630345425-1409130770712337-2400504437929188923-n.jpg

Równe prawa i paszporty cyfrowe produktu - ważne głosy podczas Targów KIDS' TIME

18 lutego 2026
Jednym z ciekawych punktów programu targów KIDS’ TIME była debata poświęcona regulacjom prawnym w branży zabawkowej. Dyskusja skupiła się na pytaniu, czy rosnąca liczba przepisów rzeczywiście przekłada się na wyższy poziom bezpieczeństwa dzieci, czy też staje się barierą konkurencyjności – szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz producentów działających w Europie.

Debatę moderowały Monika Chmielińska, Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych, oraz Dorota Mazurek – wydawczyni i redaktorka, certyfikowana specjalistka DIMAQ i DIMAQ AI. Moderatorki podkreślały znaczenie równych i sprawiedliwych regulacji prawnych dla wszystkich uczestników rynku. Zwracały uwagę, że przepisy powinny w równym stopniu obowiązywać producentów europejskich oraz firmy wprowadzające produkty spoza UE, tak aby zapewnić uczciwą konkurencję i realną ochronę konsumentów.

Anna Adamczyk reprezentująca Axelote Team, omówiła koncepcję cyfrowego paszportu produktu jako jednego z narzędzi zwiększających transparentność rynku. Cyfrowy paszport ma umożliwiać szybki dostęp do informacji o pochodzeniu, składzie i zgodności produktu z obowiązującymi normami, co może w przyszłości wzmocnić kontrolę jakości i budować zaufanie konsumentów. 

Natalie Suzdaltseva Executive Director, Ukrainian Toy Industry Association skupiła się na wyzwaniach jakie obecnie stoją przed ukraińskimi firmami. Ender Micik CEO, OYSID – Toy and Sports Goods Manufacturers and Exporters Association przedstawił natomiast etapy współpracy tureckich przedsiębiorstw z dystrybutorami w Unii Europejskiej.

Polecane aktualności
18 lutego 2026
O strategii wejścia na rynki Serbii, Turcji, Uzbekistanu, Arabii Saudyjskiej i Indii i preferencjach konsumentów w tych krajach mówili eksperci Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w czasie konferencji "Branża zabawek i artykułów dziecięcych – możliwości rozwoju i internacjonalizacji" w Targach Kielce.
17 lutego 2026
Uroczysta gala Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Rodziców i Dzieci KIDS’ TIME 2026 była zwieńczeniem pierwszego dnia spotkań branży dziecięcej w Targach Kielce. Wręczone zostały statuetki Kids’ Time Star dla najlepszych produktów prezentowanych na targach, nagrody Top Design za aranżacje stoisk oraz wyróżnienia magazynu „Branża Dziecięca”. Na scenie świętowaliśmy także jubileusz firmy MARKO.
17 lutego 2026
Targi Kids’ Time w Targach Kielce od lat są barometrem trendów w branży dziecięcej. Tutaj producenci i dystrybutorzy często decydują się na  premierowe prezentacje produktów, traktując kieleckie wydarzenie jako strategiczną platformę do budowania pozycji rynkowej. Edycja 2026 jest pod tym względem wyjątkowo bogata. Premiery stanowią mocny punkt programu wydarzenia.
17 lutego 2026
Od wtorku do czwartku w Targach Kielce trwa Kids’ Time 2026 – największe w Polsce, w pełni biznesowe wydarzenie branży dziecięcej. Premiery produktowe, międzynarodowe kontrakty, debiutujące marki i mocny blok edukacyjny przyciągają producentów, dystrybutorów oraz kupców z kraju i zagranicy.
16 lutego 2026
Jak skutecznie rozwijać sprzedaż zagraniczną w branży dziecięcej? Jakie rynki mają dziś największy potencjał i skąd pozyskać finansowanie na ekspansję? Odpowiedzi na te pytania padną 18 lutego podczas specjalnego wydarzenia towarzyszącego targom Kids’ Time 2026, organizowanego we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu.
16 lutego 2026
Multifunkcyjność, design i zrównoważony rozwój w jednym rozwiązaniu. Podczas Kids’ Time 2026 na stoisku Partnera Strategicznego targów, firmy MARKO, zaprezentowany zostanie nagradzany, innowacyjny produkt, który redefiniuje kategorię akcesoriów dla młodych rodzin.
13 lutego 2026
Już we wtorek, 17 lutego, w Targach Kielce rozpocznie się Kids’ Time 2026 – najważniejsze w tej części Europy, w pełni biznesowe targi branży dziecięcej. Przez trzy dni hale wystawiennicze wypełnią producenci, dystrybutorzy, importerzy i kupcy z Polski oraz kilkudziesięciu krajów świata. To wydarzenie nastawione na realne rozmowy B2B, negocjacje i konkretne decyzje zakupowe, które wyznaczają kierunki rozwoju rynku na kolejny sezon.
13 lutego 2026
Podczas KIDS’ TIME 2026 w Targach Kielce (17–19 lutego) odwiedzający będą mogli poznać ukraińskie marki prezentujące swoją ofertę w ramach współpracy z Ukrainian Toy Industry Association. Cartonic 3D Puzzles, Ranok-Creative oraz PuzzleOK to firmy, które łączy wysoka jakość wykonania, kreatywność oraz podejście do zabawek jako narzędzi wspierających rozwój nie tylko dzieci, ale także dorosłych.