marlin.jpg

Zapraszamy Koła Naukowe na Aviation Expo

11 września 2019
Targi Lotnicze AVIATION EXPO to nie tylko ciekawa ekspozycja i merytoryczne konferencje, to także doskonała okazja do zaprezentowania osiągnięć młodych naukowców. Udział Kół w wydarzeniu jest bezpłatny.

Podczas Aviation Expo  zaprezentowana zostanie nie tylko oferta lotnictwa lekkiego, ale także awionika, systemy lotniskowe, nawigacyjne, systemy świetlne ILS do obsługi dużych lotnisk pasażerskich.  Wydarzenie to również stwarza niepowtarzalną okazję dla młodych naukowców na przedstawienie swoich dokonań szerokiej publiczności. Swój udział w tegorocznych Targach Lotniczych potwierdziły już dwa koła naukowe Politechniki Warszawskiej.

Członkowie „Melavio” zaprezentują kilka swoich projektów. Będą to: M8 Marlin realizowany na potrzeby zawodów UAV Challenge 2018. Połączenie klasycznego samolotu z silnikiem spalinowym i wielowirnikowca o napędzie elektrycznym. A2 Rak czyli dron wykonany z kompozytu i druku 3D według własnego projektu. Jest wyposażony w moduł pobierania i dostarczania przesyłek oraz system autonomicznego unikania kolizji. Rak został wykorzystany podczas zawodów Droniada 2019 oraz IAV CUP 2019, w obu tych konkurencjach zespół Melavio zajął pierwsze miejsce. A1 Ważka - eksperymentalny bezzałogowiec typu tiltwing o konstrukcji łączącej tradycyjne i nowoczesne rozwiązania. Samolot wyposażono w trzy silniki, z czego dwa służą jako główny napęd. Silnik ogonowy, o odchylanym kierunku ciągu pozwala na dobrą sterowność i stabilność w zawisie.

Do Aviation Expo zgłosiło się także Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE Aero Design, którego głównym celem jest udział w międzynarodowych zawodach SAE Aero Design, które co roku odbywają się w Stanach Zjednoczonych. Celem konkursu jest zaprojektowanie i zbudowanie bezzałogowych samolotów udźwigowych zdolnych do podniesienia jak największego ładunku. Zarówno w trakcie przygotowań jak i podczas zawodów studenci mogą zdobyć unikalne doświadczenie w pracy nad rzeczywistymi projektami jeszcze przed podjęciem pracy w przedsiębiorstwach lotniczych. Zespół Politechniki Warszawskiej nieprzerwanie bierze udział w konkursie od 1991 r. Zdobyte od tamtej pory doświadczenia, wiedza i umiejętności stale przekazywane są młodym pokoleniom przyszłych inżynierów. W połączeniu z innowacyjnymi pomysłami obecnych członków koła pozwalają na regularne osiąganie sukcesów w tych prestiżowych zawodach. W tym roku drużyna Politechniki Warszawskiej brała udział w edycji zachodniej, która odbyła się w Van Nuys w Kalifornii. W sumie w zawodach konkurowały ze sobą 74 drużyny z całego świata. Pomimo wysokiego poziomu zawodów, członkom drużyny udało się zdobyć sześć medali.

Zapraszamy do udziału w Targach kolejne Koła Naukowe, którym słowa  Antoine de Saint-Exupéry „Latam, bo to uwalnia mój umysł z tyranii nieistotnych rzeczy” nie są obce.

(UK)

 

Polecane aktualności
02 września 2019
Firma Under Ant weźmie udział w panelu: „Drony w energetyce”. Ponadto, jest ona sponsorem obu konferencji, które od 27 do 28 września będą się odbywać w Targach Kielce.
25 września 2019
Samoloty ultralekkie, śmigłowce i wiatrakowce – od 27 do 28 września hale Targów Kielce zmieniają się w lotnisko. A to za sprawą Targów Lotniczych AVIATION EXPO.
27 września 2019
Ciekawa ekspozycja, merytoryczne konferencje, ciekawi goście - Targi Lotnicze AVIATION EXPO potrwają do soboty 28 września.
28 września 2019
Dwa dni potrzebnych spotkań z zakresu lotnictwa w Targach Kielce
01 kwietnia 2020
Panująca na całym świecie pandemia koronawirusa znacznie przyczyniła się do wywołania kryzysu również w lotnictwie. Zdaniem ekspertów sytuacja staje się bardzo niebezpieczna dla całej branży.
17 kwietnia 2020
Rząd Stanów Zjednoczonych, w związku z sytuacją epidemiologiczną przeznaczył 50 miliardów dolarów na rzecz ratowania amerykańskich linii lotniczych. Środki wystarczą na pół roku
22 kwietnia 2020
Władze londyńskiego lotniska Stansted wykorzystują uziemienie samolotów na całym świecie do przeprowadzenia niezbędnych prac modernizacyjnych na płycie lotniska
01 lipca 2020
LOT Cargo zrealizował już 166 rej­sów w ramach operacji #CARGOdlaPolski. Jak zapowiada Michał Grochowski – tych lotów będzie jeszcze więcej. Dzięki projektowi przewoźnika skutecznie przetransportowano sprzęty i materiały medyczne do szpitali i placówek medycznych. W wywiadzie, który poprowadziła Joanna Wieczorek, ekspert Prawa Lotniczego z Kancelarii Dentons więcej także o nowej rzeczywistości biznesowej
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy