager Comarch IoT MES
 Szymon Klimkowski, Analityk
 
 

 

 

 

21 marca 2024 - AZOTOWANIE CZĘŚCI MASZYN I NARZĘDZI W PLAZMIE WZBUDZANEJ INDUKCYJNIE

 

  marek-binienda.png [245.73 KB]
 




zemat-logo.png [7.63 KB]

 
dr Marek Binienda - doktor nauk technicznych w dziedzinie inżynieria materiałowa z Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej
 
 
 


Zemat Technology Group to dynamicznie rozwijająca się firma z europejskim i amerykańskim kapitałem. Produkujemy i dostarczamy rozwiązania technologiczne dla klientów przemysłowych na całym świecie. Zakład produkcyjny oraz główna siedziba znajduje się w centrum Polski – w Łodzi. Nasza oferta maszyn oraz rozwiązań dla przemysłu jest stale dostosowywana do stale zmieniających się trendów rynkowych, oraz przede wszystkim do potrzeb klientów.
Ponad 65-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji maszyn, wielojęzyczny profesjonalny dział handlowy z dużym doświadczeniem w handlu międzynarodowym, wiele zakończonych sukcesem dużych międzynarodowych projektów oraz silne nastawienie na budowanie długofalowych relacji z dostawcami oraz klientami to nasze główne atuty.
Obecnie firma silnie koncentruje się na złożonych rozwiązaniach przemysłowych, automatyce produkcji z zastosowaniem robotów przemysłowych czy liniach produkcyjnych. W projektach w zależności od przeznaczenia wykorzystujemy i łączymy ze sobą maszyny używające technologii zgrzewania wysoką częstotliwością, zgrzewarki impulsowe, modułowe rozwiązania cięcia laserowego, automaty składające lub pakujące do tworzyw sztucznych i tekstyliów technicznych, ramiona robotyczne czy przenośniki przemysłowe.
Projektujemy, budujemy i sprzedajemy także inne rodzaje maszyny, takie jak termoformierki (maszyny do formowania próżniowego), wykrawarki walcowe, automaty do produkcji pudeł z tektury falistej czy prasy hydrauliczne i pneumatyczne z generatorami wysokiej częstotliwości do przemysłowego formowania i suszenia profili z
drewna / sklejki / celulozy. Maszyny i narzędzia zbudowane przez Zemat Technology Group to najnowocześniejsze na rynku konstrukcje spełniające wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Z dumą możemy powiedzieć, że nasze maszyny pracują na 6 różnych kontynentach w praktycznie każdym zakątku świata.

 

 

21 marca 2024 - Wpływ recyklingu poliamidu 12 na obieg materiału w procesie laserowego spiekania

  michal-olejarczyk.jpg [94.64 KB]
 






politechnika-wroclawska-logo.png [27.59 KB]
 
dr inż. Michał Olejarczyk
 
 
 

 

dr inż. Michał Olejarczyk od ponad 10 lat związany z działalnością na Politechnice Wrocławskiej w obszarze technologii przyrostowych. Specjalizujący się w technologii laserowego spiekania proszków tworzyw sztucznych (SLS). Wykonawca w projektach badawczo-rozwojowych dla branży medycznej, lotniczej i obronnej; autor publikacji, raportów dla przemysłu oraz wdrożeń. Obecnie swoją aktywność naukową skupia wokół poszukiwana metod ograniczenia odpadów w procesie SLS. Główny badacz w projekcie pt. „Nowa metoda recyklingu proszków poliamidowych do ponownego wykorzystania w procesie selektywnego spiekania laserowego” (M-ERA.NET Call 2021/NCBR).

 

 

21 marca 2024 - Ulgi podatkowe dla firm, czyli o potencjale podatkowym drzemiącym w Waszych firmach

  mikolaj-horbulewicz.jpg [118.65 KB]
  michal-czajkowski.jpg [80.37 KB]
  ulga-dla-firm-pl-logo.png [21.13 KB]
 
Mikołaj Horbulewicz
 Michał Czajkowski
 
 

 

Mikołaj Horbulewicz
Adwokat, specjalista w zakresie planowania podatkowego i reorganizowania spółek. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej firm, w tym spółek giełdowych, w szczególności w zakresie transakcji M&A. Wielokrotnie reprezentował klientów w postępowaniach procesowych w sporach między członkami zarządu a wierzycielami czy akcjonariuszami.
W 2017 roku ukończył podyplomowe studia z rachunkowości według standardów krajowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie z pracą końcową pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Anny Karmańskiej pt. „Wyodrębnienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w księgach rachunkowych”.
Obecnie zaangażowany w rozwój własnej Kancelarii skupiającej się na wdrażaniu ulg podatkowych u podatników oraz reorganizowanie podmiotów pod kątem optymalizacji biznesowej. Zaangażowany w prowadzenie szkoleń wewnętrznych dla firm z zakresu prowadzonej działalności. 

Michał Czajkowski
Specjalizujący się w implementacji ulg proinnowacyjnych, codziennie zajmujący się doradztwem w podatkach dochodowych, raportowaniu schematów podatkowych (MDR) oraz przeglądach podatkowych. Jest także aktywnym uczestnikiem procesów due diligence i projektów restrukturyzacyjnych. Członek grup roboczych przy Ministerstwie Finansów, zajmujących się tematyką MDR oraz IP Box. Michał był również ekspertem ds. podatków Business Centre Club. Jest autorem licznych artykułów oraz częstym gościem w mediach, gdzie dzieli się swoją wiedzą z zakresu prawa podatkowego. Ponadto, współautor książki „Jak uniknąć ryzyka odpowiedzialności podatkowej” wydawnictwa Wolters Kluwer.
Absolwent renomowanej Szkoły Głównej Handlowej W Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość, posiadający również dyplom podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim. Jego bogate doświadczenie zawodowe obejmuje pracę dla wiodących międzynarodowych i krajowych firm doradczych. Od 2018 roku kieruje własną firmą doradczą.
Jego ekspertyza oraz zaangażowanie w najbardziej aktualne tematy podatkowe czynią go niezastąpionym partnerem dla klientów, gwarantującym skuteczne i profesjonalne doradztwo.

 

21 marca - Automatyzacja procesów produkcji z blachy w zakresie cięcia, gięcia, załadunku, sortownia, stertowania i magazynowania. Od automatyzacji pojedynczych maszyn aż po kompleksowe Systemy FMS.

  jacek-sokolowski
 






prima-power-logo.png
 
 
 Jacek Sokołowski, Dyrektor Sprzedaży w Polsce firmy Prima Power Central Europe Sp. z o.o.
 
 
 

 

Prima Power zapewnia firmom każdej wielkości ukierunkowane, dynamiczne technologie, które zwiększają rentowność w procesach obróbki blachy. Tworzymy zintegrowane zautomatyzowane rozwiązania zaprojektowane tak, aby sprostać wyzwaniom naszych klientów i otworzyć się na ich przyszły rozwój.
Oferujemy wysokowydajne maszyny, które zapewniają elastyczną i precyzyjną produkcję. Wartość Prima Power leży w koncentracji na potrzebach klientów.
Budujemy naszą ofertę w oparciu o pełną gamę rozwiązań modułowych, wykorzystując nasze charakterystyczne podejście skoncentrowane na kliencie i wieloletnią wiedzę w zakresie systemów inżynieryjnych i maszyn do zrównoważonej, wydajnej produkcji - a wszystko to w oparciu o unikalną historię integracji technologicznej.
Zakres technologii oferowanych przez Prima Power jest jednym z najszerszych w branży: maszyny laserowe 2D i 3D do cięcia, spawania i wiercenia, wykrawarki, maszyny kombinowane wykrawarka + laser i wykrawarka + gilotyna kątowa, prasy krawędziowe, automaty gnące, zrobotyzowane komórki gnące i elastyczne systemy produkcyjne.
Prima Power jest marką  firmy Prima Industrie w zakresie maszyn do obróbki blach, innowacyjnej grupy przemysłowej zatrudniającej 1900 osób, posiadającej 15 000 instalacji, 8 zakładów i roczne przychody w wysokości około 500 milionów euro.

