Projekt-bez-nazwy-6.png

STOM-TOOL 2024: Poznaj ofertę FABA METAL

25 stycznia 2024
Niecałe dwa miesiące przed rozpoczęciem Przemysłowej Wiosny, lista wystawców oraz oferta, jaką przywiozą do Kielc wyglądają imponująco. Poznaj kolejną firmę, która zaprezentuje się w kieleckim ośrodku od 19 d 22 marca.

FABA METAL jest czołowym producentem standardowych oraz specjalnych narzędzi skrawających. W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie narzędzia skrawające stanowią kluczowy element postępu w przemyśle. Nowoczesne technologie w tej dziedzinie nie tylko zwiększają wydajność, ale także poprawiają precyzję i bezpieczeństwo procesów produkcyjnych. Od 2008 roku FABA METAL intensywnie powiększa asortyment oferowanych narzędzi, co zyskuje duże uznanie w różnych gałęziach  przemysłu. Na  etapie projektowania narzędzi, wykwalifikowana kadra konstruktorów jest w stanie odpowiednio dopasować geometrię do wymaganego materiału obrabianego oraz warunków technologicznych. Szczególny nacisk na jakość wykonywanych narzędzi przekłada się na zwiększenie wydajności, trwałości, obniżając jednocześnie koszty produkcji, które obecnie stają się głównym punktem strategicznym wielu przedsiębiorstw. Flagowymi produktami firmy FABA METAL są monolityczne frezy węglikowe od obróbki zgrubnej do wykańczającej. Dzięki swojej wytrzymałości i odporności na zużycie, umożliwiają skrawanie materiałów o dużej twardości, co jest kluczowe w przemyśle lotniczym czy motoryzacyjnym. Nowości które zostały wprowadzone to kompleksowa oferta frezów do obróbki aluminium z powłoką, umożliwiającą  znacznie zwiększenie trwałości narzędzi na powstawanie narostu.

FABAMETAL-2.jpg [1.02 MB]

Kolejną nową pozycją na którą FABA METAL położyła nacisk są frezy do obróbki profilowej stali, stali hartowanej oraz aluminium. Są to frezy z rodziny TMB - frez baryłkowy. Geometria w tym przypadku musiała zostać opracowana od podstaw w celu zwiększenia wydajności podczas pracy narzędzi z wykorzystaniem wysokich parametrów obróbczych  oraz dużych naddatków materiałowych. Znacznie większy promień freza w porównaniu do freza kulistego pozwala na redukcję ilości przejść, co skraca czas obróbki.

FABAMETAL-22.jpg [84.49 KB]

Wiertła węglikowe również znajdują się w ofercie firmy. Oprócz typowych rozwiązań wierteł 3xD, 5xD oraz 8xD dla stali oraz metali nieżelaznych FABA specjalizuje się w wykonywaniu specjalistycznych konstrukcji wierteł fazujących, stopniowych oraz profilowych pod wymogi określonego projektu.

Znakomicie wyposażony park maszynowy jest obecnie w szybkim tempie wyprodukować oraz dostarczyć wymagane narzędzia. W połowie roku 2023 został uruchomiony w pełni zautomatyzowany, zintegrowany, bezobsługowy  system AIMS-( ANCA Integrated Manufacturing System). FABA jest pierwszą firmą na świecie, która wdrożyła tego typu rozwiązanie.  Zaawansowany system jest pionierskim, bardzo innowacyjnym system produkcyjnym. Tworzy przyszłość optymalizacji nowoczesnej technologii narzędzi skrawających i zapewnia kompleksowe rozwiązania dla wszelkich wyzwań związanych z wytwarzaniem narzędzi. Zmierzając w tym kierunku, produkcja narzędzi monolitycznych frezów wierteł, rozwiertaków  odbywa się za pośrednictwem systemu AIMS. Wdrożona Innowacja pozwala na szybszą i bardziej precyzyjną produkcję. System wpływa na wzrost produktywności i powtarzalność wytwarzanych narzędzi, zachowując płynny proces produkcyjny. Produkcja odbywa się w sposób seryjny, pozwalający na pracę przez 7 dni w tygodniu w systemie trzy zmianowym. Proces produkcji jest maksymalnie zautomatyzowany, od przenoszenia narzędzi między operacjami za pomocą robota do w pełni zautomatyzowanego pomiaru narzędzi i kompensacji  procesu oraz zarządzanie danymi. AIMS zapewnia usprawnioną produkcję, z połączonymi procesami produkcji narzędzi zintegrowanymi z systemami informatycznymi, które przenoszą produkcję narzędzi na wyższy poziom. Służy zwiększeniu wydajności produkcji, co przekłada się na redukcję  kosztów produkcji, przy zachowaniu najwyższej jakości wyrobów.  Firma FABA, stawia na jakość i precyzję wykonania swoich wyrobów. Wykorzystuje  nowoczesne urządzenia  pomiarowe m.in elektroniczne i laserowe do uzyskania najwyższej klasy produktu.  To pozwala na uzyskanie trwałych i estetycznych produktów, które spełniają wymagania klientów. Należy też zaznaczyć, że firma dostosowuje się  do indywidualnych potrzeb klienta, tworząc skomplikowane i niestandardowe wyroby. Wytwarzanie  produktu, bierze swój początek w biurze konstrukcyjnym. Projekt, produkcja, sprzedaż, dostawa,  serwis i  fachowe doradztwo to podstawowa dewiza firmy FABA.  Specjaliści w branży metalowej są  otwarci na każde zapytania klienta.

Szczególna wymiana myśli technicznej ma miejsce podczas targów branżowych. Zapraszamy już w marcu 2024 roku do odwiedzenia naszego stoiska firmy na targach  w Kielcach – STOM-TOOL hala A,  stoisko – A- 40  . Również jest to wyjątkowa okazja do zacieśnienia dobrych relacji z Klientami oraz zaprezentowania wielu nowości.

AIMS-FABA.jpg [306.44 KB]

Warto rozważyć te czynniki przy wyborze firmy, partnera handlowego, z którym planujemy dalszą współpracę. Nowoczesne firmy tego typu jak FABA S.A. często oferują lepsze i bardziej zaawansowane rozwiązania, a równocześnie dbają o indywidualne podejście do klienta w sposób odpowiedzialny i zgodny z szeroko rozumianymi wartościami. Jesteśmy partnerem, który rokuje długoterminową współpracę, oferując w zamian dogodne rozwiązania dla obu stron. Zapraszamy wszystkich naszych Klientów do zapoznania się z ofertą firmy FABA na stronach www.fabametal.pl oraz na facebooku.

Polecane aktualności
21 marca 2024
Popołudnie drugiego dnia Przemysłowej Wiosny, upłynęło pod znakiem nagród dla najnowocześniejszych produktów i rozwiązań, w ramach przemysłowych wydarzeń targowych.
20 marca 2024
Przemysłowa Wiosna to okazja do wzięcia udziału w konferencji poświęconej najnowszym rozwiązaniom technologicznym w obróbce stali, które mają zasadniczy wpływ na poprawę jakości oraz efektywności pracy w polskich zakładach produkcyjnych. Targi potrwają do piątku, 22 marca.
20 marca 2024
Profesor Politechniki Świętokrzyskiej, rektor kierujący uczelnią przez dwie kadencje w latach 2008-2016, podczas Przemysłowej Wiosny zaprezentował swoją nową publikację. To kompendium poświęcone tematyce metrologii i analizie powierzchni, które powstało dzięki kilkudziesięcioletniemu doświadczeniu w przemyśle oraz dokonaniom badawczym i naukowym autora.
19 marca 2024
W trakcie seminarium poruszane są tematy związane z nowoczesnymi technologiami przemysłu, robotyzacją i automatyzacją produkcji. Inauguracyjne wystąpienie poświęcone było natomiast działaniom dotyczącym ESG.
19 marca 2024
- Nowym podejściem w wytwarzaniu produktów jest zastosowanie druku 3D. Może on być wykonywany przy użyciu urządzeń dedykowanych, które są prezentowane na targach STOM, jak również przy pomocy urządzeń stosowanych w procesach spawalniczych – wyjaśniał Marek  Węglowski rozpoczynając seminarium. Wydarzenie zorganizował Górnośląski Instytut Technologiczny, który jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz.
19 marca 2024
Niemal 600 wystawców, współwystawców i firm reprezentowanych z 21 krajów, dodatkowa hala tymczasowa, powierzchnia wystawiennicza większa o 10% od poprzedniej edycji – przemysłowy cykl Targów Kielce w 2024 roku zapowiada się rekordowo.
18 marca 2024
Ciekawa ekspozycja, bogaty program "speech areny" - tymczasowa hal I to miejsce, które trzeba odwiedzić podczas tegorocznej Przemysłowej Wiosny.
14 marca 2024
Od środy 13 marca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich, Wystawowej i Malików w Kielcach. Drogowcy rozpoczęli kompleksową przebudowę tego miejsca, dotychczasowe skrzyżowanie zastąpi rondo turbinowe.