Targi-Kielce-169.jpg
Rekordowe Targi ENEX i EKOTECH w Targach Kielce.

Rekordowe targi ENEX i EKOTECH wystartowały!

23 lutego 2022
Ponad 170 Wystawców z 14 krajów bierze udział w tegorocznej edycji XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia oraz XXII Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Jazdy testowe samochodami elektrycznymi, prezentacja najnowszych modeli aut, praktyczna nauka segregacji odpadów, gra miejska oraz najnowsze rozwiązania technologiczne - to część oferty tegorocznych targów!

Cała branża w jednym miejscu

W tegorocznych Targach Enex i Ekotech swoją obecność zadeklarowało już ponad 170 Wystawców z 14 krajów. W spotkaniu biorą udział producenci paneli fotowoltaicznych, instalatorzy pomp ciepła, dilerzy samochodów elektrycznych, firmy zajmujące się magazynowaniem energii, a także firmy trudniące się energetyką tradycyjną. Gośćmi wydarzenia są również przedstawiciele urzędów miast i gmin, zakładów energetycznych, producenci osprzętu i urządzeń dystrybuujących energię, specjaliści i naukowcy z uczelni technicznych. Targi Ekotech przyciągają m.in. producentów maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami, producentów rozwiązań transportu odpadów czy usług związanych z segregowaniem śmieci, przedstawicieli samorządów oraz przedstawicieli świata nauki.

Najnowsze branżowe technologie

Rozwiązania dronowe, nowoczesne systemy montażowe i fotowoltaiczne, najnowsze modele inwerterów i pomp ciepła, kompletne systemy grzewcze, a także stacje do ładowania samochodów elektrycznych i osprzęt elektroinstalacyjny – to tylko mała część oferty Wystawców tegorocznej edycji targów Enex. Podczas spotkania branży komunalnej Ekotech zaprezentowane zostaną nowoczesne rozwiązania w zakresie gospodarowania odpadami: aplikacje do segregacji odpadów, systemy informatyczne do zbierania i składowania śmieci, a także te umożliwiające kompletny monitoring nad realizacją usług odbioru odpadów.  Wśród prezentowanych rozwiązań pojawią się również automaty zwrotne na puszki aluminiowe i opakowania PET czy elektryczne pojazdy platformowe dostosowane m.in. do zbierania śmieci lub odpadów organicznych.

Strefa MiastOZE

Podczas targów Enex powstanie strefa MiastOZE - miejsce branżowych spotkań oraz konsultacji inwestorów z wykonawcami i praktykami. W strefie wystawowej znajdzie się wielu producentów i głównych dystrybutorów. Pojawi się również możliwość dyskusji, rozmów i porad ze specjalistami, a także udziału w ciekawych warsztatach i pokazach. W Grze Miejskiej MiastOZE będzie można wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nie zabraknie premier urządzeń i produktów.

Branżowe fora

Tradycją targów Enex stały się już współorganizowane przez Redakcję GlobEnergia branżowe fora: Forum Fotowoltaiczne Solar+ i Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła. Tematy poruszane w trakcie obu wydarzeń dotyczą nowości na rynku, problemów instalacyjnych czy nowatorskich sposobów wykorzystania fotowoltaiki i pomp ciepła. W spotkaniach biorą udział inwestorzy, doradcy, wykonawcy zainteresowani tematyką pomp ciepła i fotowoltaiki oraz potencjalni klienci. Podczas tegorocznych targów Ekotech odbędzie się Forum Zarządzania Odpadami dot. najnowszych zmian w przepisach, praktyk zbiórki i recyklingu odpadów z kraju i zagranicy, a także technologii wykorzystywanych w zakresie sortowania i biologicznego przetwarzania odpadów.

Branżowe konferencje

Już po raz 6. podczas targów Enex odbędzie się konferencja Energia PL poświęcona energetyce w Polsce. Tematem wiodącym spotkania są kwestie związane z magazynowaniem energii. W panelach dyskusyjnych biorą udział wybitni specjaliści uniwersyteccy, praktycy oraz przedstawiciele firm powiązanych z tematem energii konwencjonalnej. W programie targów Enex zaplanowana jest również konferencja HEAT not LOST skierowana do zarządów, przedstawicieli przedsiębiorstw przemysłowych, naukowców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką poprawy efektywności energetycznej oraz produkcji energii w rozproszeniu. Uczestnicy spotkania poznają m.in. rozwiązania techniczne umożliwiające poprawę efektywności energetycznej urządzeń i instalacji wykorzystywanych w procesach przemysłowych, a także dostępne na rynku technologie wytwarzania i magazynowania energii. Po raz pierwszy podczas targów Ekotech odbędzie się konferencja  „Razem Tworzymy EkoŚwiętokrzyskie” organizowana przez Departament Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Spotkanie skierowane jest do samorządów, przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych kwestiami związanymi z ochroną środowiska. Kwestie dot. wdrażania obecnej unijnej polityki Europejskiego Zielonego Ładu, przykłady działań minimalizujących oddziaływanie negatywnych zmian klimatu oraz tematy związane z gospodarką opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – to główne zagadnienia poruszane podczas konferencji.

Największa Strefa Elektromobilności w Polsce z torem pokazowym

Jedną z atrakcji dodatkowych targów Enex jest Strefa Elektromobilności przygotowana przez Forum Elektromobilności, poświęcona zagadnieniom związanym z samochodami elektrycznymi. Z bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających spotykają się jazdy pokazowe samochodami elektrycznymi na specjalnie przygotowanym torze. Wśród zaprezentowanych na torze aut pojawi się aż 15 modeli samochodów elektrycznych w tym m.in. Tesla X, Tesla S, Tesla model 3, Hyundai IONIQ 5, Opel Mokka EV, Peugeot 308 PHEV. Statycznie zaprezentowane zostaną m.in. Audi e-tron sportback, VW ID4, Skoda Enyaq, Cupra Born czy VW Multivan. Prezentacja pojazdów umożliwia m.in. poznanie możliwości technicznych aut elektrycznych, jak również działanie konkretnych systemów pokładowych.

Wszystko dla stacji demontażu pojazdów i zakładów przetwarzania odpadami

W programie spotkania branży komunalnej przygotowano blok prelekcji skierowanych m.in. do stacji demontażu pojazdów i zakładów przetwarzania odpadami. Wśród zaplanowanych spotkań jest wykład przygotowywany przez Stowarzyszenie Eko Auto pt. „Wyzwania dla branży recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji” oraz  spotkanie informacyjne pt. „Jak otworzyć skup złomu lub stację demontażu pojazdów?” firmy Ekolog z Poznania. Oba wydarzenia uzupełni Złom Kawiarnia i Strefa Ekspertów z poradami w zakresie funkcjonowania stacji demontażu pojazdów.

Udział w targach jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Targi ENEX i EKOTECH oraz towarzyszące im Międzynarodowe Targi Izolacji 4Insulation trwają dwa dni, 23 i 24 lutego br.

(MCh)

 

Polecane aktualności
23 maja 2022
Zainteresowanie tegorocznymi targami ENEX przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Statystycznie, impreza przyciągnęła o 20% więcej Wystawców i o 10% więcej Zwiedzających. Powierzchnia wystawiennicza była niemal dwukrotnie większa niż przed pandemią w 2020 roku. O tym jak wyglądała miniona edycja targów, można przeczytać w najnowszym raporcie.
12 kwietnia 2022
Program Mój Prąd to jedna z najbardziej popularnych dotacji na fotowoltaikę. W połowie kwietnia rusza nabór wniosków, który będzie prowadzony w trybie ciągłym do 2023 roku. Budżet programu wynosi 350 mln zł.
24 lutego 2022
Firmy BMZ POLAND, GALMET oraz VIESSMANN wybrały Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX jako miejsce spektakularnych premier.
23 lutego 2022
Pierwszego dnia targów Enex oraz Enex Nowa Energia podczas oficjalnej gali uhonorowano wybranych Wystawców nagrodami, medalami i wyróżnieniami.
23 lutego 2022
Zakończył się pierwszy dzień VI konferencji HEAT not LOST, organizowanej przez. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się podczas XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA w Targach Kielce.
23 lutego 2022
Galą 15-lecia Forum Pomp Ciepła zakończyło się ogólnopolskie spotkanie poświęcone tej tematyce. Poprzedziły ją trzy panele tematyczne, w których nie zabrakło informacji o instalacjach pomp ciepła, fotowoltaice i najnowszych technologiach.
23 lutego 2022
Podczas pierwszego dnia XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia zorganizowano konferencję poświęconą transformacji energetycznej. Organizatorem spotkania był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
23 lutego 2022
Magazyny energii dla prosumenta to temat przewodni spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce organizowanego w ramach XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA.