saco24-wydarzenia-kawecki-aktualnosc.png
Ks. prof. Witold Kawecki gościem na targach Sacroexpo.

Spotkanie autorskie z ks. prof. Witoldem Kaweckim drugiego dnia targów Sacroexpo

31 maja 2024
Wszystkich czytelników i miłośników podróży zapraszamy na spotkanie z twórcą fascynujących książek podróżniczych po Włoszech - ks. prof. Witoldem Kaweckim. To wspaniała okazja do spotkania z autorem, zadawania pytań i nabycia książek ze specjalną dedykacją. Już we wtorek, 11 czerwca o godzinie 11.

Ksiądz profesor Witold Kawecki ponownie zaprasza swoich czytelników do słonecznej Italii. Tym razem przybliży osiągnięcia kobiet tworzących piękno, ze szczególnym uwzględnieniem Artemizji Gentileschi. Jej życie i dzieła w pewnym sensie odzwierciedlają współczesne Włochy. Artemizja, urodzona w Rzymie – mieście o starożytnych tradycjach i chrześcijańskich fundamentach – artystycznie rozwijała się w Toskanii, kolebce renesansu i centrum sztuki, zwłaszcza we Florencji. Poznając perypetie życia Artemizji, można trafić do urzekających zakątków Italii, w których utalentowana malarka przebywała.

Ks. prof. Witold Kawecki to wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, specjalizujący się w teologii kultury. Jest profesorem i kaznodzieją, kierownikiem Katedry Dialogu Wiary z Kulturą UKSW, pisarzem i człowiekiem mediów, dziennikarzem i kulturoznawcą, autorem ponad 30 książek. Współpracuje z Polskim Radiem i TVP oraz innymi środkami społecznego przekazu. Nagrodzony Feniksem Specjalnym 2024 za innowacyjne podejście do popularyzacji tematów religijnych. Wiceprowincjał Zgromadzenia Redemptorystów, prowincjalny duszpasterz powołań, duszpasterz akademicki. Rekolekcjonista i misjonarz w Polsce, USA, Włoszech, Szwajcarii, Niemczech, Danii, Białorusi i Ukrainie.


Z miłośnikami czytelnictwa i podróży autor spotka się podczas targów Sacroexpo już we wtorek 11 czerwca o godzinie 11. Będzie to doskonała okazja do osobistego poznania autora oraz zadawania pytań. Chętni będą mogli na stoisku Wydawnictwa Jedność nabyć książki ze specjalną dedykacją księdza profesora Witolda Kaweckiego.

Wstęp na targi jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na stronie: https://www.targikielce.pl/sacroexpo/rejestracja-zwiedzajacych

/MSi/

Polecane aktualności
24 czerwca 2024
Podczas jubileuszowej edycji Wystawy Sacroexpo powstał jeden z odcinków programu "Sól Ziemi" Telewizji Trwam. Poświęcono go szeroko pojętej sztuce sakralnej, a także opowieści o wybranych wystawcach, którzy sztukę tę pielęgnują już od wielu lat. Zachęcamy do obejrzenia materiału.
12 czerwca 2024
Trzeciego dnia targów Sacroexpo odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono prestiżowe nagrody targowe, medale honorowe oraz nagrody Top Design. Spotkanie było pełne emocji, radości i uznania dla tych, którzy wnoszą wyjątkowy wkład w rozwój branży sakralnej.
12 czerwca 2024
Siostry Zofia Sadło i Iwona Paluch oraz księża Michał Paśnik i Bartosz Prusiewicz zostali laureatami w konkursie wiedzy, przygotowanym przez franciszkanskie biuro Patron Travel. Zwycięzcy pojadą na pięciodniową wycieczkę do Rzymu, Neapolu i Pompejów.
12 czerwca 2024
Pełne emocjonalnych i duchowych wyznań było spotkanie z Krzysztofem Sokołowskim, uznanym artystą zajmującym się współczesną sztuką sakralną. Podczas wystawy SacroExpo w Targach Kielce rozmowę prowadziła Julia Maciejewska z ART In House.
12 czerwca 2024
Podczas tegorocznych targów Sacroexpo, odbyła się sesja skierowana do administratorów i zarządców obiektów sakralnych „Jak ustrzec się pożarów i innych zdarzeń – bezpieczeństwo przeciwpożarowe i nie tylko”. Celem spotkania była edukacja i wymianę doświadczeń w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych i innych aspektów bezpieczeństwa w miejscach sakralnych.
11 czerwca 2024
Podczas 25. Międzynarodowej Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów, artysta i plastyk, urodzony w Białymstoku, podzielił się z gośćmi wydarzenia historią o początkach swojej twórczości. Podczas autorskiego opowiedział także o swoich dokonaniach artystycznych oraz o tym, jak wygląda jego warsztat, oraz skąd czerpie inspiracje.
11 czerwca 2024
Tegoroczna edycja targów Sacroexpo owocuje w wiele spotkań z autorami książek i publikacji. Jednym z nich było wyjątkowa rozmowa z księdzem Witoldem Kaweckim, autorem książki "Podróże po Włoszech z Artemizją Gentileschi". Książka ta jest nie tylko przewodnikiem po malowniczych zakątkach Włoch, ale również opowieścią o życiu i twórczości jednej z najbardziej znaczących, ale nieznanych artystek baroku.
11 czerwca 2024
Wyjątkowe spotkanie branży sakralnej jest okazją do poznania najnowszych trendów, technologii oraz twórczości związanej z kościołem i szeroko pojętą kulturą religijną. Drugi dzień targów obfituje w interesujące wydarzenia i spotkania, które z pewnością przyciągną uwagę zarówno osób konsekrowanych, jak i wszystkich zainteresowanych tematyką sakralną. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.