Projekt-bez-tytulu.png
Miasto Konin reprezentujące Wielkopolską Dolinę Energii Partnerem VI edycji konferencji HEAT NOT LOST.

Wielkopolska Dolina Energii Partnerem konferencji HEAT NOT LOST

02 lutego 2022
Już po raz szósty w Targach Kielce odbędzie się konferencja dla branży energetycznej HEAT NOT LOST towarzysząca targom ENEX i 4INSULATION. Partnerem wydarzenia jest Miasto Konin reprezentujące Wielkopolską Dolinę Energii.

Partnerem VI konferencji naukowo-technicznej HEAT NOT  LOST jest Wielkopolska Dolina Energii - obszar tworzony przez pięć powiatów: Miasto Konin, koniński, kolski, turecki i słupecki. To region świadomie wchodzący w proces transformacji energetycznej – przejścia od energetyki węglowej do tej opartej o OZE i najnowsze technologie. Region wyróżnia nastawienie na zielone źródła energii, dobra dostępność komunikacyjna, kapitał ludzki o dużym potencjale oraz dostęp do środków unijnych, w tym Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Zachęcamy do odwiedzenia strony wde.org.pl , gdzie poruszane są zagadnienia dot. procesu sprawiedliwej transformacji regionu oraz gdzie znajduje się baza ofert inwestycyjnych.

Konferencja naukowo-techniczna HEAT NOT  LOST skierowana jest do zarządów i przedstawicieli przedsiębiorstw przemysłowych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką poprawy efektywności energetycznej i produkcji energii w rozproszeniu. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną m.in. rozwiązania techniczne umożliwiające poprawę efektywności energetycznej urządzeń i instalacji wykorzystywanych w procesach przemysłowych. To okazja również do omówienia dostępnych na rynku technologii wytwarzania i magazynowania energii.

Konferencja HEAT NOT LOST jest wydarzeniem towarzyszącym targom ENEX oraz targom 4Insulation.

Program konferencji dostępny na stronie www.hnl.pl/konferencja.html

Projekt pn. „Budowa i promocja marki: Wielkopolska Dolina Energii” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

 

 

 

(MCh)

Polecane aktualności
23 maja 2022
Zainteresowanie tegorocznymi targami ENEX przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Statystycznie, impreza przyciągnęła o 20% więcej Wystawców i o 10% więcej Zwiedzających. Powierzchnia wystawiennicza była niemal dwukrotnie większa niż przed pandemią w 2020 roku. O tym jak wyglądała miniona edycja targów, można przeczytać w najnowszym raporcie.
12 kwietnia 2022
Program Mój Prąd to jedna z najbardziej popularnych dotacji na fotowoltaikę. W połowie kwietnia rusza nabór wniosków, który będzie prowadzony w trybie ciągłym do 2023 roku. Budżet programu wynosi 350 mln zł.
24 lutego 2022
Firmy BMZ POLAND, GALMET oraz VIESSMANN wybrały Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX jako miejsce spektakularnych premier.
23 lutego 2022
Pierwszego dnia targów Enex oraz Enex Nowa Energia podczas oficjalnej gali uhonorowano wybranych Wystawców nagrodami, medalami i wyróżnieniami.
23 lutego 2022
Zakończył się pierwszy dzień VI konferencji HEAT not LOST, organizowanej przez. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się podczas XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA w Targach Kielce.
23 lutego 2022
Galą 15-lecia Forum Pomp Ciepła zakończyło się ogólnopolskie spotkanie poświęcone tej tematyce. Poprzedziły ją trzy panele tematyczne, w których nie zabrakło informacji o instalacjach pomp ciepła, fotowoltaice i najnowszych technologiach.
23 lutego 2022
Podczas pierwszego dnia XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia zorganizowano konferencję poświęconą transformacji energetycznej. Organizatorem spotkania był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
23 lutego 2022
Magazyny energii dla prosumenta to temat przewodni spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce organizowanego w ramach XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA.