Krzysztof-Sokolowski.jpg
Nowoczesne obrazy sakralne i wnętrza kaplic autorstwa Krzysztofa Sokołowskiego.

Strefa ze współczesną sztuką sakralną i spotkania z wybitnymi artystami na Sacroexpo

05 czerwca 2024
Podczas Sacroexpo, miłośnicy sztuki sakralnej będą mieli wyjątkową okazję zagłębić się w tematykę współczesnej sztuki odwiedzając Strefę Sztuki organizowaną we współpracy z Domem Aukcyjnym Art in House. Tam zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt wyjątkowych prac, w tym obrazy, ikony oraz rzeźby. Podczas targów będzie można spotkać się z Sylwią Perczak, Aleksandrem Grzybkiem i Krzysztofem Sokołowskim.

W trakcie trzydniowych targów Sacroexpo będzie można osobiście spotkać kilku z wybitnych artystów prezentujących swoje dzieła. Każda rozmowa będzie okazją do bliższego zapoznania się z twórczością oraz filozofią artystyczną tych wyjątkowych osób. Każdego dnia będzie można spotkać Sylwię Perczaj, Aleksandra Grzybka oraz Krzysztofa Sokołowskiego.

  • Sylwia Perczak to absolwentka Instytutu Plastyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, jest jedną z prezentowanych artystek. Jej prace, nasycone głębokim zrozumieniem i wrażliwością, stanowią fascynującą syntezę współczesności i tradycji. Malarka nie tylko prezentuje obrazy o tematyce religijnej, ale również ilustruje książki dla dzieci oraz pisze ikony, łącząc w nich duchową głębię z odwołaniami do codziennego życia.
  • Aleksander Grzybek to malarz i rzeźbiarz, którego prace emanują głęboką emocjonalnością i precyzją wykonania. Jego obrazy, wykonane w różnych technikach, oraz drewniane rzeźby aniołów, stanowią niezwykłą ekspresję ludzkiej duchowości i uczuć. Prace Grzybka były prezentowane na wielu wystawach i konkursach, zdobywając uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.
  • Krzysztof Sokołowski to artysta o wielu talentach, pochodzący z Litwy. Jego nowoczesne obrazy sakralne oraz projekty wnętrz kaplic są minimalistyczne, pełne symboli chrześcijaństwa, a jednocześnie dopasowane do wymogów współczesnego świata. Jego dzieła stanowią nie tylko wyraz artystyczny, ale także zaproszenie do pełniejszego doświadczania duchowości poprzez przestrzeń i formę.

Doświadczenie "Strefy Sztuki" na Sacroexpo będzie nie tylko zainspiruje miłośników sztuki sakralnej, ale także będzie stanowić unikalną okazję do poznania twórczych procesów oraz filozofii artystycznej wybitnych twórców.

Drugiego dnia targów, 11 czerwca o godzinie 17. odbędzie się aukcja Sacrum wszystkich z prezentowanych w Strefie Sztuki dzieł. Licytacja odbędzie się bezpośrednio, telefonicznie i poprzez portal onebid.pl

Wstęp na targi jest bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować poprzez stronę: https://www.targikielce.pl/sacroexpo/rejestracja-zwiedzajacych

/MSi/

Polecane aktualności
24 czerwca 2024
Podczas jubileuszowej edycji Wystawy Sacroexpo powstał jeden z odcinków programu "Sól Ziemi" Telewizji Trwam. Poświęcono go szeroko pojętej sztuce sakralnej, a także opowieści o wybranych wystawcach, którzy sztukę tę pielęgnują już od wielu lat. Zachęcamy do obejrzenia materiału.
12 czerwca 2024
Trzeciego dnia targów Sacroexpo odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono prestiżowe nagrody targowe, medale honorowe oraz nagrody Top Design. Spotkanie było pełne emocji, radości i uznania dla tych, którzy wnoszą wyjątkowy wkład w rozwój branży sakralnej.
12 czerwca 2024
Siostry Zofia Sadło i Iwona Paluch oraz księża Michał Paśnik i Bartosz Prusiewicz zostali laureatami w konkursie wiedzy, przygotowanym przez franciszkanskie biuro Patron Travel. Zwycięzcy pojadą na pięciodniową wycieczkę do Rzymu, Neapolu i Pompejów.
12 czerwca 2024
Pełne emocjonalnych i duchowych wyznań było spotkanie z Krzysztofem Sokołowskim, uznanym artystą zajmującym się współczesną sztuką sakralną. Podczas wystawy SacroExpo w Targach Kielce rozmowę prowadziła Julia Maciejewska z ART In House.
12 czerwca 2024
Podczas tegorocznych targów Sacroexpo, odbyła się sesja skierowana do administratorów i zarządców obiektów sakralnych „Jak ustrzec się pożarów i innych zdarzeń – bezpieczeństwo przeciwpożarowe i nie tylko”. Celem spotkania była edukacja i wymianę doświadczeń w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych i innych aspektów bezpieczeństwa w miejscach sakralnych.
11 czerwca 2024
Podczas 25. Międzynarodowej Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów, artysta i plastyk, urodzony w Białymstoku, podzielił się z gośćmi wydarzenia historią o początkach swojej twórczości. Podczas autorskiego opowiedział także o swoich dokonaniach artystycznych oraz o tym, jak wygląda jego warsztat, oraz skąd czerpie inspiracje.
11 czerwca 2024
Tegoroczna edycja targów Sacroexpo owocuje w wiele spotkań z autorami książek i publikacji. Jednym z nich było wyjątkowa rozmowa z księdzem Witoldem Kaweckim, autorem książki "Podróże po Włoszech z Artemizją Gentileschi". Książka ta jest nie tylko przewodnikiem po malowniczych zakątkach Włoch, ale również opowieścią o życiu i twórczości jednej z najbardziej znaczących, ale nieznanych artystek baroku.
11 czerwca 2024
Wyjątkowe spotkanie branży sakralnej jest okazją do poznania najnowszych trendów, technologii oraz twórczości związanej z kościołem i szeroko pojętą kulturą religijną. Drugi dzień targów obfituje w interesujące wydarzenia i spotkania, które z pewnością przyciągną uwagę zarówno osób konsekrowanych, jak i wszystkich zainteresowanych tematyką sakralną. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.