marlin.jpg

Zapraszamy Koła Naukowe na Aviation Expo

11 września 2019
Targi Lotnicze AVIATION EXPO to nie tylko ciekawa ekspozycja i merytoryczne konferencje, to także doskonała okazja do zaprezentowania osiągnięć młodych naukowców. Udział Kół w wydarzeniu jest bezpłatny.

Podczas Aviation Expo  zaprezentowana zostanie nie tylko oferta lotnictwa lekkiego, ale także awionika, systemy lotniskowe, nawigacyjne, systemy świetlne ILS do obsługi dużych lotnisk pasażerskich.  Wydarzenie to również stwarza niepowtarzalną okazję dla młodych naukowców na przedstawienie swoich dokonań szerokiej publiczności. Swój udział w tegorocznych Targach Lotniczych potwierdziły już dwa koła naukowe Politechniki Warszawskiej.

Członkowie „Melavio” zaprezentują kilka swoich projektów. Będą to: M8 Marlin realizowany na potrzeby zawodów UAV Challenge 2018. Połączenie klasycznego samolotu z silnikiem spalinowym i wielowirnikowca o napędzie elektrycznym. A2 Rak czyli dron wykonany z kompozytu i druku 3D według własnego projektu. Jest wyposażony w moduł pobierania i dostarczania przesyłek oraz system autonomicznego unikania kolizji. Rak został wykorzystany podczas zawodów Droniada 2019 oraz IAV CUP 2019, w obu tych konkurencjach zespół Melavio zajął pierwsze miejsce. A1 Ważka - eksperymentalny bezzałogowiec typu tiltwing o konstrukcji łączącej tradycyjne i nowoczesne rozwiązania. Samolot wyposażono w trzy silniki, z czego dwa służą jako główny napęd. Silnik ogonowy, o odchylanym kierunku ciągu pozwala na dobrą sterowność i stabilność w zawisie.

Do Aviation Expo zgłosiło się także Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE Aero Design, którego głównym celem jest udział w międzynarodowych zawodach SAE Aero Design, które co roku odbywają się w Stanach Zjednoczonych. Celem konkursu jest zaprojektowanie i zbudowanie bezzałogowych samolotów udźwigowych zdolnych do podniesienia jak największego ładunku. Zarówno w trakcie przygotowań jak i podczas zawodów studenci mogą zdobyć unikalne doświadczenie w pracy nad rzeczywistymi projektami jeszcze przed podjęciem pracy w przedsiębiorstwach lotniczych. Zespół Politechniki Warszawskiej nieprzerwanie bierze udział w konkursie od 1991 r. Zdobyte od tamtej pory doświadczenia, wiedza i umiejętności stale przekazywane są młodym pokoleniom przyszłych inżynierów. W połączeniu z innowacyjnymi pomysłami obecnych członków koła pozwalają na regularne osiąganie sukcesów w tych prestiżowych zawodach. W tym roku drużyna Politechniki Warszawskiej brała udział w edycji zachodniej, która odbyła się w Van Nuys w Kalifornii. W sumie w zawodach konkurowały ze sobą 74 drużyny z całego świata. Pomimo wysokiego poziomu zawodów, członkom drużyny udało się zdobyć sześć medali.

Zapraszamy do udziału w Targach kolejne Koła Naukowe, którym słowa  Antoine de Saint-Exupéry „Latam, bo to uwalnia mój umysł z tyranii nieistotnych rzeczy” nie są obce.

(UK)

 

Polecane aktualności
23 listopada 2020
Prezes Zarządu Targów Kielce otrzymał lotnicze Honorowe Wyróżnienie Roku za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego.
20 września 2020
Od 19 do 20 września podczas Targów Lotniczych Aviation Expo nie zabrakło tematów związanych z dronami, które w ostatnim czasie stały się bardzo popularne
20 września 2020
Klub Modelarstwa Sportowego z Kielc podczas Targów Lotniczych prezentuje symulator MASIM. Chętnych do spróbowania swoich sił za sterami nie brakuje.
19 września 2020
W ramach Targów Lotniczych Aviation Expo odbyła się konferencja dedykowana branży lotniczej
19 września 2020
Targi Lotnicze AVIATION Expo to doskonała okazja nie tylko na obejrzenie najnowszych samolotów lekkich i ultralekkich, ale także możliwość rozmowy z pilotami statków powietrznych. A Ci przekonują: latać każdy może!
19 września 2020
Targi Lotnicze Aviation Expo rozpoczęły się dziś w Targach Kielce. Wydarzenie dedykowane branży lotniczej to połączenie ciekawych ekspozycji, podniebnych debiutów, innowacyjnych technologii i branżowych konferencji. Targi potrwają do niedzieli, 20 września.
18 września 2020
Nie możesz uczestniczyć osobiście w targach Aviation Expo? Mamy dla Ciebie idealną propozycję
17 września 2020
Wszyscy, którzy marzą od zawsze o własnym samolocie powinni pojawić się od 19 do 20 września na targach Aviation Expo
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy