Menu - nagłówek (dodatkowe)

Zaloguj się

PL
top-view-electric-socket-green-grass.jpg

Wszystkie ekodotacje pod jednym adresem. Ruszyła wyszukiwarka dotacji dla ekologicznych rozwiązań

04 sierpnia 2021
Ponad 100 programów dofinansowujących inwestycje ekologiczne znalazło się w nowej wyszukiwarce internetowej. Strona została przygotowana przez Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu (działa w ramach Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego). To doskonałe rozwiązanie zarówno dla zwiedzających jak i wystawców targów Enex i Ekotech.

Międzynarodowe Targi Odnawialnych Źródeł Energii Enex oraz Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech to targi, które przyciągają wystawców prezentujących ekologiczne rozwiązania, a także zwiedzających, którzy pragną skorzystać z nowoczesnych urządzeń sprzyjających środowisku.

Panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, ale także przydomowe oczyszczalnie ścieków czy gospodarowanie odpadami – to projekty, które mogą liczyć na dofinansowanie. Gdzie ich szukać? Dzięki Krajowemu Ośrodkowi Zmian Klimatu możemy znaleźć odpowiednie programy finansowe w jednym miejscu.

Kilka kliknięć

Wystarczy kilka kliknięć, by poznać, jakie rodzaje wsparcia dla danej inwestycji są obecnie oferowane. Schemat działania wyszukiwarki jest czytelny i prosty. Na początek należy wybierać grupę (przedsiębiorca, instytucja samorządowa, osoba fizyczna itp.), później typ inwestycji (np. inwestycje w budynkach, wspierające gospodarkę wodną, badania czy edukację). Ostatnim krokiem jest wybór województwa, w którym inwestycja będzie prowadzona (albo w którym składający wniosek ma siedzibę).

– Szukając wsparcia w internetowym gąszczu, możemy minąć o włos najlepsze dla nas rozwiązanie na przykład dlatego, że nie szukaliśmy go wcześniej na stronie własnej gminy. Wyszukiwarka EkoDotacji rozwiąże tego typu problemy, dostarczając listę odpowiednich dla nas programów wraz z linkami do ich stron lub – w przypadku braku dopasowanych wyników – linki do stron lokalnych operatorów, u których możemy uzyskać stosowne informacje – mówi dr Izabela Filipiak, ekspertka Krajowego Ośrodka Zmian Klimatu (KOZK) ds. zielonych finansów.

Wyszukiwarka będzie aktualizowana na bieżąco. Operatorzy programów za jej pośrednictwem sami mogą zgłaszać KOZK swoje oferty. Korzystanie z wyszukiwarki oraz umieszczanie w niej ofert jest bezpłatne.

Wyszukiwarka ekodatacji działa pod adresem www.ekodotacje.ios.edu.pl/.

(MBr)

Polecane aktualności
14 października 2021
Targi Enex przyciągają najlepszych przedstawicieli branży odnawialnych źródeł energii. Niemal 100 lat na rynku, marka znana w 27 krajach świata, ponad 25 lat doświadczenia w dystrybucji PV– to sprawia, że BayWa r.e. jest jednym z najlepszych partnerów biznesowych.
12 października 2021
Recykling paneli fotowoltaicznych zaczyna w Polsce dopiero raczkować. W naszym kraju można znaleźć zakłady przyjmujące zużyte panele fotowoltaiczne. Odpadów jest jednak bardzo mało, a recyklerzy powinni już teraz zebrać ogromne ilości zużytych paneli.
24 września 2021
Nawet 800 mln złotych mogą dostać firmy, które zdecydują się na zakup ładowarek do pojazdów elektrycznych. Nowa edycja programu „Mój Elektryk” zainicjowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wejdzie w życie w tym roku.
01 września 2021
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że w ramach programu Czyste Powietrze wpłynęło już ponad 304 tys. wniosków o dofinansowanie. Ich kwota przekraczała łącznie 5,2 mld zł.
18 sierpnia 2021
Panele fotowoltaiczne to coraz częściej spotykany widok. Spotkać je można nie tylko na dachach domów, ale także na polach. Różnorodne rozwiązania i sposoby montażu modułów dostrzec można podczas targów Enex. Ogromne elektrownie słoneczne wykorzystują techniki znane wystawcom kieleckich targów.
19 lipca 2021
Targi Enex to jedno z najważniejszych wydarzeń branżo OZE w Polsce. Od lat współtworzy je wiele podmiotów i instytucji. Do stałych partnerów wydarzenia należy między innymi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. O współpracy, a także modzie na fotowoltaikę mówi Prezes Zarządu WSOŚiGW Ryszard Gliwiński.
12 lipca 2021
Od 1 lipca 2021 na właścicieli i zarządców budynków mieszkalnych i niemieszkalnych nałożono ustawowy obowiązek składania deklaracji o źródle ciepła i spalania paliw. To pierwszy moduł Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
23 czerwca 2021
Targi Enex to miejsce, w którym musi pojawić się każda osoba związana z branżą Odnawialnych Źródeł Energii. Wystawa to niepowtarzalna okazja na prezentację paneli czy pomp ciepła, ale także poznanie nowości, które wpływają na ekonomiczne i bardziej wydajne funkcjonowanie instalacji. O rozwoju tragów i ich przyszłości mówi Robert Frąk – menadżer wydarzenia.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy