375758380-1253046372756923-3347100068921114125-n.jpg
Szeroka oferta wystawców Sacroexpo Slovakia.

Wrześniowe targi Sacroexpo Slovakia przyciągnęły wystawców nie tylko ze Słowacji, ale również z Czech, Chorwacji, a nawet Holandii

15 września 2023
Z roku na rok oferta Wystawy Sacroexpo dociera do większej liczby wiernych oraz nowych regionów. Targi Kielce zostały współorganizatorem pierwszego spotkania branży sakralnej w Słowacji. Od 13 do 14 września w słowackim ośrodku wystawienniczym Incheba Expo Bratislava na Sacroexpo Slovakia zaprezentowało się ponad 50 wystawców z 8 krajów (Słowacja, Czechy, Grecja, Holandia, Chorwacja, Polska, Słowenia i Ukraina). Dopełnieniem targów była wystawa sztuki sakralnej oraz koncert grupy Godzone

Premierowe targi branży sakralnej z szeroką ofertą dla kościoła i wiernych

Wystawcy targów Sacroexpo w Słowacji wzorem kieleckich targów, oferowali wszystko, czego potrzebują kościół i parafie. Na liście wystawców znaleźli się czołowi dostawcy usług i sprzętu do budowy i pielęgnacji obiektów sakralnych, dedykowanych technologii, takich jak nagłośnienie, ogrzewanie czy zabezpieczenie kościołów, organów i innych instrumentów muzycznych. Swoją ofertę zaprezentowały firmy ze Słowacji, Czech, Grecji, Holandii, Chorwacji, Polski, Słowenii i Ukrainy). Wśród obecnych firm znaleźli się również wieloletni wystawcy kieleckich targów Sacroexpo m.in.: pracownia rzemiosła artystycznego Aba Cuprum Piotr Adamczyk,  firma zajmująca się nowoczesnym ogrzewaniem obiektów sakralnych Creo Panel Piotr Włodarski, Furdyna Pracownia Witraży, piekarnia Charistia Łukasz Cieślik, firma Jakóbczak Studio, ORGLARSTVO ŠKRABL, PAULUS Rzeźba Sakralna, ukraińska firma Tradytsii oraz Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia Sandomierz. Wystawcy zaprezentowali różnorodne produkty takie jak meble sakralne, witraże, ikony, krzyże, posągi, dzwony, ławki kościelne, cyfrowe organy, różne przedmioty religijne, szaty liturgiczne, biżuterię, ozdoby, kadzidła itp.

Wystawa pełna sztuki także na Słowacji

Na wystawie Sacroexpo Slovakia nie zabrakło także dzieł artystycznych oraz rękodzieł do wyposażenia i dekoracji wnętrz m.in.: witraży, obrazów, ikon oraz posągów i figurek. Targom towarzyszyła wystawa sztuki o tematyce sakralnej, na której aż 30 artystów zaprezentowało swoje prace w formie obrazów i rzeźb. Byli wśród nich tacy artyści jak m.in. malarze Alojz Drahoš i Jaroslav Novák, artysta grafik Stanislav Harangozó czy ksiądz Martin Šafárik.

Koncert zespołu Godzone

Odwiedzający pierwszy dzień targów Sacroexpo Slovakia w słowackim ośrodku wystawienniczym mogli wziąć udział w koncercie zespołu Godzone – muzycznej grupy artystów chrześcijańskich, założonej przez przyjaciół z duszpasterstwa młodzieżowego. Godzone zaczynał jako lokalny zespół, ale po pewnym czasie zaczął otrzymywać coraz więcej zaproszeń do uwielbienia na Słowacji i w innych krajach.

Targi Sacroexpo, które zorganizowano na Słowacji od 13 do 14 września 2023 w Incheba Expo Bratislava spotkały się z pozytywnym odbiorem zarówno wśród zwiedzających jak również wystawców.

Kolejne spotkanie branży sakralnej w Kielcach - 25. edycja Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo odbędzie się od 10 do 12 czerwca 2024 roku w Targach Kielce.

/MSi/

Polecane aktualności
09 kwietnia 2024
Cykl spotkań dla osób młodych pod szyldem Sala Rozpraw, to nowa inicjatywa Akademii Wiara-Kultura-Nauka w Kielcach. Pierwsze spotkanie które odbędzie się już 11 kwietnia o 18:00 w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach poświęcone zostanie doskonałości.
25 marca 2024
Wielka postać literatury, poezji i dziennikarstwa, Ernest Bryll uhonorowany został w 2021 roku nagrodą Per Artem Ad Deum. Artysta podkreślał wtedy ogromne znaczenie kontaktu z Bogiem, który wyrażał w swojej twórczości, w swoich wierszach.
18 marca 2024
Dr hab. prof. UJK, ksiądz Rafał Dudała, twórca Centrum Duszpasterskiego Wesoła54 to wieloletni przyjaciel Wystawy Sacroexpo. O dotychczasowej współpracy z nami i ciekawej propozycji konferencji jaką przygotowuje na tegoroczną edycję targów opowiedział w trakcie krótkiej rozmowy.
15 marca 2024
Abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański został nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi zdecydowali o tym podczas drugiego dnia obrad 397. zebrania plenarnego w czwartek, 14 marca. Duchowny uczestniczył w Wystawie Sacroexpo w Targach Kielce.
06 marca 2024
Targi Sacroexpo od 25. lat gromadzą w kieleckim ośrodku wystawienniczym setki wystawców oraz tysiące zwiedzających z kraju i ze świata. Rokrocznie w trakcie targów organizowane są wystawy sztuki sakralnej oraz ekspozycje poświęcone przedstawieniu przedmiotów liturgicznych i akcesoriów w ujęciu historycznym.
23 lutego 2024
Organizowana od 25. lat Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo przyciąga do Kielc producentów i dystrybutorów produktów sakralnych niemal z całej Europy. Od pierwszej edycji Wystawy Sacroexpo, jej organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby odpowiadać na potrzeby zwiedzających, zapewniając im możliwość zapoznania się z ofertami artystów oraz firm z szerokim asortymentem produktów.
12 lutego 2024
Wyjątkowa działalność Pracowni Rzemiosła Artystycznego ABA Cuprum została doceniona przez Telewizję TRWAM, która przygotowała specjalny odcinek „Wśród ikon” z serii „Sól Ziemi”. To rodzinna firma, która z Sacroexpo związana jest od samego początku istnienia targów.
11 lutego 2024
Sacroexpo ponownie w roli partnera targów Devotio w Bolonii. Spotkanie jest okazją do rozmów z wieloletnimi wystawcami kieleckich targów, do wymiany doświadczeń, a także do zaprezentowania oferty tegorocznej wystawy w Kielcach. Jubileuszowe Sacroexpo odbędzie się od 10 do 12 czerwca w Targach Kielce.