Tomek-Klimkowski.jpg

„Rolnik szuka żony” na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa. Tomek zaprasza też na Agrotech

19 stycznia 2023
- Na wsi każdy chłopiec bawił się traktorem, a z czasem zmieniał zabawki na coraz większe. Dziś my, rolnicy – duzi faceci – przyjeżdżamy oglądać te „zabawki” w Targach Kielce – mówił w drugim dniu Targów Sadownictwa i Warzywnictwa Tomasz Klimkowski z programu „Rolnik szuka żony”. Ulubieniec widzów w Kielcach zachęcał też innych rolników do wzięcia udziału w programie TVP.

W Targach Sadownictwa i Warzywnictwa Tomek Klimkowski brał udział po raz pierwszy. - Interesują mnie przede wszystkim maszyny do zbioru, ale też do wykonywania zabiegów – jak choćby opryskiwacze. Zauważyłem, że jest tu dziś wielu producentów chemii rolniczej. Chciałbym porozmawiać z ich przedstawicielami, by dowiedzieć się jak najwięcej o ochronie roślin, by plony i produkcja były jak najbardziej udane – powiedział uczestnik show TVP.

Fascynacja maszynami rolniczymi zdaniem Tomka Klimkowskiego jest domeną zarówno małych chłopców, jak i dorosłych mężczyzn. – Postęp technologiczny ostatnich lat dużo wniósł do rozwoju sektora rolnictwa. Miło jest ten postęp śledzić, a przy zakupie maszyn – spełniać swoje marzenia – zauważa Tomek Klimkowski. – Wiele maszyn naprawdę pomaga nam w wykonywaniu codziennych obowiązków, dzięki nim możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Czy zdaniem młodego rolnika udział w imprezach, takich jak Targi Sadownictwa i Warzywnictwa oraz targi techniki rolniczej Agrotech, jest dla osób działających w sektorze wartościowym doświadczeniem?

- Gorąco polecam innym rolnikom udział w branżowych targach, choć sądzę, że nie muszę ich szczególnie namawiać.  Świadczy o tym przede wszystkim frekwencja na dzisiejszym wydarzeniu, ale i wielu innych podobnych imprezach – mówi Tomek Klimkowski.

Praca w sektorze rolniczym bywa wymagająca, ale i czasochłonna. Czy zatem program „Rolnik szuka żony” jest dla rzuconych w wir pracy rolników doskonałym sposobem na znalezienie partnerki?

- Program jest przede wszystkim szansą na znalezienie partnerki, która również chciałaby mieszkać na wsi, bo po prostu lubi wieś – to może oszczędzić nam kilku nieudanych randek – żartuje Tomek Klimkowski, zachęcając wszystkich rolników i rolniczki do wzięcia udziału w kolejnej edycji show. Przypomnijmy, że rolnik w programie znalazł miłość, tworzy szczęśliwą parę z Kasią. 

Zgłoszeń do programu „Rolnik szuka żony” można dokonywać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.rolnikszukazony.com. A chętnych nie brakuje.

Popularny młody gospodarz już zapowiedział, że wybiera się na Agrotech, który odbędzie się w dniach od 17 do 19 marca. - Zapraszam wszystkich rolników na to wydarzenie. Planuję być w Targach Kielce przez wszystkie trzy dni wystawy, Kasia obiecała, że również dołączy - zapowiada Tomek Klimkowski. 

/EŁ/

 

Polecane aktualności
19 stycznia 2023
W trakcie drugiego dnia Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Targach Kielce, podczas panelu dyskusyjnego rozmawiano o szansach, jakich mogą upatrywać polscy sadownicy w programach krajowych i unijnych oraz o tym, z jakimi zagrożeniami przyszło im się zmagać w codziennej pracy.
19 stycznia 2023
Drugiego dnia Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW odbyła się konferencja warzywnicza, w trakcie której debatowano nad przyszłością branży, jakością i cenami warzyw oraz ryzyku ich uprawy.
19 stycznia 2023
O Europejskim Zielonym Ładzie, kosztach produkcji, sposobach na zmniejszenie zużycia nawozów i poprawie jakości zbiorów mówili prelegenci konferencji „Ogrodnictwo ekologiczne i zrównoważone” w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach. W wykłady i debaty wsłuchiwało się wiele osób.
19 stycznia 2023
Pierwszy dzień Targów Sadownictwa i Ogrodnictwa w Targach Kielce okazał się rekordowy. Aż 7215 osób, ponad tysiąc więcej niż w ubiegłym roku, przebierało w ofercie 311 wystawców w środę, 18 stycznia w Targach Kielce. Drugiego dnia na zwiedzających czeka potężny wybór produktów, trzy branżowe konferencje oraz ekipa programu „Rolnik szuka żony” z uczestnikiem Tomkiem Klimkowskim.
18 stycznia 2023
Polska jest w czołówce producentów malin na świecie i liderem w Unii Europejskiej, dlatego to właśnie uprawie tego owocu poświęcono I konferencję jagodową podczas pierwszego dnia Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Targach Kielce.
18 stycznia 2023
Podczas 13. edycji targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW wśród wielu konferencji znalazła się również prelekcja w całości poświęcona hodowaniu i sprzedaży porzeczki. W konferencji uczestniczyło kilkadziesiąt osób.
18 stycznia 2023
O tym, jak zagospodarować jabłka i znaleźć dla nich zbyt na zagranicznych rynkach mówiono na Konferencji Sadowniczej w Targach Kielce. Prelekcje i debaty w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa zgromadziły tłum zainteresowanych.
18 stycznia 2023
311 wystawców bierze udział w największym w branży wydarzeniu w Europie Środkowo – Wschodniej. Na odwiedzających targi rolników, czeka 5 hal i 20 tys. metrów kwadratowych powierzchni.