 

 

21 marca - Magnus Bergman, Additive Manufacturing of Wear Resistant Components

  magnus-bergman.jpg [139.47 KB]
 






vbn-components-logo.png [13.97 KB]
 
 
 Magnus Bergman
 
 
 

 

Magnus Bergman earned his Master of Materials Science at KTH Royal Institute of Technology, Sweden in 1990, before taking on various roles in R&D, Sales & Marketing, and General Management at Kanthal (Sandvik Group) for more than two decades. During the years at Sandvik Group, Mr. Bergman gained extensive knowledge of industrial heating technology and resistance materials as well as international business. He moved on to become CEO at Sarlin Furnaces (later Nordic Furnaces), working with advanced heat treatment of metals. Eventually Mr. Bergman started his own business as a Certified Leadership Trainer and Executive Coach but decided to move on as CEO of VBN Components AB in 2022. He is a certified board member from the Swedish Academy of Board of Directors and gained experience as a Member of the Board for Sandvik sales companies in Eastern and Central Europe. Mr. Bergman speaks Swedish, English and French, and has lived in France and Switzerland.

VBN Components Presentation Industrial Spring 2024

VBN Components offers five unique metals for additive manufacturing (AM) named Vibenite®, which have extreme wear and heat resistance. VBN was a pioneer in producing hard metals with AM, and no other company can additively manufacture metals with such high carbide content. Compared to traditional materials, they often give an application increased performance and significantly improve the lifetime of a component. We produce on demand as well as offer license solutions which give the right to produce Vibenite® components in your own factory. You can also collaborate with VBN to develop a new alloy that perfectly suits your needs. Within our range of materials is the hardest commercially available steel in the world, Vibenite® 290, and a unique cemented carbide type of material – Vibenite® 480.

Vibenite® materials are among the most sustainable metals you can find on the market. Metal AM is about 90% less harmful to the environment than traditional manufacturing of metals, and Vibenite® powders are environmentally friendly, since they are produced from recycled scrap and with a good electricity mix.

Components exposed to a lot of wear often improve significantly when the current alloy is replaced with Vibenite®. Successful examples come from very different fields such as the energy, aerospace, automotive, tooling, and food industry. Vibenite® gear cutting hobs have proved to run twice as long and cut twice as deep as regular gear hobs in a top, traditional steel, which lowers production cost by 30–40% per gear. Another customer replaced blasting and shot-peening nozzles with Vibenite® and thereby improved the lifetime from days to months, which considerably increased uptime and quality.

Vibenite® materials have also shown to provide very good fatigue properties due to their purity, hardness, and fine microstructure. They have therefore been involved in projects within racing and aerospace. One of the newer projects is to test the benefits on large size bearings, where rolling fatigue resistance as well as weight reduction will be important factors.

 

 

 

ZGŁOŚ UDZIAŁ W SEMINARIUM

 

 

Kontakt:

Więcej informacji:
Urszula Wasińska
tel. 41 365 12 99
kom. 600 265 587
e-mail: wasinska.urszula@targikielce.pl

19-22.03.2024
Godziny otwarcia
  • 19 III 2024
    09:00 - 17:00
  • 20 III 2024
    09:00 - 17:00
  • 21 III 2024
    09:00 - 17:00
  • 22 III 2024
    09:00 - 15:00
    19-22.03.2024
    Godziny otwarcia
    • 19 III 2024
      09:00 - 17:00
    • 20 III 2024
      09:00 - 17:00
    • 21 III 2024
      09:00 - 17:00
    • 22 III 2024
      09:00 - 15:00