AKcja-Katolicka-logo-kwadrat-optimized.jpg
Akcja Katolicka w Polsce

SACROEXPO z patronatem prezesa Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce

03 kwietnia 2026
Akcja Katolicka jest ruchem formacyjnym, który przygotowuje świeckich do aktywnego i świadomego życia w wierze.

Historia stowarzyszenia Akcja Katolicka w Polsce sięga 1930 roku, finalnie odrodziła się w latach 90. XX wieku. Od tego czasu, instytucja zrzesza katolików świeckich i współpracując ściśle z hierarchią kościelną stawia sobie za cel włączanie wartości chrześcijańskich w życie publiczne, społeczne i kulturalne. Jej głównym zadaniem jest formacja dojrzałych chrześcijan oraz apostolstwo, czyli urzeczywistnianie Ewangelii w codzienności. 

Kluczowymi aspektami działalności Stowarzyszenia jest odnowa życia społecznego w duchu Ewangelii oraz obrona wartości chrześcijańskich w życiu publicznym. Cele te realizują się poprzez działalność na terenie parafii (Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej), diecezji (Diecezjalne Instytuty) oraz na szczeblu krajowym (Krajowy Instytut Akcji Katolickiej). Członkowie Akcji Katolickiej koncentrują się na pogłębianiu wiedzy religijnej, moralnej i intelektualnej, by świadomie działać w swoich środowiskach.

Polecane aktualności
23 kwietnia 2026
Wstęp na targi jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej wydarzenia. XXVII edycja Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów potrwa od 15 do 17 czerwca 2026. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy zarówno osoby konsekrowane, jak i świeckie.
22 kwietnia 2026
Od 20 lat częścią targów Sacroexpo jest Medal Per Artem ad Deum, czyli „Przez sztukę do Boga” – wyjątkowe wyróżnienie, które od 2005 roku trafia do artystów, twórców i instytucji, dzięki którym sztuka staje się drogą do duchowości.
20 kwietnia 2026
Firma Jakóbczak od lat dostarcza wysokiej jakości produkty o tematyce religijnej. W ofercie znajdziemy różańce, rzeźby, bransoletki, kropielnice, krzyże i wiele innych.
17 kwietnia 2026
Rodzinna firma Ikony Bizantyjskie Robert Grabowski od ponad 25 lat dostarcza wysokiej jakości ikony oraz dewocjonalia, współpracując z renomowanymi greckimi pracowniami. Od lat prezentuje swoją ofertę podczas targów Sacroexpo w Kielcach.
15 kwietnia 2026
Studio Prata, renomowana polska pracownia specjalizująca się w projektowaniu szat liturgicznych, zaprezentuje na SacroExpo swoje najnowsze kolekcje. To połączenie tradycji, kunsztu i nowoczesnych technik haftu, które nadają liturgii wyjątkową oprawę.
23 marca 2026
Konsorcjum.pl od ponad 30 lat organizuje podróże, które mają głębszy sens – łącząc profesjonalizm touroperatora z wrażliwością na potrzeby osób wierzących i konsekrowanych. Ich pielgrzymki to nie tylko wyjazdy do znanych sanktuariów, ale także wyjątkowe trasy – od Medjugorie po Gruzję i Japonię – tworzone z myślą o duchowym doświadczeniu, bezpieczeństwie i autentycznym przeżyciu wspólnoty.
16 marca 2026
Produkcja pieczywa liturgicznego wymaga nie tylko precyzji technologicznej, ale także głębokiego szacunku dla tradycji Kościoła. Firma Charistia od lat łączy te dwa elementy, dostarczając hostie, komunikanty i inne artykuły liturgiczne do parafii oraz dystrybutorów w Polsce i poza jej granicami.
24 lutego 2026
Jego Ekscelencja bp Michał Janocha, biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej i przewodniczący Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Konferencji Episkopatu Polski, objął honorowy patronat nad Wystawą Sacroexpo.