Akademia.jpg

Za mało wykwalifikowanych mechaników? Rozwiązanie proponują organizatorzy Akademii Młodego Mechanika

24 czerwca 2023
Pasjonatów mechaniki zachęcali do rozwijania zainteresowań organizatorzy Akademii Młodego Mechanika, którzy w sobotę, 24 czerwca, gościli w Targach Kielce podczas Mubi Dub It Tuning Festival. Niespodziewanie w spotkaniu wziął udział także znany z TVN Turbo Grzegorz Duda – współorganizator Akademii. Wszyscy panowie opowiadali o nowych trendach w mechanice samochodowej i możliwościach, jakie daje uczestnikom udział w Akademii oraz Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników.

- Takie projekty są niezwykle ważne – byśmy za kilka lat nie musieli oddawać wspaniałych aut na złom, bo nie ma ich kto naprawić – rozpoczął spotkanie Grzegorz Duda. – Serce mi się cieszy, że taka motoryzacja istnieje, ale również dlatego, że są osoby, dla których jest ona prawdziwą pasją.

Temat podjął Adrian Dekowski z V8 Team, organizatora Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

- Akademia Młodego Mechanika to nasza odpowiedź na dynamicznie zmieniające się trendy w branży motoryzacyjnej – mówił. – Staramy się nieustannie rozwijać nasz projekt, uzupełniając go o kolejne kategorie. W jego popularyzowaniu pomagają nam także nauczyciele, którzy starają się zachęcać swoich uczniów do zdobywania nowych umiejętności. Wiedzą, że problemem są często niewystarczająco wyposażone pracownie – uczniowie nie mają gdzie ćwiczyć i pracować nad swoim warsztatem. My próbujemy wychodzić naprzeciw ich potrzebom – dodał Adrian Dekowski.

W półfinałach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników udział wzięli uczniowie z 1260 szkół z całej Polski – w sumie aż 10,5 tysiąca fanów mechaniki! Wśród nich nie brakowało dziewczyn – rywalizowały we wszystkich kategoriach i niejednokrotnie zajmowały wysokie lokaty.

Partnerem strategicznym Akademii Młodego Mechanika jest Platinum Orlen Oil.

- Chętnie angażujemy się w rozwój Akademii i Mistrzostw. Staramy się wspierać adeptów mechaniki w pierwszych krokach w branży. Chcemy zapewnić im możliwość zdobywania wiedzy i wesprzeć ich w szlifowaniu warsztatu – mówił Arkadiusz Cyran, kierownik Zespołu Obsługi Programów Warsztatowych w Orlen Oil.

Akademia Młodego Mechanika to oferta dla wszystkich pasjonatów motoryzacji, którzy chcieliby zdobywać branżową wiedzę w 7 kategoriach: młody mechanik, młody mechanik maszyn rolniczych, młody mechanik pojazdów ciężarowych, elektromobilni, mechanik zawodowy, młody mechanik motocyklowy oraz młody lakiernik. Niebawem portfolio Akademii poszerzy się o kolejne kategorie.

- Spodziewamy się, że prawdziwym hitem będzie młody detailer. Rynek zdecydowanie kieruje się w tę stronę, a my musimy odpowiedzieć na jego potrzeby – zapowiadał Adrian Dekowski.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników organizowane są przez V8 Team. Grupa już od 11 lat tworzy wydarzenia i projekty edukacyjne, a ich podstawowy cel jest jeden – to zachęcenie fanów motoryzacji do rozwijania pasji i rozpoczęcia przygody z branżą. V8 Team pomaga amatorom motoryzacji budować wiedzę o nowoczesnych technologiach i produktach, przekonując, że w pracy nad umiejętnościami nie ma granic.

Polecane aktualności
17 maja 2024
Kolejne bilety na koncert PRO8L3M będziecie mogli zakupić już od północy z piątku na sobotę 17/18 maja! Właśnie wtedy startuje sprzedaż kolejnej puli wejściówek na koncert warszawskiej grupy PRO8L3M, która wystąpi 22 czerwca w Targach Kielce.
15 maja 2024
Firma specjalizuje się w produkcji tulei poliuretanowych do różnych marek i modeli samochodów osobowych (od AUDI przez Forda i Bentleya po Teslę i inne). Elastomery poliuretanowe doskonale sprawdzają się w różnych temperaturach oraz wykazują dużą odporność na ścieranie i obciążenia dynamiczne, co przyczynia się do zwiększenia komfortu podróży i zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa.
14 maja 2024
Festiwal tuningu i prawdziwe święto motoryzacji to obowiązkowy punkt w kalendarzu wszystkich miłośników czterech kółek. Tym bardziej cieszy nas fakt, że ekipę pasjonatów i zapaleńców po raz kolejny wspiera Mubi
10 maja 2024
Ryk silników, pisk opon i swąd palonej gumy to coś na co czekają fani driftu! I właśnie takie doznania połączone z wielkimi emocjami otrzymają już 22 i 23 czerwca podczas Mubi Dub It Tuning Festival w Targach Kielce!
09 maja 2024
Karol Jagoda, bardziej znany jako Jagodowy TV dołącza grona ambasadorów wielkiego motoryzacyjnego święta w Targach Kielce. Popularny youtuber przez dwa dni obecny będzie w strefie gości specjalnych razem ze swoim najnowszym projektem.
07 maja 2024
Czerwcowy festiwal to nie tylko auta tuningowe, klasyczne i supercary oraz pokazy driftu, ale także firmy związane z motoryzacją. Jedną z nich, która zaprezentuje się już 22-23 czerwca będzie producent tarcz oraz bębnów hamulcowych Rotinger. Do Kielc zawita także ambasador marki i dziennikarz motoryzacyjny Adam Kornacki.
06 maja 2024
Ambasadorami tegorocznej edycji wydarzenia, które odbędzie się już 22-23 czerwca w Targach Kielce są dziennikarze i prowadzący programy w motoryzacyjnym kanale: Patryk Mikiciuk, Grzegorz Duda, Robert Michalski i Krystian Plato. Czerwcowe święto motoryzacji to propozycja dla pasjonatów tuningu, klasyków, supersamochodów i pokazów driftu.
12 marca 2024
Lista gości specjalnych, którzy odwiedzą tegoroczny festiwal motoryzacyjny w Targach Kielce nadal rośnie. Do grona ambasadorów Mubi Dub It Tuning Festival dołączył właśnie Robert Michalski, bohater m.in. programu Zawodowi handlarze emitowanego w TVN Turbo oraz twórca liczącego blisko 300 tysięcy kanału Stradale Classics na platformie YouTube.