373080694-832353035341912-9143567997134934706-n.jpg
Sacroexpo w centrum wystawienniczym Incheba w Bratysławie

Rozpoczęła się pierwsza edycja Sacroexpo w Słowacji!

13 września 2023
Sacroexpo w Targach Kielce od 24 lat nabiera coraz większego znaczenia w całej Europie. Z roku na rok oferta kieleckich targów dociera do większej liczby wiernych oraz nowych regionów. Jesienią tego roku Targi Kielce są współorganizatorem pierwszego spotkania branży sakralnej w Słowacji. W tym miejscu jest wszystko dla kościoła i parafian.

Na Sacroexpo znalazło się wszystko, czego potrzebuje parafia

- Kilkukrotnie organizowaliśmy targi za granicą m.in. w Kijowie i w Budapeszcie. Targi branży sakralnej Sacroexpo Slovakia w Bratysławie organizujemy we współpracy z tamtejszym ośrodkiem targowym Incheba. Wierzę, że dzięki naszemu doświadczeniu za jakiś czas targi Sacroexpo w Słowacji dorównają tym, odbywającym się w Kielcach – mówi prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń.

Sacroexpo połączyło wystawców ze Słowacji, Czech, Węgier oraz Austrii. Stoiska na słowackim spotkaniu branży sakralnej, wzorem kieleckich targów, oferują wszystko, czego potrzebują kościół i parafie. Wśród wystawców znaleźli się czołowi dostawcy usług i sprzętu do budowy i pielęgnacji obiektów sakralnych, dedykowanych technologii, takich jak nagłośnienie, ogrzewanie czy zabezpieczenie kościołów, organów i innych instrumentów muzycznych.

Rękodzieła na wystawie branży sakralnej

Zgodnie z tradycją na wystawie prezentowane są dzieła artystyczne oraz rękodzieła przeznaczone do wyposażenia i dekoracji wnętrz, ubiorów kościelnych, sztuki sakralnej, m.in.: posągów i figurek, witraży, obrazów, ikon oraz naczyń liturgicznych. Propozycje Sacroexpo uzupełniają oferta pielgrzymek, a także profesjonalne konferencje i debaty.

Przedstawiciele kieleckiego ośrodka wystawienniczego w Słowacji

Na słowackiej edycji Sacroexpo nie mogło zabraknąć stoiska kieleckiego ośrodka wystawienniczego. Reprezentanci Targów Kielce dzielą się swoim doświadczeniem oraz zapraszają na Sacroexpo w Kielcach. Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo w Kielcach jest największym spotkaniem branży kościelnej w Europie Środkowej. Imponująco prezentowała się oferta wystawców poprzedniej 24. edycji targów Sacroexpo, która przyciągnęła Kielc ponad 200 firm z dziesięciu krajów. Następne targi branży sakralnej w Targach Kielce będą odbywać się od 10 do 12 czerwca 2024 roku w Targach Kielce.

/YY/

Polecane aktualności
15 września 2023
Z roku na rok oferta Wystawy Sacroexpo dociera do większej liczby wiernych oraz nowych regionów. Targi Kielce zostały współorganizatorem pierwszego spotkania branży sakralnej w Słowacji. Od 13 do 14 września w słowackim ośrodku wystawienniczym Incheba Expo Bratislava na Sacroexpo Slovakia zaprezentowało się ponad 50 wystawców z 8 krajów (Słowacja, Czechy, Grecja, Holandia, Chorwacja, Polska, Słowenia i Ukraina). Dopełnieniem targów była wystawa sztuki sakralnej oraz koncert grupy Godzone
13 września 2023
W Sacroexpo Slovakia odbywającym się od 13 do 14 września w Incheba Expo w Bratysławie, wzięło udział ponad 50 wystawców z 8 krajów, w tym również z Polski. Wśród firm prezentujących swoją ofertę na Słowacji, byli wieloletni wystawcy kieleckich targów, z którymi zespół Targów Kielce spotkał się osobiście. Rozmawiali także z jednym z gości specjalnych - Nuncjuszem Apostolskim na Słowacji – Jego Ekscelencją arcybiskupem Nicola Girasoli