zdj-2.jpg
Wśród ciągników do prac w sadach i uprawach warzywniczych zobaczymy między innymi modele marki Steyr.

Trwa rejestracja na Targi Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach. Wstęp bezpłatny

15 grudnia 2022
Producenci warzyw i owoców oraz wszyscy zainteresowani mogą rejestrować się na Targi Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach. Wstęp w obydwa dni – 18 i 19 stycznia jest bezpłatny. Przyjeżdżający w grupach mogą liczyć na dopłaty do transportu.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa organizuje od 2013 roku warszawska Oficyna Wydawnicza Oikos. Wydarzenie jest uznawane za jedno z największych w Europie Środkowo - Wschodniej. Najbliższa edycja po raz pierwszy będzie miała miejsce w Targach Kielce.

 

 

300 firm z kraju i zagranicy na Targach TSW w Kielcach  

Około 300 wystawców, w tym ponad 50 firm z zagranicy, zaprezentuje różnorodną ofertę technologii, maszyn, środków, które potrzebne są do produkcji warzyw i owoców. Specjalistyczne ciągniki pokażą między innymi przedsiębiorstwa Massey Ferguson, Landini, Agrihandler – marki Steyr, Elrol – marki Lovol, Autopolmozbyt – marki Deutz – Fahr, Rolsad – marki Solis. Maszyny do prac w sadzie i ogrodnictwie m.in. firmy Minos Agrartechnik Deutschland i Ditta – Seria. Farmer zaproponuje nowe rozwiązania dla tuneli foliowych, Dropplant – systemy nawadniania. Innowacyjne nawozy, środki ochrony roślin, biostymulatory zaoferują m.in. Timac Agro Polska, Agrosimex, Syngenta, Ecoferti i Agro-Sorb.

W targach wezmą udział firmy zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem – m.in. Enreco, firmy dostarczające maszyny do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw – między innymi Milbor PMC, Sorpac, STAS. Firma Sunpack zaprezentuje szeroki wybór materiałów do pakowania ręcznego i automatycznego.

Obecni będą też producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami oraz specjalizujące się w ich przetwórstwie. Przestronne stoiska dają wystawcom możliwość doskonałego zaprezentowania oferty wszystkim zwiedzającym.

 

Dwa dni konferencji dla specjalistycznych produkcji 

Na 18 i 19 stycznia organizatorzy zaplanowali wykłady polskich i zagranicznych specjalistów. Zostaną przeprowadzone X Konferencja Truskawkowa, Konferencja Sadownicza, Ogrodnictwo ekologiczne i zrównoważone, Konferencja Warzywnicza oraz  po raz pierwszy Konferencja Jagodowa – porzeczka i malina. Każda poruszy problemy uprawy i będzie solidnym zastrzykiem potrzebnej wiedzy. Pierwszego dnia targów odbędzie się Debata „Jakie mamy alternatywy w produkcji jabłek” z udziałem ekspertów i sadowników, która może wskazać kierunki rozwoju dla gospodarstw. 

 

Bezpłatny wstęp na Targi TSW w Kielcach

Wstęp na wystawę, jak i udział we wszystkich konferencjach Targów Sadownictwa i Warzywnictwa jest bezpłatny po rejestracji na tsw.pl. Dla grup zorganizowanych są też dopłaty do transportu sprawdź tsw.pl/a/doplaty-do-transportu

 

 

 

/MŚ/

Polecane aktualności
18 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to nie tylko niezwykle ciekawa ekspozycja. Odwiedzający mogą także wziąć udział w branżowych konferencjach.
17 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbywające się w Targach Kielce przyciągają tłum zwiedzających z różnych stron Polski. W halach przyglądają się innowacyjnym maszynom i poznają ciekawostkami z dziedziny ogrodnictwa.
17 stycznia 2024
Nowością tegorocznej wystawy, której bacznie przyglądają się zwiedzający, są poletka pokazowe drzewne i owocowe. Na pierwszym z sadzonkami jabłoni, gruszek i czereśni zamontowano najnowocześniejsze technologie do nawadniania, pomiaru i ochrony przed szkodnikami oraz niesprzyjającą pogodą. Na drugim poletku goście TSW mogą zobaczyć w tunelach sadzonki borówki amerykańskiej, malin i truskawek w nietypowych formach uprawy.
17 stycznia 2024
Eksperci przekazują mnóstwo potrzebnej wiedzy i wyjaśniają wiele kwestii ważnych dla branży ogrodniczej w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. W halach Targów Kielce trwają konferencje sadownicza i jagodowa, oraz trzy premierowe - maszynowa, dotycząca odnawialnych źródeł energii i pod hasłem "Przyszłość polskiego ogrodnictwa - strategia zamiast gaszenia pożarów".
17 stycznia 2024
– Mamy rekordową liczbę 424 wystawców, ponad 100 więcej niż przed rokiem, co pokazuje, że niełatwa decyzja o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Kielc, okazała się trafna. Kielce są w centrum produkcji owocowo-warzywniczej, a Targi Kielce są dla nas bardzo gościnne i czujemy się tu bardzo dobrze – mówił podczas oficjalnego otwarcia Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW ich dyrektor Jacek Kłudka.
17 stycznia 2024
Małżeństwo znane z programu "Rolnik szuka żony" oraz popularnych w kraju sadowników można spotkać na stoisku Uni-Farmy podczas dwóch dni Targów Sadownictwa i Warzywnictwa.
16 stycznia 2024
Nowatorskie maszyny, takie jak ciągnik autonomiczny czy kompaktowe ciągniki o unikatowych kształtach kabin, już wjeżdżają do hal Targów Kielce. 424 firmy z 18 krajów zagospodarowuje przestrzeń. Trwa budowa pięciu scen, na których prowadzone będą konferencje w ramach Kongresu TSW. Praca wre, by już rankiem wystawa błyszczała. Targi trwają w środę i czwartek, 17 i 18 stycznia. Bilety na tsw.pl, tu także interaktywna mapa.
08 stycznia 2024
Firma PRO CNC podczas wydarzenia w Targach Kielce zaprezentuje kompleksowe maszyny, które dysponują nawet pięcioma rozwiązaniami. Targi TSW potrwają 17 i 18 stycznia.