top-view-electric-socket-green-grass.jpg

Wszystkie ekodotacje pod jednym adresem. Ruszyła wyszukiwarka dotacji dla ekologicznych rozwiązań

04 sierpnia 2021
Ponad 100 programów dofinansowujących inwestycje ekologiczne znalazło się w nowej wyszukiwarce internetowej. Strona została przygotowana przez Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu (działa w ramach Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego). To doskonałe rozwiązanie zarówno dla zwiedzających jak i wystawców targów Enex i Ekotech.

Międzynarodowe Targi Odnawialnych Źródeł Energii Enex oraz Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech to targi, które przyciągają wystawców prezentujących ekologiczne rozwiązania, a także zwiedzających, którzy pragną skorzystać z nowoczesnych urządzeń sprzyjających środowisku.

Panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, ale także przydomowe oczyszczalnie ścieków czy gospodarowanie odpadami – to projekty, które mogą liczyć na dofinansowanie. Gdzie ich szukać? Dzięki Krajowemu Ośrodkowi Zmian Klimatu możemy znaleźć odpowiednie programy finansowe w jednym miejscu.

Kilka kliknięć

Wystarczy kilka kliknięć, by poznać, jakie rodzaje wsparcia dla danej inwestycji są obecnie oferowane. Schemat działania wyszukiwarki jest czytelny i prosty. Na początek należy wybierać grupę (przedsiębiorca, instytucja samorządowa, osoba fizyczna itp.), później typ inwestycji (np. inwestycje w budynkach, wspierające gospodarkę wodną, badania czy edukację). Ostatnim krokiem jest wybór województwa, w którym inwestycja będzie prowadzona (albo w którym składający wniosek ma siedzibę).

– Szukając wsparcia w internetowym gąszczu, możemy minąć o włos najlepsze dla nas rozwiązanie na przykład dlatego, że nie szukaliśmy go wcześniej na stronie własnej gminy. Wyszukiwarka EkoDotacji rozwiąże tego typu problemy, dostarczając listę odpowiednich dla nas programów wraz z linkami do ich stron lub – w przypadku braku dopasowanych wyników – linki do stron lokalnych operatorów, u których możemy uzyskać stosowne informacje – mówi dr Izabela Filipiak, ekspertka Krajowego Ośrodka Zmian Klimatu (KOZK) ds. zielonych finansów.

Wyszukiwarka będzie aktualizowana na bieżąco. Operatorzy programów za jej pośrednictwem sami mogą zgłaszać KOZK swoje oferty. Korzystanie z wyszukiwarki oraz umieszczanie w niej ofert jest bezpłatne.

Wyszukiwarka ekodatacji działa pod adresem www.ekodotacje.ios.edu.pl/.

(MBr)

Polecane aktualności
23 maja 2022
Zainteresowanie tegorocznymi targami ENEX przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Statystycznie, impreza przyciągnęła o 20% więcej Wystawców i o 10% więcej Zwiedzających. Powierzchnia wystawiennicza była niemal dwukrotnie większa niż przed pandemią w 2020 roku. O tym jak wyglądała miniona edycja targów, można przeczytać w najnowszym raporcie.
12 kwietnia 2022
Program Mój Prąd to jedna z najbardziej popularnych dotacji na fotowoltaikę. W połowie kwietnia rusza nabór wniosków, który będzie prowadzony w trybie ciągłym do 2023 roku. Budżet programu wynosi 350 mln zł.
24 lutego 2022
Firmy BMZ POLAND, GALMET oraz VIESSMANN wybrały Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX jako miejsce spektakularnych premier.
23 lutego 2022
Pierwszego dnia targów Enex oraz Enex Nowa Energia podczas oficjalnej gali uhonorowano wybranych Wystawców nagrodami, medalami i wyróżnieniami.
23 lutego 2022
Zakończył się pierwszy dzień VI konferencji HEAT not LOST, organizowanej przez. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się podczas XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA w Targach Kielce.
23 lutego 2022
Galą 15-lecia Forum Pomp Ciepła zakończyło się ogólnopolskie spotkanie poświęcone tej tematyce. Poprzedziły ją trzy panele tematyczne, w których nie zabrakło informacji o instalacjach pomp ciepła, fotowoltaice i najnowszych technologiach.
23 lutego 2022
Podczas pierwszego dnia XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia zorganizowano konferencję poświęconą transformacji energetycznej. Organizatorem spotkania był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
23 lutego 2022
Magazyny energii dla prosumenta to temat przewodni spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce organizowanego w ramach XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA.