Akademia.jpg

Za mało wykwalifikowanych mechaników? Rozwiązanie proponują organizatorzy Akademii Młodego Mechanika

24 czerwca 2023
Pasjonatów mechaniki zachęcali do rozwijania zainteresowań organizatorzy Akademii Młodego Mechanika, którzy w sobotę, 24 czerwca, gościli w Targach Kielce podczas Mubi Dub It Tuning Festival. Niespodziewanie w spotkaniu wziął udział także znany z TVN Turbo Grzegorz Duda – współorganizator Akademii. Wszyscy panowie opowiadali o nowych trendach w mechanice samochodowej i możliwościach, jakie daje uczestnikom udział w Akademii oraz Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników.

- Takie projekty są niezwykle ważne – byśmy za kilka lat nie musieli oddawać wspaniałych aut na złom, bo nie ma ich kto naprawić – rozpoczął spotkanie Grzegorz Duda. – Serce mi się cieszy, że taka motoryzacja istnieje, ale również dlatego, że są osoby, dla których jest ona prawdziwą pasją.

Temat podjął Adrian Dekowski z V8 Team, organizatora Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

- Akademia Młodego Mechanika to nasza odpowiedź na dynamicznie zmieniające się trendy w branży motoryzacyjnej – mówił. – Staramy się nieustannie rozwijać nasz projekt, uzupełniając go o kolejne kategorie. W jego popularyzowaniu pomagają nam także nauczyciele, którzy starają się zachęcać swoich uczniów do zdobywania nowych umiejętności. Wiedzą, że problemem są często niewystarczająco wyposażone pracownie – uczniowie nie mają gdzie ćwiczyć i pracować nad swoim warsztatem. My próbujemy wychodzić naprzeciw ich potrzebom – dodał Adrian Dekowski.

W półfinałach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników udział wzięli uczniowie z 1260 szkół z całej Polski – w sumie aż 10,5 tysiąca fanów mechaniki! Wśród nich nie brakowało dziewczyn – rywalizowały we wszystkich kategoriach i niejednokrotnie zajmowały wysokie lokaty.

Partnerem strategicznym Akademii Młodego Mechanika jest Platinum Orlen Oil.

- Chętnie angażujemy się w rozwój Akademii i Mistrzostw. Staramy się wspierać adeptów mechaniki w pierwszych krokach w branży. Chcemy zapewnić im możliwość zdobywania wiedzy i wesprzeć ich w szlifowaniu warsztatu – mówił Arkadiusz Cyran, kierownik Zespołu Obsługi Programów Warsztatowych w Orlen Oil.

Akademia Młodego Mechanika to oferta dla wszystkich pasjonatów motoryzacji, którzy chcieliby zdobywać branżową wiedzę w 7 kategoriach: młody mechanik, młody mechanik maszyn rolniczych, młody mechanik pojazdów ciężarowych, elektromobilni, mechanik zawodowy, młody mechanik motocyklowy oraz młody lakiernik. Niebawem portfolio Akademii poszerzy się o kolejne kategorie.

- Spodziewamy się, że prawdziwym hitem będzie młody detailer. Rynek zdecydowanie kieruje się w tę stronę, a my musimy odpowiedzieć na jego potrzeby – zapowiadał Adrian Dekowski.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników organizowane są przez V8 Team. Grupa już od 11 lat tworzy wydarzenia i projekty edukacyjne, a ich podstawowy cel jest jeden – to zachęcenie fanów motoryzacji do rozwijania pasji i rozpoczęcia przygody z branżą. V8 Team pomaga amatorom motoryzacji budować wiedzę o nowoczesnych technologiach i produktach, przekonując, że w pracy nad umiejętnościami nie ma granic.

Polecane aktualności
25 czerwca 2023
W trakcie drugiego dnia Mubi Dub it Tuning Festival w Targach Kielce wręczono wyróżnienia za najlepsze projekty tuningowe. Nagrody przyznano w kilku kategoriach m.in. Dyno Queen, Best Wheels, Hi5 New Wave oraz Hi5 Old School.
25 czerwca 2023
7,6 miliona złotych to łączna wartość aut, które zostały wystawione na sprzedaż na Classicauto Market podczas Mubi Dub IT Tuning Festiwal w Targach Kielce. Giełda Pojazdów Klasycznych, czyli największa w Polsce giełda aut klasycznych i zabytkowych, przez dwa dni imprezy cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – nie tylko oglądających, ale też kupujących.
24 czerwca 2023
Mubi Dub It Tuning Festival to prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. W sobotę zwiedzający podziwiali widowiskowy drift, oglądali projekty tuningowe, mogli także spotkać się z internetowymi twórcami motoryzacyjnymi .
24 czerwca 2023
41 profesjonalnych kierowców przez cały weekend prezentuje swoje unikalne umiejętności jazdy w kontrolowanym poślizgu. Na prawdziwych fanów driftu czeka nie lada niespodzianka - mogą skorzystać z przejażdżki DRIFT TAXI!
24 czerwca 2023
Przez cały weekend nad Targami Kielce unosić się będą swąd palonej gumy i kłęby dymu, a muzyka klubowa przeplatać się będzie z rykiem silników i piskiem opon. Piękne auta, towarzyszące im hostessy i wiele innych atrakcji od dziś do niedzieli czeka na fanów motoryzacji w każdym wieku, którzy odwiedzą Mubi Dub It Tuning Festival.
23 czerwca 2023
Auta o mocy ponad 800 koni mechanicznych, najlepsze projekty tuningowe, giełda klasyków, strefa autodetailingu i wiele innych atrakcji czeka na Was w weekend 24 i 25 czerwca w Targach Kielce. Sprawdźcie, jak poruszać się po terench targowych i wpadajcie od 10.00 do 17.00.
23 czerwca 2023
Firma, o ugruntowanej pozycji na światowych rynkach, projektuje i produkuje najwyższej jakości części samochodowe, cieszące się wyjątkową trwałością. Pełną gamę produktów i ofertę pokaże w najbliższy weekend 24-25 czerwca podczas Mubi Dub It Tuning Festival.
16 czerwca 2023
Tomasz Pansewicz #showtestuje - niezależny dziennikarz i bloger motoryzacyjny, organizator i konferansjer eventów motoryzacyjnych będzie zarządzał festiwalową sceną podczas Mubi Dub It Tuning Festival.