Projekt-bez-nazwy-8.png

Szybkie prototypowanie materiałów metalowych - arcyciekawe seminarium podczas Przemysłowej Wiosny

02 lutego 2024
Tegoroczna Przemysłowa Wiosna obfituje w niezwykle ciekawe, merytoryczne spotkania. Jedno z nich przygotuje Łukasiewicz - Górnośląski Instytut Technologiczny.

"Szybkie prototypowanie elementów konstrukcyjnych", "Technologie przyrostowe – rozwój i zastosowanie nowoczesnych urządzeń w przemyśle" to tylko dwa z wielu tematów jakie zaprezentują podczas seminarium naukowcy reprezentujący Łukasiewicz - Górnośląski Instytut Technologiczny. 

Od 1 stycznia 2023 roku Łukasiewicz – GIT kontynuuje działalność trzech instytutów, tworząc interdyscyplinarną jednostkę naukowo-badawczą. Nastąpiło to po połączeniu się Łukasiewicz – Instytutu Metalurgii Żelaza (na rynku od 1945 roku), Łukasiewicz – Instytutu Spawalnictwa (na rynku od 1945 roku) oraz Łukasiewicz – Instytutu Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL (na rynku od 1948 roku). Wiedza przedstawiana podczas seminarium będzie zatem kompletna i niezwykle ciekawa.

 

Polecane aktualności
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
21 marca 2024
Popołudnie drugiego dnia Przemysłowej Wiosny, upłynęło pod znakiem nagród dla najnowocześniejszych produktów i rozwiązań, w ramach przemysłowych wydarzeń targowych.
20 marca 2024
Przemysłowa Wiosna to okazja do wzięcia udziału w konferencji poświęconej najnowszym rozwiązaniom technologicznym w obróbce stali, które mają zasadniczy wpływ na poprawę jakości oraz efektywności pracy w polskich zakładach produkcyjnych. Targi potrwają do piątku, 22 marca.
20 marca 2024
Profesor Politechniki Świętokrzyskiej, rektor kierujący uczelnią przez dwie kadencje w latach 2008-2016, podczas Przemysłowej Wiosny zaprezentował swoją nową publikację. To kompendium poświęcone tematyce metrologii i analizie powierzchni, które powstało dzięki kilkudziesięcioletniemu doświadczeniu w przemyśle oraz dokonaniom badawczym i naukowym autora.
19 marca 2024
W trakcie seminarium poruszane są tematy związane z nowoczesnymi technologiami przemysłu, robotyzacją i automatyzacją produkcji. Inauguracyjne wystąpienie poświęcone było natomiast działaniom dotyczącym ESG.
19 marca 2024
- Nowym podejściem w wytwarzaniu produktów jest zastosowanie druku 3D. Może on być wykonywany przy użyciu urządzeń dedykowanych, które są prezentowane na targach STOM, jak również przy pomocy urządzeń stosowanych w procesach spawalniczych – wyjaśniał Marek  Węglowski rozpoczynając seminarium. Wydarzenie zorganizował Górnośląski Instytut Technologiczny, który jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz.
19 marca 2024
Niemal 600 wystawców, współwystawców i firm reprezentowanych z 21 krajów, dodatkowa hala tymczasowa, powierzchnia wystawiennicza większa o 10% od poprzedniej edycji – przemysłowy cykl Targów Kielce w 2024 roku zapowiada się rekordowo.
18 marca 2024
Ciekawa ekspozycja, bogaty program "speech areny" - tymczasowa hal I to miejsce, które trzeba odwiedzić podczas tegorocznej Przemysłowej Wiosny.