WK040165-lewandovsky.jpg

Gwiazdy sportu odwiedzą PLASTPOL 2021

17 września 2021
Grupa Azoty, która pojawi się na tegorocznych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2021, od zawsze wspierała sport. Także tym razem, oprócz bogatej oferty, na stoisku Grupy Azoty zagoszczą polskie gwiazdy sportu.

Pierwszego dnia na stoisku Grupy Azoty pojawią się Adrian Staszewski i Wojciech Żaliński z Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Drugiego dnia na przy okazji Targów PLASTPOL na Targach Kielce zagości Marcin Lewandowski – polski lekkoatleta, zdobywca brązowego medalu na Mistrzostwach Świata Doha 2019 i złotego medalu na Mistrzostwach Europy Barcelona 2010.

Spotkania odbędą się 21 i 22 września, podczas trwania Targów PLASTPOL. Sportowy opowiedzą o swoich zmaganiach sportowych i podzielą się kilkoma ciekawostkami ze swojego życia. Będzie można także porozmawiać ze sportowcami.

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2021 odbędą się 21-23 września, w Targach Kielce.

Adrian Staszewski - przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, w barwach kędzierzyńskiego klubu od sezonu 2020/2021. Z ZAKSĄ zdobył Puchar Polski, Superpuchar Mistrzów Polski  oraz wygrał siatkarską Ligę Mistrzów.

Adrian jest wychowankiem STS-u Skarżysko-Kamienna, debiut w PlusLidze zanotował w  Kielcach, broniąc barw kolejno Farta/ Efffectora Kielce. Następnie w 2015 roku przeniósł się do belgijskiego VC Euphony Asse – Lennik/ Lindemans Aalst. W barwach belgijskiego klubu Adrian spędził pięć sezonów, w rywalizacji o mistrzostwo kraju trzykrotnie zdobywając brązowy medal (w latach: 2017, 2018, 2019).

Wojciech Żaliński - nowa twarz w barwach Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, doświadczony na pusligowych parkietach przyjmujący do zespołu dołączył przed sezonem 2021/2022.

Podobnie jak Adrian siatkarską karierę rozpoczynał w STS-ie Skarżysko-Kamienna. W zmaganiach PlusLigi regularnie występuje od sezonu 2006/2007, kiedy to zadebiutował w barwach Jadaru Radom. Po latach spędzonych w Radomiu swoich sił próbował w innych klubach ekstraklasy: w Warszawie, Gdańsku czy Olsztynie. To właśnie z Warmii i Mazur Wojtek zdecydował przenieść się do Kędzierzyna-Koźla.

Polecane aktualności
23 września 2021
Fani piłki ręcznej mieli okazję spotkać się z gwiazdami klubu Azoty-Puławy podczas tegoroczny edycji Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Na stoisku Grupy Azoty zagościli Michał Jurecki – rozgrywający i kapitan drużyny, związany wcześniej z Vive Targi Kielce, Wojciech Borucki – bramkarz i Dawid Fedeńczak – prawoskrzydłowy oraz wschodząca gwiazda klubu.
22 września 2021
Co roku na stoisku Grupy Azoty goszczą gwiazdy wielu dyscyplin sportowych. Drugiego dnia Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Targach Kielce był to Marcin Lewandowski – lekkoatleta, specjalizujący się w biegach średnich, zdobywca brązowego medalu na Mistrzostwach Świata Doha 2019 na dystansie 1500 metrów.
22 września 2021
Tradycyjnie w pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy wieczór upłynął pod znakiem nagród.
21 września 2021
Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu zorganizował bezpłatną konferencję, podczas której eksperci skupili się na tworzywach sztucznych i innowacjach służących zamknięciu obiegu surowców. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a widzowie mogli wziąć udział w spotkaniu zarówno w formie tradycyjnej, jak i on-line.
21 września 2021
Tradycyjnie na stoisku Grupy Azoty podczas Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL można spotkać cenionych sportowców. W pierwszym dniu wydarzenia byli to siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.
21 września 2021
Konferencją prasową dotyczącą kondycji branży tworzyw sztucznych w pandemii otwarta została tegoroczna, jubileuszowa, 25. Edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Grumy PLASTPOL w Targach Kielce.
21 września 2021
Rozpoczęły się Targi PLASTPOL w Targach Kielce - najważniejsze wydarzenie branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Polsce.
15 września 2021
Jak co roku, także podczas Targów PLASTPOL 2021 odbędzie się konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie PlasticsEurope Polska, zajmujące się analizą produkcji, zapotrzebowania oraz odzysku tworzyw sztucznych w Europie.