20210923-114618.jpg

Szczypiorniści Azotów-Puławy w Targach Kielce

23 września 2021
Fani piłki ręcznej mieli okazję spotkać się z gwiazdami klubu Azoty-Puławy podczas tegoroczny edycji Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Na stoisku Grupy Azoty zagościli Michał Jurecki – rozgrywający i kapitan drużyny, związany wcześniej z Vive Targi Kielce, Wojciech Borucki – bramkarz i Dawid Fedeńczak – prawoskrzydłowy oraz wschodząca gwiazda klubu.

Sportowcy nie bali się odpowiadać nawet na najtrudniejsze pytania gości, np. traktujące o blaskach i cieniach ich zawodu. „Najgorszym aspektem piłki ręcznej są kontuzje, o które bardzo łatwo w tym sporcie. Zwłaszcza, że potrafią one przekreślić twoją karierę, ale z drugiej strony oszczędzanie się nie jest opcją” przyznał Wojtek Borucki. „Trzeba przede wszystkim pamiętać, że kariera sportowa to nie jest łatwa praca. Wymaga wielu wyrzeczeń i ogromu determinacji” dodał Michał Jurecki.

Chłopaki z Azoty-Puławy mieli też dobre wieści dla osób, które marzą o karierze, ale fizycznie odbiegają od atletycznych standardów. „Piłka ręczna jest bardzo wybaczającym sportem pod tym względem. Zdarzają się szczypiorniści bardzo niscy, np. mający nie więcej niż metr siedemdziesiąt, którzy bardzo dobrze radzą sobie na boisku” mówił Michał Jurecki. „Nawet nieco szersi panowie mogą sobie poradzić, choćby na bramce, szybkość nadrabiając powierzchnią ciała” żartował Wojtek Borucki. Dawid Fedeńczak zaznaczył przy tym, że warto spróbować swoich sił, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy nie drzemie w kimś talent do piłki.

Podczas spotkania można było dowiedzieć się też nieco o życiu prywatnym trójki szczypiornistów. Michał Jurecki jako swoje drugie, po piłce, największe hobby podaje wędkarstwo. Ostatnio spróbował nawet jego ekstremalnej, survivalowej wersji, polegającej na wybraniu się na kilka dni w niedostępne, odludne miejsce. Z kolei Wojciech Borucki przyznał, że najbardziej pasjonuje go film, a kiedyś myślał nawet o rozpoczęciu nauki w sławnej łódzkiej szkole filmowej. Jako ulubiony film podał „Insterstellar” Christophera Nolana. Dawid Fedeńczak zaskoczył jednak wszystkich, także kolegów, wyznaniem, że kiedyś trenował taniec towarzyski. „Ten temat na pewno wróci w klubowej szatni i to nie raz” zaśmiał się Michał Jurecki, zaraz po usłyszeniu tej ciekawostki.

Wszyscy zaznaczyli jednak, że ich największą pasją był i wciąż pozostaje piłka ręczna i nie wyobrażają sobie innej kariery.

Polecane aktualności
22 września 2021
Co roku na stoisku Grupy Azoty goszczą gwiazdy wielu dyscyplin sportowych. Drugiego dnia Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Targach Kielce był to Marcin Lewandowski – lekkoatleta, specjalizujący się w biegach średnich, zdobywca brązowego medalu na Mistrzostwach Świata Doha 2019 na dystansie 1500 metrów.
22 września 2021
Tradycyjnie w pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy wieczór upłynął pod znakiem nagród.
21 września 2021
Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu zorganizował bezpłatną konferencję, podczas której eksperci skupili się na tworzywach sztucznych i innowacjach służących zamknięciu obiegu surowców. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a widzowie mogli wziąć udział w spotkaniu zarówno w formie tradycyjnej, jak i on-line.
21 września 2021
Tradycyjnie na stoisku Grupy Azoty podczas Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL można spotkać cenionych sportowców. W pierwszym dniu wydarzenia byli to siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.
21 września 2021
Konferencją prasową dotyczącą kondycji branży tworzyw sztucznych w pandemii otwarta została tegoroczna, jubileuszowa, 25. Edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Grumy PLASTPOL w Targach Kielce.
21 września 2021
Rozpoczęły się Targi PLASTPOL w Targach Kielce - najważniejsze wydarzenie branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Polsce.
17 września 2021
Grupa Azoty, która pojawi się na tegorocznych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2021, od zawsze wspierała sport. Także tym razem, oprócz bogatej oferty, na stoisku Grupy Azoty zagoszczą polskie gwiazdy sportu.
15 września 2021
Jak co roku, także podczas Targów PLASTPOL 2021 odbędzie się konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie PlasticsEurope Polska, zajmujące się analizą produkcji, zapotrzebowania oraz odzysku tworzyw sztucznych w Europie.