373080694-832353035341912-9143567997134934706-n.jpg
Sacroexpo w centrum wystawienniczym Incheba w Bratysławie

Rozpoczęła się pierwsza edycja Sacroexpo w Słowacji!

13 września 2023
Sacroexpo w Targach Kielce od 24 lat nabiera coraz większego znaczenia w całej Europie. Z roku na rok oferta kieleckich targów dociera do większej liczby wiernych oraz nowych regionów. Jesienią tego roku Targi Kielce są współorganizatorem pierwszego spotkania branży sakralnej w Słowacji. W tym miejscu jest wszystko dla kościoła i parafian.

Na Sacroexpo znalazło się wszystko, czego potrzebuje parafia

- Kilkukrotnie organizowaliśmy targi za granicą m.in. w Kijowie i w Budapeszcie. Targi branży sakralnej Sacroexpo Slovakia w Bratysławie organizujemy we współpracy z tamtejszym ośrodkiem targowym Incheba. Wierzę, że dzięki naszemu doświadczeniu za jakiś czas targi Sacroexpo w Słowacji dorównają tym, odbywającym się w Kielcach – mówi prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń.

Sacroexpo połączyło wystawców ze Słowacji, Czech, Węgier oraz Austrii. Stoiska na słowackim spotkaniu branży sakralnej, wzorem kieleckich targów, oferują wszystko, czego potrzebują kościół i parafie. Wśród wystawców znaleźli się czołowi dostawcy usług i sprzętu do budowy i pielęgnacji obiektów sakralnych, dedykowanych technologii, takich jak nagłośnienie, ogrzewanie czy zabezpieczenie kościołów, organów i innych instrumentów muzycznych.

Rękodzieła na wystawie branży sakralnej

Zgodnie z tradycją na wystawie prezentowane są dzieła artystyczne oraz rękodzieła przeznaczone do wyposażenia i dekoracji wnętrz, ubiorów kościelnych, sztuki sakralnej, m.in.: posągów i figurek, witraży, obrazów, ikon oraz naczyń liturgicznych. Propozycje Sacroexpo uzupełniają oferta pielgrzymek, a także profesjonalne konferencje i debaty.

Przedstawiciele kieleckiego ośrodka wystawienniczego w Słowacji

Na słowackiej edycji Sacroexpo nie mogło zabraknąć stoiska kieleckiego ośrodka wystawienniczego. Reprezentanci Targów Kielce dzielą się swoim doświadczeniem oraz zapraszają na Sacroexpo w Kielcach. Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo w Kielcach jest największym spotkaniem branży kościelnej w Europie Środkowej. Imponująco prezentowała się oferta wystawców poprzedniej 24. edycji targów Sacroexpo, która przyciągnęła Kielc ponad 200 firm z dziesięciu krajów. Następne targi branży sakralnej w Targach Kielce będą odbywać się od 10 do 12 czerwca 2024 roku w Targach Kielce.

/YY/

Polecane aktualności
15 kwietnia 2024
Czterodniowe Targi Wydawców Katolickich zorganizowane od 11 do 14 kwietnia w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich to obowiązkowy punkt w kalendarzu zespołu Wystawy Sacroexpo, Na wydarzeniu obecni są wieloletni Partnerzy Medialni Sacroexpo, w tym m.in. Jedność, Tygodnik Katolicki Niedziela, Wydawnictwo w Drodze czy Homo Dei.
09 kwietnia 2024
Cykl spotkań dla osób młodych pod szyldem Sala Rozpraw, to nowa inicjatywa Akademii Wiara-Kultura-Nauka w Kielcach. Pierwsze spotkanie które odbędzie się już 11 kwietnia o 18:00 w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach poświęcone zostanie doskonałości.
25 marca 2024
Wielka postać literatury, poezji i dziennikarstwa, Ernest Bryll uhonorowany został w 2021 roku nagrodą Per Artem Ad Deum. Artysta podkreślał wtedy ogromne znaczenie kontaktu z Bogiem, który wyrażał w swojej twórczości, w swoich wierszach.
18 marca 2024
Dr hab. prof. UJK, ksiądz Rafał Dudała, twórca Centrum Duszpasterskiego Wesoła54 to wieloletni przyjaciel Wystawy Sacroexpo. O dotychczasowej współpracy z nami i ciekawej propozycji konferencji jaką przygotowuje na tegoroczną edycję targów opowiedział w trakcie krótkiej rozmowy.
15 marca 2024
Abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański został nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi zdecydowali o tym podczas drugiego dnia obrad 397. zebrania plenarnego w czwartek, 14 marca. Duchowny uczestniczył w Wystawie Sacroexpo w Targach Kielce.
06 marca 2024
Targi Sacroexpo od 25. lat gromadzą w kieleckim ośrodku wystawienniczym setki wystawców oraz tysiące zwiedzających z kraju i ze świata. Rokrocznie w trakcie targów organizowane są wystawy sztuki sakralnej oraz ekspozycje poświęcone przedstawieniu przedmiotów liturgicznych i akcesoriów w ujęciu historycznym.
23 lutego 2024
Organizowana od 25. lat Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo przyciąga do Kielc producentów i dystrybutorów produktów sakralnych niemal z całej Europy. Od pierwszej edycji Wystawy Sacroexpo, jej organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby odpowiadać na potrzeby zwiedzających, zapewniając im możliwość zapoznania się z ofertami artystów oraz firm z szerokim asortymentem produktów.
12 lutego 2024
Wyjątkowa działalność Pracowni Rzemiosła Artystycznego ABA Cuprum została doceniona przez Telewizję TRWAM, która przygotowała specjalny odcinek „Wśród ikon” z serii „Sól Ziemi”. To rodzinna firma, która z Sacroexpo związana jest od samego początku istnienia targów.