Aviation1.jpg

Latać każdy może!

19 września 2020
Targi Lotnicze AVIATION Expo to doskonała okazja nie tylko na obejrzenie najnowszych samolotów lekkich i ultralekkich, ale także możliwość rozmowy z pilotami statków powietrznych. A Ci przekonują: latać każdy może!

Polacy coraz częściej decydują się na alternatywne sposoby transportu. Wielu z nas przesiadło się na rowery, część korzysta z elektrycznych hulajnóg. A czemu nie do pracy nie latać samolotem?

Wystawca targów AVIATION Expo, właściciel firmy EKOLOT, Henryk Słowik, przekonuje, że latanie jest dla każdego. – Wystarczy zdobyć „samolotowe prawo jazdy”: wylatać 25 godzin i już możemy siąść za stery takiego ultralekkiego samolotu jednoosobowego – podkreśla pilot i dodaje, że prowadzenie statku powietrznego jest niczym jazda na rowerze – jeśli dajemy radę z kierownicą, damy radę ze sterami.

Wielu osobom wydaje się, że samoloty to luksusowe hobby czy ekstrawagancki sposób na przemieszczanie się. Tymczasem koszty zakupu i eksploatacji można porównać do tych samochodowych – Przegląd samolotu to około 800 zł rocznie, a koszty paliwa zależą od modelu. Nasze samoloty spalają średnio 7 do 10 litrów na 100 kilometrów, a tankujemy zwykłe paliwo samochodowe. – podkreśla Henryk Słowik. Ceny samolotów zaczynają się od 65 tysięcy euro.
– Część naszych klientów decyduje się na zakupów z rodzinom czy przyjaciółmi – dodaje właściciel firmy EKOLOT.  

Warto podkreślić, że większość lekkich samolotów nie potrzebuje specjalnej infrastruktury – wystarczy łąka lub kawałek wolnej przestrzeni i samolot wyląduje bez większych problemów. Również zasięg wielu statków jest imponujący – potrafią przelecieć nawet do 1500 kilometrów! – Pracujemy nad dodatkowymi ułatwieniami dla osób, które chcą trzymać samoloty w domach. Nasz najnowszy model to hybryda, którą można „rozłożyć” i przechowywać w przydomowym garażu.

Podczas targów AVIATION Expo można przekonać się, że latać każdy może i to nie tylko w roli pasażera! Sprawdźcie sami!

(MBr)

Polecane aktualności
23 listopada 2020
Prezes Zarządu Targów Kielce otrzymał lotnicze Honorowe Wyróżnienie Roku za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego.
20 września 2020
Od 19 do 20 września podczas Targów Lotniczych Aviation Expo nie zabrakło tematów związanych z dronami, które w ostatnim czasie stały się bardzo popularne
20 września 2020
Klub Modelarstwa Sportowego z Kielc podczas Targów Lotniczych prezentuje symulator MASIM. Chętnych do spróbowania swoich sił za sterami nie brakuje.
19 września 2020
W ramach Targów Lotniczych Aviation Expo odbyła się konferencja dedykowana branży lotniczej
19 września 2020
Targi Lotnicze Aviation Expo rozpoczęły się dziś w Targach Kielce. Wydarzenie dedykowane branży lotniczej to połączenie ciekawych ekspozycji, podniebnych debiutów, innowacyjnych technologii i branżowych konferencji. Targi potrwają do niedzieli, 20 września.
18 września 2020
Nie możesz uczestniczyć osobiście w targach Aviation Expo? Mamy dla Ciebie idealną propozycję
17 września 2020
Wszyscy, którzy marzą od zawsze o własnym samolocie powinni pojawić się od 19 do 20 września na targach Aviation Expo
15 września 2020
GAWOR - uznana europejska marka galanteryjna wśród asortymentu dedykowanego dla branży lotniczej zaprezentuje również podczas Aviation Expo unikatowe przezroczyste półprzyłbice
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy