375758380-1253046372756923-3347100068921114125-n.jpg
Szeroka oferta wystawców Sacroexpo Slovakia.

Wrześniowe targi Sacroexpo Slovakia przyciągnęły wystawców nie tylko ze Słowacji, ale również z Czech, Chorwacji, a nawet Holandii

15 września 2023
Z roku na rok oferta Wystawy Sacroexpo dociera do większej liczby wiernych oraz nowych regionów. Targi Kielce zostały współorganizatorem pierwszego spotkania branży sakralnej w Słowacji. Od 13 do 14 września w słowackim ośrodku wystawienniczym Incheba Expo Bratislava na Sacroexpo Slovakia zaprezentowało się ponad 50 wystawców z 8 krajów (Słowacja, Czechy, Grecja, Holandia, Chorwacja, Polska, Słowenia i Ukraina). Dopełnieniem targów była wystawa sztuki sakralnej oraz koncert grupy Godzone

Premierowe targi branży sakralnej z szeroką ofertą dla kościoła i wiernych

Wystawcy targów Sacroexpo w Słowacji wzorem kieleckich targów, oferowali wszystko, czego potrzebują kościół i parafie. Na liście wystawców znaleźli się czołowi dostawcy usług i sprzętu do budowy i pielęgnacji obiektów sakralnych, dedykowanych technologii, takich jak nagłośnienie, ogrzewanie czy zabezpieczenie kościołów, organów i innych instrumentów muzycznych. Swoją ofertę zaprezentowały firmy ze Słowacji, Czech, Grecji, Holandii, Chorwacji, Polski, Słowenii i Ukrainy). Wśród obecnych firm znaleźli się również wieloletni wystawcy kieleckich targów Sacroexpo m.in.: pracownia rzemiosła artystycznego Aba Cuprum Piotr Adamczyk,  firma zajmująca się nowoczesnym ogrzewaniem obiektów sakralnych Creo Panel Piotr Włodarski, Furdyna Pracownia Witraży, piekarnia Charistia Łukasz Cieślik, firma Jakóbczak Studio, ORGLARSTVO ŠKRABL, PAULUS Rzeźba Sakralna, ukraińska firma Tradytsii oraz Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia Sandomierz. Wystawcy zaprezentowali różnorodne produkty takie jak meble sakralne, witraże, ikony, krzyże, posągi, dzwony, ławki kościelne, cyfrowe organy, różne przedmioty religijne, szaty liturgiczne, biżuterię, ozdoby, kadzidła itp.

Wystawa pełna sztuki także na Słowacji

Na wystawie Sacroexpo Slovakia nie zabrakło także dzieł artystycznych oraz rękodzieł do wyposażenia i dekoracji wnętrz m.in.: witraży, obrazów, ikon oraz posągów i figurek. Targom towarzyszyła wystawa sztuki o tematyce sakralnej, na której aż 30 artystów zaprezentowało swoje prace w formie obrazów i rzeźb. Byli wśród nich tacy artyści jak m.in. malarze Alojz Drahoš i Jaroslav Novák, artysta grafik Stanislav Harangozó czy ksiądz Martin Šafárik.

Koncert zespołu Godzone

Odwiedzający pierwszy dzień targów Sacroexpo Slovakia w słowackim ośrodku wystawienniczym mogli wziąć udział w koncercie zespołu Godzone – muzycznej grupy artystów chrześcijańskich, założonej przez przyjaciół z duszpasterstwa młodzieżowego. Godzone zaczynał jako lokalny zespół, ale po pewnym czasie zaczął otrzymywać coraz więcej zaproszeń do uwielbienia na Słowacji i w innych krajach.

Targi Sacroexpo, które zorganizowano na Słowacji od 13 do 14 września 2023 w Incheba Expo Bratislava spotkały się z pozytywnym odbiorem zarówno wśród zwiedzających jak również wystawców.

Kolejne spotkanie branży sakralnej w Kielcach - 25. edycja Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo odbędzie się od 10 do 12 czerwca 2024 roku w Targach Kielce.

/MSi/

Polecane aktualności
11 października 2023
Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo w Targach Kielce od ponad 24 lat cieszy się uznaniem w całej Europie. Nieodłącznym elementem wystawy są prezentacje prac i osiągnięć artystów z Polski i Europy, którzy doceniani są medalem Per Artem Ad Deum.
13 września 2023
W Sacroexpo Slovakia odbywającym się od 13 do 14 września w Incheba Expo w Bratysławie, wzięło udział ponad 50 wystawców z 8 krajów, w tym również z Polski. Wśród firm prezentujących swoją ofertę na Słowacji, byli wieloletni wystawcy kieleckich targów, z którymi zespół Targów Kielce spotkał się osobiście. Rozmawiali także z jednym z gości specjalnych - Nuncjuszem Apostolskim na Słowacji – Jego Ekscelencją arcybiskupem Nicola Girasoli
13 września 2023
Sacroexpo w Targach Kielce od 24 lat nabiera coraz większego znaczenia w całej Europie. Z roku na rok oferta kieleckich targów dociera do większej liczby wiernych oraz nowych regionów. Jesienią tego roku Targi Kielce są współorganizatorem pierwszego spotkania branży sakralnej w Słowacji. W tym miejscu jest wszystko dla kościoła i parafian.