w-maskach.jpg

Spotkanie organizatorów targów Necroexpo w Kielcach.

01 marca 2021
Targi Necroexpo to jedno z najważniejszych wydarzeń branży funeralnej. Od lat współtworzą je Targi Kielce oraz Stowarzyszenie Polska Izba Pogrzebowa. Przedstawiciele instytucji spotkali się w kieleckim ośrodku wystawienniczym.

Organizacja najbliższych targów Necroexpo zdominowała spotkanie, które odbyło się 25 lutego w Targach Kielce. Wzięli w nim udział przedstawiciele Stowarzyszenia Polska Izba Pogrzebowa: Prezes Izby Zbigniew Baran oraz Vice Prezesi Bronisław Stompor oraz Piotr Banaczyk. Targi Kielce reprezentowali zaś Prezes Zarządu Andrzej Mochoń, Dyrektor Wydziału Targów Kamil Perz, Manager Targów Marcin Musiał oraz Zastępca Managera Targów Marcin Paszkowski.

- Od lat targi Necroexpo  były idealnym miejscem do prezentacji produktów, ale także spotkań. Atmosfera targów była niesamowita i to właśnie tego najbardziej nam dziś brakuje – powiedział po spotkaniu Prezes Stowarzyszenia Polska Izba Branży Pogrzebowej.

Podczas spotkania przeanalizowano deklarację udziału w tegorocznej edycji targów krajowych i zagranicznych wystawców. Jak podkreśla wielu z nich, potrzeba tradycyjnych spotkań jest bardzo duża. Wystawcy zdają sobie sprawę z obostrzeń i deklarują zachowanie reżimu sanitarnego. Wiedzą także, jakie zabezpieczenia higieniczne przygotowali pracownicy Targów Kielce.

Jak deklaruje Prezes Izby Zbigniew Baran, wystawcy planują także udział w targach Necroexpo ponieważ mają wiele nowości do zaprezentowania. Ważny jest również aspekt podzielenia się swoimi doświadczeniami  i spostrzeżeniami w ostatnim roku pracy, który nie był łatwy dla branży.


Podsumowaniem spotkania była deklaracja o dalszej współpracy i idea budowania targów dla całej branży pogrzebowej.

(MBr)

Polecane aktualności
17 sierpnia 2022
Przedstawiciele targów funeralnych NECROEXPO gościli podczas ostatnich targów pogrzebowych Tanexpo w Bolonii. Podczas trzech dni stoisko NECROEXPO odwiedzane było przez zainteresowanych z całej Europy.
05 czerwca 2022
Wspaniałe stoiska, innowacyjne produkty i fantastyczni ludzie - tak w krótkich słowach można opisać tegoroczne targi pogrzebowe NECROEXPO w Targach Kielce. Kulminacją tegorocznej edycji była gala, podczas której rozdane zostały nagrody za najlepszy produkt i stoisko. Przekazane zostały także podkowy Targów Kielce dla firm obchodzących w tym roku jubileusz swojej działalności.
04 czerwca 2022
Wizję cmentarzy wpisanych w krajobraz i realizujących politykę zrównoważonego rozwoju roztoczyła doktor inżynier Anna Długozima z Instytutu Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego podczas prelekcji na targach NECROEXPO w Kielcach.
04 czerwca 2022
Wszyscy jesteśmy młodzi, zdrowi i nie musimy myśleć o śmierci, a zwłaszcza o własnym pogrzebie. A może jednak powinniśmy? Odpowiedź na to pytanie gwarantowało spotkanie z Małgorzatą Węglarz, autorką książki "Wszystko co powinieneś wiedzieć zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej".
04 czerwca 2022
Agnieszka Beczek, na co dzień pracuje w warszawskim zakładzie pogrzebowym, na Instagramie znana jest jednak jako Pani z domu pogrzebowego. Jej konto każdego dnia odwiedzają dziesiątki tysięcy osób, szukając dobrej rady i wsparcia, ale przede wszystkim dawki informacji z branży pogrzebowej.
04 czerwca 2022
Bardzo duże zainteresowanie zgromadziło szkolenie „Zimne zwłoki przemienione w czyste piękno na wieki”, które prowadził Jacek Szymański z Działu Szkoleń Funeralnych Pathomed podczas targów NECROEXPO w Kielcach. Celem działań takich  jak wykonywanie makijażu jest pozytywy widok zmarłej osoby w czasie ostatniego pożegnania.
04 czerwca 2022
Zakład pogrzebowy także może być modny - przekonuje firma Carmen, specjalizująca się w strojach dla pracowników firm funeralnych. Podczas Targów NECROEXPO w Targach Kielce przedstawili najnowszą kolekcję 2022 oraz pokazali jak kształtują się obecne trendy w branży.
03 czerwca 2022
Pod takim tytułem odbyło się kolejne spotkanie i prezentacja, którego autorem był dyrektor Instytutu Branży Pogrzebowej i Cmentarnej Dariusz Dutkiewicz.