IMG-8694.jpg

Jubileuszowe XV Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i Techniki Grzewczej za nami!

23 lutego 2022
Galą 15-lecia Forum Pomp Ciepła zakończyło się ogólnopolskie spotkanie poświęcone tej tematyce. Poprzedziły ją trzy panele tematyczne, w których nie zabrakło informacji o instalacjach pomp ciepła, fotowoltaice i najnowszych technologiach.

Uczestnicy forum poznali ceny instalacji z pompą ciepła, które w krótkim monitoringu rynkowym przedstawiła redakcja GLOBENERGIA. Swoje miejsce w programie znalazło także podsumowanie aktualnych programów dotacyjnych, co znacząco wpływa na decyzje klientów o inwestycji w ten rodzaj systemu ogrzewania. Prelegenci dyskutowali też o przyszłości połączenia pomp ciepła i fotowoltaiki w net-billing’u oraz powietrznych pomp ciepła, bezpieczeństwie instalacji grzewczych,  czy hybrydowej rewolucji na rynku urządzeń grzewczych.

Jak dowiedzieliśmy się z forum, od pomp ciepła nie ma już odwrotu. To technologia, która pozwala nie tylko na maksymalnie ekologiczne, ale również efektywne i tanie ogrzewanie. Pompy ciepła z roku na rok biją rekordy sprzedaży. Tylko w 2020 roku sprzedano ponad 56 tys. sztuk tych urządzeń. Ubiegły rok również okazał się rekordowy.

Podsumowań dotyczących branży nie zabrakło również na uroczystej gali 15-lecia Forum Pomp Ciepła. W jej trakcie wręczono wyróżnienia w konkursie „Dobre praktyki w dobrych rękach 2022”. W gronie laureatów znalazły się firmy: RE-ENERGIA Sp. z o.o., DiMEN s.c., CALESEN Piotr Grygorczyk i Zakład Wykonawstwa Instalacji Sanitarnych Andrzej Stepanczenko.

(ŁK)

IMG-8718.jpg [1.41 MB] IMG-8712.jpg [1.38 MB] IMG-8695.jpg [1.87 MB]

Polecane aktualności
23 maja 2022
Zainteresowanie tegorocznymi targami ENEX przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Statystycznie, impreza przyciągnęła o 20% więcej Wystawców i o 10% więcej Zwiedzających. Powierzchnia wystawiennicza była niemal dwukrotnie większa niż przed pandemią w 2020 roku. O tym jak wyglądała miniona edycja targów, można przeczytać w najnowszym raporcie.
12 kwietnia 2022
Program Mój Prąd to jedna z najbardziej popularnych dotacji na fotowoltaikę. W połowie kwietnia rusza nabór wniosków, który będzie prowadzony w trybie ciągłym do 2023 roku. Budżet programu wynosi 350 mln zł.
24 lutego 2022
Firmy BMZ POLAND, GALMET oraz VIESSMANN wybrały Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX jako miejsce spektakularnych premier.
23 lutego 2022
Pierwszego dnia targów Enex oraz Enex Nowa Energia podczas oficjalnej gali uhonorowano wybranych Wystawców nagrodami, medalami i wyróżnieniami.
23 lutego 2022
Zakończył się pierwszy dzień VI konferencji HEAT not LOST, organizowanej przez. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się podczas XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA w Targach Kielce.
23 lutego 2022
Podczas pierwszego dnia XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia zorganizowano konferencję poświęconą transformacji energetycznej. Organizatorem spotkania był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
23 lutego 2022
Magazyny energii dla prosumenta to temat przewodni spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce organizowanego w ramach XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA.
23 lutego 2022
Ponad 170 Wystawców z 14 krajów bierze udział w tegorocznej edycji XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia oraz XXII Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Jazdy testowe samochodami elektrycznymi, prezentacja najnowszych modeli aut, praktyczna nauka segregacji odpadów, gra miejska oraz najnowsze rozwiązania technologiczne - to część oferty tegorocznych targów!