GARO-LOGO-red.jpg

Stacje ładowania od Grupy Garo na targach Enex

01 grudnia 2021
Międzynarodowa firma działająca od lat 40 XX wieku zaprezentuje się na targach Enex. Grupa Garo zajmuje się produkcją stacji do ładowania samochodów elektrycznych i osprzętu elektroinstalacyjnego oraz dystrybucją wybranych produktów na rynku polskim.

Na polskim rynku wystawca targów Enex działa od 1996 roku. Firma posiada oddziały w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Irlandii i w Polsce. Od marca 2016 roku Grupa Garo jest też notowana na Sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. 

Grupa Garo jest w fazie dynamicznego rozwoju, a rozbudowa zakładu produkcyjnego w prawobrzeżnej części Szczecina w 2017r. i dalsze plany rozwoju firmy sprawiają, że już niedługo stanie się jednym z większych zakładów produkcyjnych w regionie.

GARO Polska jest wyłącznym producentem naściennych stacji ładowania typu Wallbox dla całej Grupy GARO. Dynamikę rozwoju najlepiej ilustrują w liczby: od momentu rozpoczęcia produkcji stacji wallbox – czyli od 2013r. – do października 2020r. wyprodukowano ponad 50.000 egzemplarzy. W ciągu ostatnich 12 miesięcy – kolejne 45.000.

Kilka faktów o Grupie Garo:

  • Stanowiska pracy wyposażone są w ergonomiczne stoły z regulowaną wysokością blatów. Firma posiada też Smart Bin, czyli system stałego monitorowania i automatycznego zamawiania podzespołów niezbędnych do produkcji, a w najbliższym czasie planuje wdrożyć autorski system powiadamiania magazynu o potrzebach produkcji.
  • Na dachu nowej hali zamontowano 70kWp on-gridową (przyłączoną do sieci elektroenergetycznej) instalację fotowoltaiczną, składającą się z 276 modułów polikrystalicznych. Po rozruchu produkcji Garo planuje całość wytworzonej energii zużywać na własne potrzeby. Pozyskiwanie energii elektrycznej z instalacji PV nie generuje dwutlenku węgla, czyli każda MWh wyprodukowana przez GARO Polska oznacza ograniczenie emisji CO2 do atmosfery o ponad 800 kg!
  • Stacje GARO stanowią ponad 60% udział publicznej infrastruktury ładowania AC w Szwecji;
Polecane aktualności
23 maja 2022
Zainteresowanie tegorocznymi targami ENEX przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Statystycznie, impreza przyciągnęła o 20% więcej Wystawców i o 10% więcej Zwiedzających. Powierzchnia wystawiennicza była niemal dwukrotnie większa niż przed pandemią w 2020 roku. O tym jak wyglądała miniona edycja targów, można przeczytać w najnowszym raporcie.
12 kwietnia 2022
Program Mój Prąd to jedna z najbardziej popularnych dotacji na fotowoltaikę. W połowie kwietnia rusza nabór wniosków, który będzie prowadzony w trybie ciągłym do 2023 roku. Budżet programu wynosi 350 mln zł.
24 lutego 2022
Firmy BMZ POLAND, GALMET oraz VIESSMANN wybrały Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX jako miejsce spektakularnych premier.
23 lutego 2022
Pierwszego dnia targów Enex oraz Enex Nowa Energia podczas oficjalnej gali uhonorowano wybranych Wystawców nagrodami, medalami i wyróżnieniami.
23 lutego 2022
Zakończył się pierwszy dzień VI konferencji HEAT not LOST, organizowanej przez. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się podczas XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA w Targach Kielce.
23 lutego 2022
Galą 15-lecia Forum Pomp Ciepła zakończyło się ogólnopolskie spotkanie poświęcone tej tematyce. Poprzedziły ją trzy panele tematyczne, w których nie zabrakło informacji o instalacjach pomp ciepła, fotowoltaice i najnowszych technologiach.
23 lutego 2022
Podczas pierwszego dnia XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia zorganizowano konferencję poświęconą transformacji energetycznej. Organizatorem spotkania był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
23 lutego 2022
Magazyny energii dla prosumenta to temat przewodni spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce organizowanego w ramach XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA.