GARO-LOGO-red.jpg

Stacje ładowania od Grupy Garo na targach Enex

01 grudnia 2021
Międzynarodowa firma działająca od lat 40 XX wieku zaprezentuje się na targach Enex. Grupa Garo zajmuje się produkcją stacji do ładowania samochodów elektrycznych i osprzętu elektroinstalacyjnego oraz dystrybucją wybranych produktów na rynku polskim.

Na polskim rynku wystawca targów Enex działa od 1996 roku. Firma posiada oddziały w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Irlandii i w Polsce. Od marca 2016 roku Grupa Garo jest też notowana na Sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. 

Grupa Garo jest w fazie dynamicznego rozwoju, a rozbudowa zakładu produkcyjnego w prawobrzeżnej części Szczecina w 2017r. i dalsze plany rozwoju firmy sprawiają, że już niedługo stanie się jednym z większych zakładów produkcyjnych w regionie.

GARO Polska jest wyłącznym producentem naściennych stacji ładowania typu Wallbox dla całej Grupy GARO. Dynamikę rozwoju najlepiej ilustrują w liczby: od momentu rozpoczęcia produkcji stacji wallbox – czyli od 2013r. – do października 2020r. wyprodukowano ponad 50.000 egzemplarzy. W ciągu ostatnich 12 miesięcy – kolejne 45.000.

Kilka faktów o Grupie Garo:

  • Stanowiska pracy wyposażone są w ergonomiczne stoły z regulowaną wysokością blatów. Firma posiada też Smart Bin, czyli system stałego monitorowania i automatycznego zamawiania podzespołów niezbędnych do produkcji, a w najbliższym czasie planuje wdrożyć autorski system powiadamiania magazynu o potrzebach produkcji.
  • Na dachu nowej hali zamontowano 70kWp on-gridową (przyłączoną do sieci elektroenergetycznej) instalację fotowoltaiczną, składającą się z 276 modułów polikrystalicznych. Po rozruchu produkcji Garo planuje całość wytworzonej energii zużywać na własne potrzeby. Pozyskiwanie energii elektrycznej z instalacji PV nie generuje dwutlenku węgla, czyli każda MWh wyprodukowana przez GARO Polska oznacza ograniczenie emisji CO2 do atmosfery o ponad 800 kg!
  • Stacje GARO stanowią ponad 60% udział publicznej infrastruktury ładowania AC w Szwecji;
Polecane aktualności
17 stycznia 2022
Firma z 30 letnim doświadczeniem w przetwórstwie stali na potrzeby budownictwa zadeklarowała swoją obecność podczas tegorocznych targów odnawialnych źródeł energii – ENEX.
17 stycznia 2022
Od 22 listopada 2021 roku, oprócz osób fizycznych, o dofinansowanie zakupu „elektryków” mogą ubiegać się także m.in.: firmy, jednostki sektora finansów publicznych, instytuty badawcze oraz stowarzyszenia i fundacje. Zagadnienia dot. elektromobilności i ochrony środowiska poruszane są również podczas targów ENEX.
13 stycznia 2022
Niezbędne elementy do montażu instalacji na dachu lub gruncie: panele PV, inwertery, konstrukcje do montażu oraz akcesoria elektryczne – to część oferty AS Energy, z którą będzie można zapoznać się już w lutym, w Targach Kielce podczas targów ENEX.
05 stycznia 2022
Przedsiębiorstwo o międzynarodowym charakterze z ponad 20-letnią tradycją pojawi się już w lutym w Targach Kielce podczas targów ENEX. Celem firmy BYD jest m.in. wykorzystywanie innowacji technologicznych do poprawy jakości życia ludzi.
03 stycznia 2022
Swoją obecność podczas targów ENEX zadeklarowała firma Viessmann, posiadająca nowoczesne systemy grzewcze na wszystkie nośniki energii i dla wszystkich rodzajów obiektów. Zapraszamy na stoisko przedsiębiorstwa już od 23 do 24 lutego 2022 roku, do Targów Kielce.
03 stycznia 2022
Największy w Polsce producent zaawansowanych technologicznie rozwiązań grzewczych do domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, obiektów przemysłowych i usługowych Wystawcą targów ENEX.
27 grudnia 2021
Do grona Wystawców kolejnej edycji targów ENEX dołączyła firma Corab – europejski lider w produkcji konstrukcji fotowoltaicznych oraz dystrybutor produktów renomowanych marek z branży PV. Produkty i konstrukcje firmy znajdują zastosowanie w budynkach mieszkalnych, obiektach komercyjnych, a także farmach fotowoltaicznych i na terenach rolniczych.
17 grudnia 2021
Kompleksowa oferta, światowe marki, najnowsze technologie oraz wsparcie handlowe i techniczne – to główne założenia działalności hurtowni fotowoltaicznej SUNPROFI - Wystawcy Targów ENEX 2022. Jeden z autorskich produktów firmy otrzymał wyróżnienie podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia.